Тільки для справжніх пані!

Як можна позбутися від комплексів: руйнуємо стереотипи

Як можна позбутися від комплексів: руйнуємо стереотипи

Невпевненість породжує безліч комплексів, які псують життя. Недоліки є практично у всіх людей, але одні не звертають на них уваги, а інші надмірно страждають і схиляються під їх гнітом. Перед тим, як позбутися від комплексу неповноцінності, розберіться в собі і відшукайте причину того, що вас гризе.

Для людей важливо, як до них ставляться оточуючі. Багато хто думають, що їх недооцінюють на роботі або, приміром, вважають непристойними. Це знижує самооцінку і підвищує невпевненість.

Психологічні комплекси змушують зациклюватися на уявних недоліки, люди відчувають стрес і намагаються приховати його від друзів і знайомих. Як же позбутися від комплексів, адже вони дуже живучі? Для цього потрібна довга робота, заснована на самонавіюванні і посилення впевненості в собі.

Які бувають комплекси

Вченими доведено, що комплекси може відчувати тільки сучасна людина, завдяки розвиненому мозку. У первісних людей такої проблеми не існувало, так як вони не вміли логічно мислити.

Люди, що живуть в століття технологій, створюють штучні перепони, що заважають їм бути щасливими. Психологи виділяють величезну кількість гнітючих станів, що мають відношення до зовнішності:

Поширеним є і комплекс відмінниці. Він вимагає тримати під пильним контролем своє життя, не дозволяючи витрачати час на відпочинок і задоволення. Щоб стати щасливим, жінці необхідно позбавлятися від такої установки.

Комплекс відмінниці

Найчастіше причини комплексу крояться в дитинстві. Виною тому — строгі батьки, які вимагають від доньки постійних успіхів. Дівчинка, боячись їх розчарувати, прагне бути кращою у всьому, і це намір зберігається у неї на все життя. Кожен день вона здає черговий іспит на п’ять і досі боїться не виправдати очікування близьких людей.

Щоб патологічний стан не переросло у серйозну психологічну проблему, потрібно знати, як позбутися комплексу відмінниці.

Не варто витрачати життя, намагаючись впливати на долю дітей і знайомих, ослабте контроль. Він не потрібен, щоб бути затребуваною. Зробіть це, і ви позбудетеся від багатьох психологічних проблем.

Методи позбавлення від комплексів з приводу зовнішності

Незадоволення від того, що зовнішній вигляд не відповідає загальновизнаним критеріям, нам нав’язало суспільство. Маленькі діти не страждають від нього і, лише ставши старше, починають копіювати поведінку дорослих.

Згідно зі статистикою, кожна сьома дівчина з десяти розчарована зовнішнім виглядом і хоче його змінити. Щоб невдоволення собою не заважало нормально жити, потрібно зрозуміти, як позбутися від комплексів з приводу зовнішності. У кожній людині є родзинка, тому не можна прагнути бути схожим на інших. Навпаки, потрібно підкреслювати індивідуальність.

Змінити ставлення до себе, і питання, як позбавитися від комплексів з приводу зовнішності, відпаде сам собою.

Комплекс зростання

Коли люди комплексують через колір очей або прищів на обличчі, причину легко ліквідувати. Можна купити яскраві контактні лінзи або пройти курс косметичних процедур по очищенню шкіри. Але що робити людині, яка відчуває себе нещасним від того, що у нього маленький зріст?

На довжину тіла впливає спадковість, тому ми не в силах нічого змінити.

Успішна кар’єра зірок шоу-бізнесу, які мають маленький зріст, доводить, що фізичні стандарти – не головне. Можна досягти будь-яких висот, маючи упевненістю в своїх силах і компенсуючи недоліки іншими якостями.

Комплекс повноти

Уявлення про жіночу красу постійно змінюється. Ще півстоліття тому в моді була фігура з широкими стегнами. Зараз, завдяки нав’язливій рекламі худих моделей, стереотипи змінилися. Багато дівчат з пишними формами страждають і хочуть відповідати загальновизнаним стандартам.

Як позбутися комплексу повноти, побороти сором’язливість і невдоволення зовнішнім виглядом?

Якщо вага дійсно набагато вище норми, варто зайнятися спортом і змінити харчування. Тільки не робіть це для того, щоб подобатися іншим. Такий підхід не принесе результату. Схудніть заради себе, щоб зберегти здоров’я.

Не треба зітхати, лежачи під ковдрою, заздрячи худорлявим актрис і моделей. Запишіться в тренажерний зал, плавайте в басейні, займайтеся аеробікою. Активність, спілкування з іншими людьми і отримання перших результатів підвищать самооцінку та впевненість, які необхідні для боротьби з комплексами.

Буває, що дівчина вважає себе товстою, хоча у неї просто широка кістка. Насправді її фігура неймовірно приваблива, але вона не усвідомлює цього, залишаючись у владі комплексу. Щоб позбутися від нього, дотримуйтеся простих правил:

Відомий швейцарський психоаналітик Карл Юнг, присвятив значну частину життя вивченню комплексів, висловив чудову думку. Суть її в наступному. Неважливо, чи є у людини комплекси і скільки їх. Головне, що він з ними робить. Дійсно, ми можемо страждати від почуття неповноцінності, переживати з приводу зовнішнього вигляду, замикатися в собі і нічого не робити. Але краще перетворити комплекси в стимул змінити життя, усвідомити свою індивідуальність і полюбити себе.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

5 корисних звичок, за що серце скаже вам «спасибі»

Зміст статті: Звичка № 1: робіть ранкову зарядку Звичка № 2: їжте продукти, багаті калієм, магнієм і кальцієм Звичка № 3: вибирайте «хороші» жири Звичка № 4: пийте достатньо рідини…