Тільки для справжніх пані!

Як лікувати чиряк? Що таке чиряк або фурункул, його причини та ознаки?

Як лікувати чиряк? Що таке чиряк або фурункул, його причини та ознаки?

Зміст:

Фурункул (або чиряк) — це гостре гнійне запалення. Відмінність чирея від звичайного полягає в тому, що фурункул з’являється тільки на волосистій поверхні, так як є запалення волосяного мішечка. Найчастіше з’являється на сідницях, в паху, на попереку або на потилиці. Як правило, чиряк провокують стафиолоккоковие бактерії.

Як виглядає чиряк? Його симптоми і ознаки

Як же виглядає чиряк, які характерні ознаки має, як його розпізнати серед інших шкірних захворювань?

На місці майбутнього фурункула виникає свербіж і почервоніння, потім з’являється набряк навколо волосяного мішечка. З часом він стає щільним і болючим, збільшується в розмірах і приймає конусоподібну форму. На 3-4 днів почервоніння поширюється, і загальний набряк стає периферичним. У центрі новоутворення можна розгледіти стрижень, а тканини всередині нього набувають зеленуватий відтінок. Весь процес супроводжується різким посиленням болю в області чірья, а також підвищеною температурою тіла.

Якщо вживати заходів, то протягом 2-3 днів чиряк самостійно розкривається, а на його місці утворюється невелика кровоточить ранка. Загоєння її завжди відбувається з утворенням рубця.

Види чирьев

Якщо у вас періодично підхоплюються чиряки на різних місцях, а іноді і по кілька разів поспіль, то це сигналізує про те, що з організмом не все в порядку: знижений імунітет, порушені всі захисні функції. Такий процес називається фурункульозом, і його лікування повинне здійснюватися за допомогою лікаря.

Іноді після запалення в одному місці, чиряки починають з’являтися на сусідніх волосяних мішечках, утворюючи карбункул (множинний фурункул). Таке запалення можна вилікувати тільки хірургічним шляхом. Так як в наявності некроз тканин, а також можливість зараження крові при відсутності лікування.

Причини появи фурункулів. Чому виникає чиряк?

Є кілька причин, по яких може утворитися чиряк:

Якщо у вас періодично з’являються фурункули, то необхідно в першу чергу звернути увагу саме на ці фактори.

Як вилікувати чиряк в домашніх умовах?

Є кілька способів лікування фурункулів в домашніх умовах за допомогою засобів народної медицини:

Медикаментозне лікування фурункула

Вважається, що краще всього проводити медикаментозне лікування чірья, так як неправильне самостійне лікування у домашніх умовах може викликати ускладнення. Тому, рекомендується при перших ознаках появи фурункула звернутися до лікаря. Спеціаліст огляне вогнище запалення і призначить адекватне лікування. Якщо розмір фурункула невеликий, то використання медичних препаратів дозволить вилікувати вогнище ураження через кілька днів.

Карбункул розкривають під місцевою анестезією. Подальше лікування зводиться до прийому медикаментозних препаратів, і до щоденній зміні стерильної пов’язки.

Аутогемотерапія — популярний і ефективний спосіб, щоб вилікувати чиряк. Це переливання крові з вени в сідницю. Курс починається з одного мілілітра і проводиться 1,5-2 тижні. Як правило, цей спосіб допомагає практично всім.

Ускладнення і наслідки

Слід пам’ятати про те, що несвоєчасне або неправильне лікування чірья може призвести до плачевних наслідків:

Слід пам’ятати, що безневинний, на перший погляд, гнійник, може стати причиною серйозних ускладнень. Тому краще всього довірити лікування чірья професіоналам.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Мігрень — причини і лікування в домашніх умовах

Зміст: Знижений тиск Мігрень від підвищеного тиску Звуження судин мозку — причина мігрені Стреси викликають мігрень Інші причини мігрені Мігрень або частий біль у голові може з’являтися з різних причин….

Як швидко позбавитися від герпесу? Рецепти народної медицини і медикаменти

Зміст: Причини появи герпесу Стадії розвитку герпесу Як позбавитися від герпесу за допомогою народних засобів Як позбутися від застуди на губах фармацевтичними препаратами Не всім відомо, що застуда на губах…

Народні засоби від нежитю. 6 рецептів від нежитю в домашніх умовах

Зміст: Лікування нежиті маслом Народні засоби від нежитю — ліки домашнього приготування Прогрівання — відмінне народний засіб від нежиті Домашні краплі від нежиті Зрошення носа — найкраще народне засіб від…