Тільки для справжніх пані!

Як можна підвищити жирність грудного молока

Як можна підвищити жирність грудного молока

Всіх годуючих жінок, які вважають що малюк недостатньо додає у вазі харчування, хвилює питання, як підвищити жирність грудного молока.

Процеси лактації залежать від багатьох факторів, і не всі вони вивчені до кінця. Це складний процес, що вимагає активної роботи органів внутрішньої секреції. При збоях роботи гіпофіза і гіпоталамуса робота молочних залоз може бути уповільнена, і малюк буде погано набирати у вазі з цієї причини, а зовсім не з-за низької жирності.

Багато жінок намагаються коригувати лактацію за допомогою збільшення калорійності в добовому раціоні, і воліють їсти продукти з великою кількістю цукру. Це призводить до переїдання і швидкому набору ваги, але не вирішує проблему.

Стимуляцію роботи з вироблення молока потрібно проводити з допомогою правильного харчування і використання ефірних масел, що містять фітогормони. Комплексний підхід до підвищення вироблення молока молочними залозами допоможе вирішити проблему набору ваги у немовляти і збереже фігуру матері-годувальниці.

Як утворюється молоко

Відомо, що продукти переробляються в травній системі і розщеплюються за допомогою ферментів на жири, білки і вуглеводи, вітаміни і мікроелементи. Всі вони потрапляють в кров, яка розносить їх в різні системи. В період лактації ці поживні речовини доставляються до органів, продукуючим жіноче молоко.

Молоко утворюється з поживних речовин, які є в крові. Якщо жінка буде мати запаси жиру, але їй доведеться голодувати деякий час, організм почне розщеплювати жирові молекули і брати з них необхідні компоненти для підтримки життєво важливих процесів. Значні обмеження в їжі призводять до швидкого виснаження організму годуючої матусі і до дисбалансу органів внутрішньої секреції. Якщо рідко їсти і обмежувати добову дозу, то в якийсь момент організм вирішить відключити лактацію, тому що йому не буде вистачати поживних речовин на підтримку інших, більш важливих процесів. Це доводить, що процес лактації не залежить від харчування.

Правильно харчуючись, жінка лише полегшує роботу свого організму. Раціонально складений добовий раціон дозволяє підтримувати в крові рівень поживних речовин, а решта організм робить самостійно. У нормально живиться жінки в 100 мл грудного молока міститься близько 4,2 г жиру, 1,3 г білка, 7 г вуглеводів. Калорійність становить 67 Ккал.

Чому молоко здається знежиреним

У годуючої мами жирність молока може змінюватися від 2 до 4, 5 г на 100 мл Це залежить від особливостей організму та генетичної схильності. Багато молоді мами, сцеживающие молоко, бачать його синюватий відтінок і вважають, що в ньому недостатньо жиру. Вони не знають, що природа передбачила все, і природні процеси лактації дозволяють малюкові насититися різними фракціями молока. Завдяки його поділу на шари малюк має можливість втамувати спрагу і насититься при відчутті голоду.

Знову утворене молоко поступово збирається по протоках. Воно на 90% складається з води, але в ньому є всі компоненти. Молоко напівпрозоре, і воно розміщується у верхніх частинах синусів, спеціальних резервуарів, в яких постійно накопичується. Молекули молочного жиру легші, ніж вода, і завжди піднімаються нагору, поступово збільшуючи жирність загальної маси, наявної у віддаленій від ареоли частини накопичувача.

Жіноча заліза природним чином опущена вниз. Жир накопичується у верхній частині накопичувача. Сосок з ареолою розташований внизу, де збирається знежирена рідина. Вона першою надходить в рот малюкові, якого почали годувати. Цією порцією він втамовує спрагу, але якщо дитина голодна, то продовжить їсти і добереться до нижніх – більше жирних шарів. Мамі потрібно давати дитині час повністю спустошувати груди, щоб він отримав від годування всі необхідні компоненти.

Є рекомендації ВООЗ, в яких для мами є рада годувати дитину на вимогу, даючи йому відсмоктати молоко в одне годування з однієї залози, а по друге – з іншого.

Продукти, що підвищують жирність грудного молока

Як збільшити жирність грудного молока годуючій мамі, що має низьку масу тіла?

Це потрібно робити тільки за рекомендацією лікаря, який вважає, що жінка повинна збільшити частку жиру у своїй дієті. Інакше годуючої матері загрожує швидкий набір ваги.

Молочні продукти покращують грудне молоко. Слід їсти продукти, природним чином підвищують кількість жиру в крові та збільшують його процентний вміст у молоці. Це можуть бути:

Є продукти, які рекомендують для мами, яка бажає набрати вагу і поліпшити якість годування немовляти. У меню потрібно вводити в розумних кількостях:

 • Рослинні олії холодного віджиму. Вони в своєму складі мають життєво важливі поліненасичені жирні кислоти, які покращують роботу органів внутрішньої секреції.
 • Морська риба і морепродукти, які мають велику кількість мікроелементів, важливих для роботи органів внутрішньої секреції. Їх треба їсти 2-3 рази на тиждень.
 • Капуста брокколі містить фітогормони, що стимулюють лактацію.
 • М’ясо птиці є постачальником легко засвоюваних білків в організмі.
 • Квасоля, багата фолієвою кислотою, потрібна для жіночого організму в період вагітності та лактації.
 • Овочі і фрукти, які варто їсти щодня, містять вітаміни і клітковину, необхідні для нормального функціонування організму.
 • Каші, які містять довгі вуглеводи, рекомендується їсти вранці.
 • Живильні супи треба їсти щодня.
 • Загальна калорійність всіх з’їдених продуктів повинна наближатися до 3500 Ккал.

  Цього достатньо, щоб у мами було молоко нормальної жирності. Якщо між їжею постійно пити солодкі напої, це призведе до швидкого накопичення підшкірного жиру у матері. Раціональне збалансоване харчування допоможе довго підтримувати процеси лактації і зберегти фігуру під час годування.


  Де ви зараз? Ось тут:


  Схожі записи: