Тільки для справжніх пані!

Як можна легко і швидко очистити золото в домашніх умовах

Як можна легко і швидко очистити золото в домашніх умовах

Золото – це красивий матеріал для виготовлення прикрас, годинників та інших аксесуарів. Воно здавна цінується людьми і з кожним роком тільки збільшується у вартості. Це метал, що володіє особливими властивостями. Він не схильний до корозії і має широкий спектр можливостей промислового застосування.

Золото – дуже м’який метал. Для міцності в нього додають лігатури – різні домішки: паладій, нікель, платину, мідь, срібло і інші метали. Приміром, 985 проба означає, що чистого золота в ньому 98,5%. У виробів з більш низькою пробій частка домішок, відповідно, вище.

Золото відноситься до благородних металів з причини того, що воно стійке до окислення під дією несприятливого середовища (кислота, луг тощо). Це чистий метал, за яким легко доглядати.

Ювелірні вироби із золота практично не викликають алергію у людей з чутливою шкірою. Цей метал довговічний, практичний, гарний. Багато людей довгий час навіть не замислюються над тим, як можна почистити золото в домашніх умовах і повернути йому блиск і красу.

Стійкість металу до забруднень

Завдяки стійкості до окислення, на чистому золоті в звичайних умовах не з’являється матова плівка або почорніння. Однак вироби з низькою пробій можуть піддаватися цим явищам.

Крім того, прикраси і аксесуари з золота можуть забруднитися від довгої шкарпетки і контакту з косметикою та іншими речовинами. Зокрема, неякісна косметика може бути із вмістом ртуті, яка пошкоджує золото.

Чистити золоті вироби потрібно дуже рідко. Цим вони вигідно відрізняються від речей з інших матеріалів. Золоті прикраси можна носити щодня, причому деякі навіть сплять і миються в них (якщо дизайн дозволяє). Ніякої шкоди для золота вода не представляє. Ювелірні вироби можуть тільки погнутися або подряпатися при неправильній експлуатації.

Способи очищення прикрас без вставок

Вибір способу очищення виробу залежить від виду забруднення. Вичистити бруд набагато простіше, ніж вивести почорніння.

Очищення від бруду

Очистити золото від бруду можна із застосуванням підручних засобів. Найпростіший спосіб – сухе натирання ворсистою тканиною, наприклад, шматочком флісу і байки. Якщо так регулярно очищати прикраси, то вони не будуть мати потребу в застосуванні інших засобів.

Для більш глибокого очищення прикрас із золота можна скористатися мильним розчином або зубною пастою (порошком). Як пристосування візьміть:

Легкими рухами почистіть виріб і потім насухо протріть серветками або паперовим рушником.

У разі сильного забруднення золоті вироби кип’ятять в мильному або содовому розчині з подальшим чищенням м’якою щіточкою.

Також можна використовувати цукровий розчин. Для цього 1 столова ложка цукру розчиняється в склянці теплої води. Прикраси необхідно покласти в цей розчин на кілька годин, а потім промити їх проточною водою та висушити.

Позбавляємося від почорніння

У деяких випадках золото чорніє (окислюється). Як і чим можна усунути такий дефект? Від чорноти можна позбутися такими способами.

Як бачите, очищення якісних золотих виробів зазвичай не вимагає великих зусиль, а результат цієї процедури порадує власника такої цінної речі.

Пам’ятайте, що механічний вплив при очищенні пере верхній захисний шар і потроху истончает метал. Крім того, побічним ефектом чищення в домашніх умовах може бути хімічна реакція підручного засобу з металом. Тому не бажано використовувати для цих цілей агресивні засоби для чищення плит, раковин і т. п.

Чистка виробів зі вставками

Золото часто слугує обрамленням для перлів, дорогоцінних каменів і інших вставок, яким не можна контактувати з вищевказаними засобами. Такі вироби потрібно очищати тільки способами, які допустимі до конкретного виду вставки. Намагайтеся чистити метал окремо, не торкаючись до вставки.

Перед чищенням виробів зі вставками потрібно переконатися, що вони не приклеєні на ювелірний клей. Такі прикраси не можна занурювати в рідини.

Крім цього, при очищенні золотих виробів з каменями потрібно намагатися, щоб вставки не випали. Перевіряйте цілісність прикрас після замочування таких предметів. Мийка під струменем води теж повинна спочатку проводитися в яку-небудь ємність, щоб затримати деталі в разі їх випадання.

Очищення антикваріату

Антикваріат намагаються не чистити і не полірувати. Це пов’язано з тим, що з очищенням зникають сліди часу.

Якщо ви сумніваєтеся в доцільності очищення і боїтеся завдати шкоди, то зверніться до професіонала-оцінювача. Він допоможе правильно визначити цінність предмета і дасть поради щодо догляду за ним.

Найефективніший спосіб – чистка ультразвуком. Але це можливо зробити тільки спеціальним апаратом, який досить дорого коштує. Якщо ви не збираєтеся організовувати поточну очищення виробів із золота, то такий апарат купувати не потрібно. До того ж таким способом не можна чистити прикраси зі вставками з недостатньо міцних каменів, так як вони просто не витримають високочастотних коливань звуку і лопнуть.

Наостанок

Невибаглива золото – це один з найбільш зручних у використанні і вигідних в плані капіталовкладення метал. Якщо ви ставите питанням «Як очистити золото в самих простих домашніх умовах?» то прочитайте наші поради. Очищення золотих виробів не є складним завданням, особливо з урахуванням того, що це потрібно робити досить рідко. Головне – робити чистку правильно, щоб не зіпсувати прикраси та аксесуари.


Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи: