Тільки для справжніх пані!

Як майбутній мамі визначити положення дитини в животі самостійно?

Як майбутній мамі визначити положення дитини в животі самостійно?

Майбутній мамі цікаво все, що пов’язане з її малюком: його розвиток по тижнях, як він виглядає, рухається і росте. По мірі збільшення терміну вона починає відчувати його ворушіння: крихітний чоловічок вільно пересувається в порожнині матки. Але ближче до кінця вагітності, коли малюк вже стає великим, він займає певне положення в маминому животі, в якому найчастіше й з’являється на світ. Проте воно не завжди може бути правильним, адже від цього багато в чому залежить перебіг пологів. Не дивно, що вагітна жінка переживає і прагне дізнатися, як визначити положення плода в утробі і чи можна це зробити самій.

Як дитина може розташовуватися в животі?

Дитина в животі починає ворушитися вже на самих ранніх термінах вагітності, але майбутня мама відчує ці рухи не раніше середини другого триместру. Поки малюк ще зовсім маленький, він може плавати в навколоплідних водах, відштовхуючись від стінки матки, і перевертатися незліченну кількість разів.

Положення плоду в матці може змінюватися аж до 34 тижня. Після цього терміну дитина опускається в область малого тазу, готуючись до появи на світ, та можливості перекинутися у нього вже не буде.

Визначити, як лежить дитина в утробі матері, можна перш за все за допомогою УЗД. Однак планову ультразвукову діагностику проводять всього 3 рази за весь термін виношування вагітності, і останнє дослідження припадає на 30-31 тиждень. Навіть якщо положення малюка в животі мами в цей час не зовсім правильне, це ще не привід для переживань: цілком імовірно, що до моменту опускання в малий таз дитина перевернеться самостійно. Лікарі визначають положення дитини в утробі також за допомогою промацування і прослуховування живота вагітної, щоб вирішити питання про кращому варіанті розродження.

В залежності від того, як малюк розташовується в утробі матері, розрізняють тазове і головне передлежання. Нескладно здогадатися, що при тазовому передлежанні у шийки матки знаходяться ніжки або сідниці дитини, а при головному – головка. Головне передлежання плода зустрічається у переважної більшості вагітних – приблизно в 96% випадків.

Гінекологи враховують не тільки передлежання дитини в матці, але і його положення щодо маткової осі. Стан малюка в утробі може бути:

Крім того, уточнюється, в якому положенні знаходиться спинка малюка. Краще всього, щоб вона була притиснута до передньої стінки матки. Потилицю при цьому знаходиться біля входу в малий таз.

Єдиною нормою положення дитини в утробі матері є тільки певний вид позиції: плід повинен знаходитися в поздовжньому положенні, голівкою вниз, а його спинка при цьому розташовується в передній маткової стінки.

Визначаємо положення малюка в животі самостійно

Багато майбутні мами хочуть знати, як визначити положення дитини в животі самостійно, адже кожен раз ходити на УЗД, щоб розвіяти сумніви, чи правильно розташовується малюк, просто неможливо. Деякі жінки, використовуючи належний підхід, можуть регулярно перевіряти передлежання плода і в разі необхідності консультуються з гінекологом про можливість скорегувати розташування малюка в животі.

Краще всього визначати позицію плоду самостійно, перебуваючи в спокійному стані, напівлежачи або зручно сидячи в кріслі. Виберіть момент, коли малюк буде особливо активний – ворушіння допоможе вам зрозуміти, як дитина розташовується в вашому животику.

Отже, на що потрібно звернути увагу:

Якщо жінка знає, як визначити положення дитини в животі, вона зможе вчасно помітити неправильну позицію дитини і зробити все можливе, щоб скоригувати її.

Для цього їй доведеться виконувати спеціальні вправи.

Доцільно робити їх з 24 тижні, але слід мати на увазі, що до 32 тижня малюк все ще може перевернутися в тазове або поперечне положення, тому вагітній слід самій регулярно перевіряти, де знаходиться голівка малюка.

Вправи для зміни положення дитини в животі не викликають великих труднощів для майбутньої мами, а от ефект від них і справді може бути відмінним. Найпростішим способом перевернути малюка є поза, при якій жінка встає на карачки і лягає головою на подушку, при цьому її стегна будуть знаходитися вище лінії плечей. Лежати в такому стані рекомендується не менше 20-30 хвилин щодня.

Ще одну вправу можна робити з використанням фітболу, облокачиваясь на нього і обережно просуваючи кулю вперед. Також дуже корисним буде плавання в басейні, при цьому найефективніше пересуватися у воді, нахиляючи корпус вперед. Взагалі будь-які пози з невеликим нахилом верхньої частини тіла вперед дозволяють домогтися зміни розташування дитини в утробі.

Як правило, ці заходи допомагають маляті прийняти правильне положення до 32-34 тижні, і до моменту пологів малюк розташовується в утробі матері належним чином, що істотно знижує ризик ускладнень при проходженні через родові шляхи.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Печія при вагітності: як здолати її народними засобами

Зміст статті: Симптоми і причини печії Профілактика печії при вагітності Лікування народними засобами Якщо раніше ви знали про печії тільки з чуток, з настанням вагітності у вас є шанс познайомитися…

З-за чого зводить ноги при вагітності і як від цього позбавитися?

Зміст статті: Судоми ніг при вагітності: чим пояснити Як проявляються судоми ніг? Як полегшити судоми ніг? Що радять лікарі? Навряд чи знайдеться людина, яка хоча б раз в житті не…

З-за чого виникає головний біль при вагітності і як його лікувати

Зміст статті: З-за чого у вагітних болить голова? Чим небезпечна головний біль при вагітності? Як позбутися головного болю при вагітності Як запобігти виникненню болю? Навряд чи сьогодні можна знайти людину,…