Тільки для справжніх пані!

Як легко і швидко відучити дитину смоктати пальці

Як легко і швидко відучити дитину смоктати пальці

Всі ми маємо шкідливі звички. На жаль, вони можуть сформуватися навіть у самих маленьких дітей. Однією з таких звичок є смоктання пальця. І якщо батьки немовляти найчастіше ставляться до цього явища відносно спокійно, то мами і тата дітей постарше вже серйозно замислюються про те, як відучити дитину смоктати палець.

Чому дитина смокче палець і наскільки це шкідливо?

Використання пальця як соски пов’язано з найважливіших вродженим рефлексом – смоктальним. Цей рефлекс допомагає дитині не тільки утамувати відчуття голоду, але і сприяє його розвитку, а в потрібну хвилину дозволяє заспокоїтися і відчути себе комфортно. При цьому багато дітки зовсім не визнають пустушки, з якого б матеріалу не були виготовлені і яка б правильна форма у них не була. Жодна найкраща соска не зрівняється по м’якості і тепла з маминими грудьми. А ось великий палець в цьому випадку цілком може час від часу замінити її.

Щоб зрозуміти, як відучити дитину від смоктання пальця, перш за все необхідно зрозуміти, із-за чого у малюка з’явилася ця шкідлива звичка. Причини можуть бути наступні:

Фахівці схиляються до думки, що ніякого серйозного шкоди для здоров’я дитини смоктання пальця не приносить, якщо вчасно відучити малюка від цієї звички. Однак ризик виникнення деяких наслідків все ж існує. У першу чергу це відноситься до зубів: часте і тривале використання пальця замість пустушки може призвести до викривлення зубів, їх неправильного росту та деформації прикусу. Крім того, можуть виникнути проблеми з мовленням, і швидше за все вирішувати їх доведеться з допомогою логопеда. Не цілком безпечно класти пальчики в рот і тому, що на шкірі міститься величезна кількість бактерій, негайно проникають в організм дитини і здатні викликати різні захворювання, найчастіше – кишкові.

Як позбавити дитину від шкідливої звички?

З’ясувавши причину виникнення шкідливої звички, можна впевнено приступати до позбавлення малюка від цієї шкідливої звички. Але пам’ятайте, що відучувати його від смоктання пальця слід вже у віці 6 місяців. Дійте залежно від того, чим викликане бажання малюка посмоктати пальчик. Можливо, вам доведеться скоректувати режим харчування і дозволяти дитині перебувати біля грудей стільки, скільки він забажає, щоб його смоктальний рефлекс задовольнявся в повній мірі. При прорізуванні зубів частіше пропонуйте дитині спеціальні іграшки-прорізувачі, робіть масаж ясен і при необхідності змащуйте запалену слизову гелями, які рекомендовані педіатрами при прорізуванні зубів. Щоб дитині не було нудно, не залишайте його без іграшок і без вашої уваги надовго.

Якщо дитина вже великий, варто діяти інакше. Для дітей 2-3 років, які постійно смокчуть пальці від нудьги, потрібно весь час придумувати цікаві заняття з участю їх ручок. Це може бути що завгодно: ліплення, малювання, різноманітні ігри. У малюка має залишатися якомога менше можливостей смоктати пальці. Якщо дитина кладе пальчики в рот, щоб заспокоїтися, варто пошукати інший засіб, який допоможе йому відчути себе спокійно і затишно. Це можуть бути ваші обійми, читання книжки або прослуховування спокійної музики. Якщо під час таких занять малюк усе ще машинально тягне руки до рота, спробуйте дати йому невеликий предмет, щоб його руки були зайняті.

Для дітей старше 3 років можна провести бесіду і пояснити, чому смоктати пальці не можна. Дитина в такому віці вже цілком здатний зрозуміти, що до нього хочуть донести батьки. Дітям 4-5 років дуже подобаються завдання в ігровій формі. Тому вони з ентузіазмом сприймуть пропозицію мами чи тата отримувати маленькі нагороди за кожен день без пальчика в роті. Придбайте невеликі яскраві наклейки і щодня даруйте дитині по одній, якщо у нього виходить не смоктати пальці. Не бійтеся залишати малюка без нагороди, якщо помітите, що він кладе руки в рот, інакше всі ваші старання будуть марні. Але не забувайте хвалити дитину, коли йому все вдається.

Якщо дитині вже більше 5 років, а відучити його від цієї шкідливої звички, як і раніше не виходить, має сенс звернутися до фахівців, так як джерела проблеми можуть лежати набагато глибше, ніж здається на перший погляд. В цьому випадку необхідна консультація невролога, психолога і психіатра.

Чого не варто робити?

Важко сказати, скільки саме часу може зайняти відучення від смоктання пальця. Деякі діти відвикають від цього легко і швидко, інші складніше і довше. Тому батьки повинні запастися терпінням і не квапити події. Подумайте, чи легко вам відмовитися від своїх шкідливих звичок? Так і малюкові важко відразу відвикнути від смоктання своїх пальчиків.

Не варто кричати і злитися на дитину, якщо, незважаючи на всі ваші старання, він продовжує класти пальці в рот. Грубість і різкі спроби прибрати руки тільки погіршують ситуацію і закріплюють звичку. Крім того, не слід мазати їх гіркими і гострими речовинами. По-перше, це небезпечно для здоров’я малюка. По-друге, найчастіше це не надає належного ефекту. Звичайно ж, не потрібно вдаватися до ще більш жорстоких методів відучення: пов’язувати пальці і закривати їх шерстяними рукавичками. Все це призведе до того, що дитина відчує ще більший стрес і знову буде прагнути заспокоїтися відомим йому способом.

Немає нічого страшного в тому, що грудної малюк час від часу кладе пальчики в рот: так він вивчає власне тіло. Але якщо ви бачите, що це переростає в шкідливу звичку, яка з віком не тільки не проходить, але і стає все сильніше, обов’язково задумайтеся про те, як відучити малюка смоктати палець. Чим раніше батьки почнуть відучувати дитину від смоктання пальців, тим швидше і легше це буде зробити.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Як легко і швидко вивчити вірш

Зміст статті: Методика швидкого заучування Секрети швидкого запам’ятовування У чому полягає допомога дитині Інші способи Часто необхідність вчити вірші викликає у школярів паніку. Більшість із них сприймає таке завдання як…

Як і що бачать новонароджені діти

Зміст статті: Особливості зору в такому віці Як саме вони сприймають зорову інформацію Коли чадо стає здатним розрізняти кольори Побачити світ і мати можливість насолоджуватися цим дивом протягом усього життя…

Як і скільки зберігається грудне молоко в холодильнику і при кімнатній температурі?

Зміст статті: Про умови зберігання грудного молока Правила зберігання грудного молока Як підготувати молоко до годівлі Молоді мами часто змушені на деякий час відлучитися від свого малюка, довіряючи турботу про…