Тільки для справжніх пані!

Як можна швидко кинути палити?

Як можна швидко кинути палити?

Щоб звикнути до куріння, досить місяця або двох. Відмовитися ж від нього набагато складніше. Люди, які намагаються це зробити, часто починають знову і навіть впадають у відчай. Тому питання, як швидко кинути палити і не зірватися, хвилює дуже і дуже багатьох.

З чого почати?

Збираючись порвати з згубною пристрастю до тютюну, потрібно передусім самому цього захотіти, знайти для себе відповідну мотивацію. Спроби кинути через докорів близьких зазвичай ні до чого не призводять. Курець повинен усвідомити всю шкоду і безглуздість своєї залежності і прийти до висновку, що від неї дійсно потрібно позбутися. Тому йому варто частіше замислюватися про наступні речі:

Якщо курець щиро захотів кинути, він повинен зрозуміти, що доведеться змінити спосіб життя. І почати треба з себе. Важливо те, що куріння – це насамперед психологічна залежність, для багатьох людей – основний спосіб розважитися, відпочити, щоденний ритуал. Тому і відмова від цього заняття виявляється надто болючим.

Помилкова допомога

Бажаючи швидко кинути палити, залежні часто звертаються до нарколога, і той може призначити містять невеликі дози нікотину препарати (щоб полегшити відвикання), голковколювання і навіть кодування або гіпноз. Зазвичай це не працює. Безумовно, є люди, яким допомагає подібне лікування, але їх занадто мало. Інший популярний варіант – замінники сигарет (пластирі, жувальні гумки і т. д.) – також не можна назвати ефективним. Вони все одно забезпечують надходження нікотину в організм, отже, залежність нікуди не дівається.

Те ж саме можна сказати і про електронні сигаретах. Вважається, що вони допомагають легко побороти залежність. Проте дослідженнями це не доведено. Заправки для них не містять стільки шкідливих речовин, скільки звичайні сигарети, але нікотин у їх складі знову ж підтримує звикання. Тому курці всього лише змінюють один вид залежності на інший. До того ж відмовитися від електронних сигарет складніше – їх удавана безпека сильно знижує мотивацію.

Кинути самому, вольовим рішенням практично неможливо. Для цього потрібна особлива сила характеру, якої більшість людей не володіє. Тому не працює і метод скорочення числа сигарет: коли їх стає мало, курити хочеться все сильніше. В результаті наростає небезпека зірватися і повернутися до колишнього кількістю і навіть більше (чим менше курець вживає, тим вище такий шанс). До того ж, навіть якщо людина тримається, він насильно забороняє собі тютюн і тому відчуває себе обділеним.

Не допомагають і народні засоби (вимочування сигарет в молоці, прийом різних трав’яних сумішей): завдяки їм, куріння викликає неприємні відчуття. Якщо потреба в ньому є, людина все одно буде нещасним.

Психологічний настрій

На питання, як швидко кинути палити, існує єдиний відповідь: треба позбутися від самої потреби в сигаретах, від ілюзій, що вони приносять якусь користь. У цьому добре допомагають книги Аллена Карра «Легкий спосіб кинути палити» і «Кидай курити зараз, не набираючи вагу» (оновлене видання). Там доступною мовою пояснюється, що сигарети нічого людині не дають, крім патологічного звикання, описуються механізми виникнення нікотинової пастки. Після прочитання практично кожен усвідомлює, що в цьому пристрасті немає ніякого сенсу.

Міфи, що заважають кинути, і їх руйнування

Насправді нікотин викликає посилене вироблення адреналіну і інших гормонів, що підсилюють емоції, тобто формує в організмі стресовий стан. Разом з цим виділяються і ендорфіни, які викликають задоволення. Тому приємні відчуття і розслаблення від куріння – ілюзія. До того ж часто виникає потреба затягнутися змушує нервувати. Коли доводиться з нетерпінням чекати можливості сходити покурити, ні про яке розслаблення не може бути мови.

При кожному затягуванні відбувається спазм судин, і сильно б’ється серце. Організм під час цього процесу зовсім не відпочиває.

Вийде, якщо зрозуміти, що це пристрасть шкідливо і безглуздо.

Насправді проблеми зі здоров’ям інших людей не завжди помітні, а герої книг і фільмів – вигадані образи, орієнтуватися на них точно не варто.

Напевно все-таки не так добре, як раніше. Якщо пройти обстеження, можна отримати докази погіршення в роботі ряду органів і систем.

Насправді у курця обов’язково погіршується колір обличчя, жовтіють зуби, з’являється задишка, від нього неприємно пахне, особливо з рота. Ніякої елегантності, респектабельності тут немає і в помині.

Якщо усвідомити, що будь-який позитивний момент в курінні – це міф, кинути буде досить легко.

Додаткові поради

Уважне читання і розуміння книги А. Карра – дійсно швидкий спосіб кинути палити. Однак це лише перший крок. Щоб закріпити ефект і не зірватися в подальшому, потрібно дотримуватися наступних правил.

Найнадійніший спосіб позбутися від тютюнової залежності – усвідомити, наскільки вона шкідлива. Після прочитання книг А. Карра це зможе зробити навіть курець з великим стажем. А якщо потреба в сигаретах по-справжньому пропала, значить, диміти цигаркою вже не захочеться!Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Як швидко очистити легені після куріння: дієві методи

Зміст статті: Можливо відновити легені? Правильне харчування Банні процедури, інгаляція Спорт і фізичні навантаження Дихальні вправи Рецепти народної медицини Кожна людина сама робить вибір, курити чи ні. Хтось твердить собі…

Як швидко і ефективно вивести токсини з організму після алкоголю

Зміст статті: Що таке алкогольна інтоксикація? Медикаментозна детоксикація Народні методи виведення алкогольних токсинів Мабуть, немає таких людей, які не чули б про шкоду алкоголю. Тим не менше багато продовжують регулярно…

Як швидко кинути палити в домашніх умовах: потрібні народні засоби

Зміст статті: Чому хочеться курити? Корисні поради Особливості методики Аллена Карра Особливості застосування народних засобів Поради для людей, які курять мало Куріння являє собою небезпечну залежність, яка призводить до негативних…