Тільки для справжніх пані!

Як можна допомогти немовляті при кольках: корисні поради

Як можна допомогти немовляті при кольках: корисні поради

З коліками у дітей стикалися практично всі батьки. Симптоми даного явища зазвичай з’являються вечорами або в нічний час. При цьому дитина не може заснути, мучиться від болю в животі і вередує. Щоб заспокоїти малюка, можна дати йому спеціальний лікарський препарат або скористатися народними засобами. Отже, як допомогти немовляті при появі такої проблеми?

Причини колік

Даний стан не можна вважати патологією, оскільки коліки нерідко з’являються і у абсолютно здорових дітей. Іноді така проблема стає ознакою певної хвороби, наприклад, алергії або непереносимості лактози.

Бо існують критерії, які дозволяють педіатрам визначити причини появи колік. До них відносять поєднання даного стану з такими ознаками, як погіршення апетиту, зменшення динаміки набору ваги, порушення стільця. Якщо з’являються подібні симптоми, лікарі призначають додаткові дослідження, основним з яких є аналіз калу.

Симптоми

При кольках у новонароджених спостерігаються наступні ознаки:

Поради батькам

При кольках у новонароджених батькам важливо вести себе правильно. Щоб заспокоїти малюка і звести негативні відчуття до мінімуму, потрібно дотримуватися таких правил:

Якщо дитина перебуває на штучному вигодовуванні, йому варто придбати спеціальну антиколиковую пляшечку. Вона має фізіологічну форму соски і оснащена особливими клапанами. Це допомагає запобігти заковтуванню зайвого повітря.

Велику увагу потрібно приділити вибору суміші. Якщо звичайні не підходять, варто віддати перевагу лікувальної. При кольках у новонароджених краще всього пропонувати їм суміші, які мають частково або повністю гидролизованные білки. Також можна вибрати продукти, що містять кисломолочні компоненти. Після того, як вони пройдуть, припустимо повернутися до звичайної суміші.

Важливе значення має дотримання графіка прийому їжі. Між годуваннями обов’язково повинні бути перерви. Обсяг суміші має відповідати віковим критеріям. Також слід контролювати температуру їжі.

Якщо спостерігається здуття живота, а масаж і вправи не допомагають вивести гази, можна скористатися спеціальною газовідвідною трубочкою. Однак даний метод рекомендується застосовувати дуже обережно і тільки після консультації лікаря.

Лікарські препарати

Щоб заспокоїти дитину і впоратися з проблемою, можна давати йому спеціальні чаї і трави. Відмінним варіантом при кольках у новонароджених стане кропова водичка, чай з ромашки, фенхелю. Дані напої можна готувати самостійно або придбати в аптеці. За допомогою лікарських рослин вдається впоратися зі спазмами та посилити перистальтику кишечника.

Також дітям відмінно допомагають вітрогінні засоби. Дитині можна запропонувати ліки на основі симетикона. Дана речовина розщеплює газові бульбашки на більш дрібні складові, що полегшує їх виведення. Тут важливо не проявляти зайвої ініціативи і проконсультуватися з цього питання з фахівцем.

Через кілька місяців травний тракт дітей сформується і почне нормально працювати. Поступово коліки зникнуть, та самопочуття дитини поліпшиться.

Народні засоби

Допоможе при кольках у новонароджених і застосування різних народних засобів. До найбільш ефективних продуктів відносять наступні:

Профілактика

Щоб не допустити появи кольок у дитини, варто займатися профілактикою цього стану. Дана проблема нерідко виникає при ковтанні зайвого повітря під час їжі. Щоб зменшити ймовірність появи колік, після годування треба трохи потримати дитину у вертикальному положенні. Щоб малюк випустив зайве повітря, його можна акуратно поплескати по спині.

Дуже важливо контролювати правильність захоплення соски або грудей. Прекрасним профілактичним засобом є трав’яні чаї. Поїти даними продуктами новонароджених варто не тільки під час нападів, але і протягом всього дня. Завдяки цьому вдасться добитися прекрасного тонізуючого ефекту.

При кольках у новонароджених годуючої матері обов’язково слід переглянути свій раціон. Дана проблема може бути наслідком вживання квашеної капусти, молочних продуктів, квасолі. Нерідко діти страждають із-за наявності в раціоні мами газованої води або грибів. Тому так важливо в період лактації дотримуватись спеціальної дієти.

При кольках у новонароджених, особливо якщо вони сильно турбують малюка, просто необхідна систематична зарядка. Це допоможе не тільки впоратися з цією проблемою, але і зробити дитину більш здоровим і сильним.

Таким чином, дитячі кольки – досить поширене явище, яке супроводжується неприємними симптомами і приносить малюкам великі страждання. Щоб запобігти появі ознак даного стану, мама обов’язково повинна дотримуватися спеціальну дієту і правильно годувати малюка. Якщо ж вони все-таки з’явилися, можна дати дитині спеціальний лікарський препарат або скористатися ефективним народним засобом.


Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи: