Тільки для справжніх пані!

Як можна поліпшити зір при різному ступені короткозорості?

Як можна поліпшити зір при різному ступені короткозорості?

Міопія (короткозорість) є сильною рефракцією ока, при якій його кришталик і рогівку заломлюють промені світла. В результаті, зображення проектується не на сітківці, а попереду неї. Основна риса даного захворювання – неможливість чітко бачити предмети на відстані не далі простягнутої руки.

На сьогоднішній день міопія вважається одним з найбільш поширених розладів зорової функції, якому піддані як дорослі, так і діти. Виникнення патології сприяє тривале просиджування перед телевізором, екраном комп’ютера або надмірне захоплення різними гаджетами. Як поліпшити зір при короткозорості? Про це і піде мова нижче.

Причини виникнення міопії

У більшості випадків короткозорість виникає з-за того, що людина змушений протягом тривалого часу фокусувати зір на предметах, що знаходяться в безпосередній близькості. М’яз, що відповідає за підтримку кришталика, потроху слабшає, а сам кришталик втрачає природну форму і еластичність. Крім того, погіршення зору нерідко провокують наступні фактори:

Значно рідше зустрічаються такі причини короткозорості, як недолік світла, регулярне вживання алкоголю, нікотину і деяких фармацевтичних препаратів.

Симптоми погіршення зору

Щоб встановити діагноз: міопія, необхідно записатися на обстеження до офтальмолога. Однак існує ряд симптомів, за якими можна самостійно розпізнати починається короткозорість:

Чим раніше виявлена короткозорість, тим легше від нього позбавитися. Тому при перших ознаках міопії варто невідкладно приступити до лікування.

Способи позбавлення від короткозорості

На сьогоднішній день існує безліч різних методик для поліпшення зору, проте далеко не всі з них по-справжньому дієві. Всі способи можна умовно розділити на дві категорії: ті, які проводяться лікарем в умовах лікарняного стаціонару, і ті, які цілком можливо реалізувати в домашніх умовах (вправи, маски для очей, народні засоби для поліпшення зору).

Консервативна медицина сприймає такі варіанти лікарського втручання для корекції зору:

 • Лазерна корекція. Принцип даного методу полягає в тому, що форма рогівки ока змінюється за допомогою променя лазера.
 • До хірургічної корекції вдаються у тих випадках, коли оптичне або лазерне виправлення не принесли позитивних результатів.
 • Хірургічне втручання може виконуватися як у вигляді повної заміни кришталика пацієнта на штучний, так і у формі імплантації факичных лінз. Таким чином, після операції кришталик залишається на місці, але перед ним встановлюється спеціальна лінза. Потрібно розуміти, що будь-яке оперативне втручання несе певний ризик і загрозу здоров’ю і збереженню зору.

  До безопераційним методів відносять контактні лінзи та окуляри. Оптика не може повернути колишню еластичність кришталика, але виступає в якості допоміжного інструменту, що допомагає налагодити зорову функцію безпосередньо у момент носіння.

  Людям, що страждають від короткозорості, варто вибирати окуляри на 0,25 або 0,5 діоптрій нижче, ніж потрібно насправді. В цьому випадку очі працюють в посиленому режимі, що, на думку багатьох фахівців, сприяє відновленню зору. Окуляри, що ідеально підходять, навпаки, провокують поступову атрофію очної мускулатури.

  Гімнастика для поліпшення зору

  Чи можна поліпшити зір при короткозорості? Одним з найбільш ефективних способів відновити зір є спеціальна гімнастика. Регулярно виконуючи один з нескладних комплексів, яких на сьогоднішній день існує безліч, можна домогтися позитивних результатів вже через кілька тижнів тренувань.

 • Сівши на зручний стілець, потрібно повністю випрямити спину і трохи підняти голову. Міцно заплющивши очі, необхідно дорахувати до 5. Після цього потрібно підняти повіки і знову порахувати до 5. Вправа виконується 10 разів.
 • Підборіддя трохи піднімається, голова фіксується нерухомо. Тепер необхідно моргати з якомога більшою інтенсивністю протягом 2 хвилин.
 • Для виконання цієї вправи потрібно стати рівно, випрямивши спину і поставивши ноги на ширині плечей. Сфокусувавши погляд прямо перед собою, потрібно підняти праву руку на рівень очей. Піднявши вказівний палець вгору, потрібно дивитися на його кінчик протягом 5 секунд лівим оком, потім – тільки правим, після чого обома очима.
 • Сівши в зручне положення і розслабившись, потрібно «намалювати» поглядом фігуру, що нагадує цифру 8. Робити це треба в самих різних напрямках: спочатку зверху вниз, а потім знизу вгору, а потім справа наліво і зліва направо.
 • Бажаючим поліпшити зір можна порадити частіше ходити на змагання з великого тенісу, бадмінтону або грі в дартс.

  Зверніть увагу, що подібні заходи проводяться досить часто, а вхід в більшості випадків безкоштовний. Майстерність учасників абсолютно не має значення. Досить просто протягом 10-15 хвилин максимально сконцентрувати погляд на постійно рухається предмет (тенісний м’яч, дротик або воланчик), після чого дати очам невелику перерву і знову повторити вправу.

  Поради та рекомендації по поліпшенню зору

  Як бачите, позбутися від короткозорості і істотно поліпшити зір цілком можливо. Регулярно робіть спеціальну гімнастику, їжте корисні продукти, які багаті вітаміном A, і зовсім скоро гострота зору значно підвищиться.  Де ви зараз? Ось тут:


  Схожі записи:

  Як можна швидко і ефективно позбутися від хропіння?

  Зміст статті: Причини виникнення хвороби Хропіння у жінок Хропіння у чоловіків Лікування народними методами Ефективна гімнастика Як правило, багато людей ставляться до хропіння несерйозно і навіть з деякою іронією. Але…

  Як можна швидко позбутися від синяка: ефективні рішення

  Зміст статті: Перша допомога при синцях Народні засоби від синців Чарівний картопля Ще кілька порад Поява синця на шкірі обличчя або тіла – це проблема, з якою стикався, мабуть, кожна…

  Як і чим промити ніс при нежиті: лікуємося в домашніх умовах

  Зміст статті: Мета промивання Солона вода Розчини для промивання Поради та протипоказання Техніка виконання Промивання носа дітям Кожен день можна промивати ніс в профілактичних цілях. Особливо корисна така процедура в…