Тільки для справжніх пані!

Як куріння може впливати на роботу серця: страхітливі факти

Як куріння може впливати на роботу серця: страхітливі факти

Кількість серцево-судинних захворювань, що закінчуються летальним результатом, збільшується з кожним роком. І одним з головних факторів ризику розвитку таких проблем є сигарети. Позбавлення від шкідливих звичок істотно збільшує не лише кількість прожитих років, але і якість життя. Інформація про те, як паління впливає на серце, стане чудовою мотивацією до відмови від сигарет.

Факти і статистика

Вплив тютюну на серце і судини активно вивчався протягом багатьох років. Згідно з отриманими даними, кожна цигарка скорочує життя на 15 хвилин. Якщо мова йде про курильщике зі стажем, кількість прожитих років буде на десятиліття менше. Крім того, у такому разі різко зростає ризик порушення роботи серцево-судинної системи.

Це Пов’язано з тим, що при попаданні нікотину в організм порушується обмін речовин. Внаслідок цього настає кисневе голодування, що переходить в хронічну форму.

При цьому слід враховувати, що негативний вплив куріння на серце обумовлюється не лише нікотином. В тютюні міститься безліч інших шкідливих речовин, які стрімко погіршують стан здоров’я. Тому навіть сигарети з низьким вмістом нікотину не є безпечними.

Найбільша загроза тютюнопаління полягає в тому, що проблеми зі здоров’ям починаються не різко, непомітно. Людина може досить довго диміти, вважаючи, що йому нічого не загрожує. Але слід знати, що на стадії, коли погіршення стану стає помітним, йому вже важко допомогти. Саме тому потрібно якомога швидше позбуватися від нікотинової залежності, не доводячи ситуацію до критичної.

Як саме сигарети діють на серцево-судинну систему?

Серце палить знаходиться в зоні підвищеного ризику із-за безлічі захворювань, які можуть бути викликані сигаретами.

Потрапляючи в організм, нікотин викликає різкий адреналіновий сплеск, звужуючи м’язи артеріальних стінок. Результатом цього стає значне підвищення тиску і тахікардія. Таким чином, кожна викурена сигарета призводить до того, що серцю доводиться працювати в кілька разів більше. Згідно зі статистикою, середній пульс курящої людини на 15-20 ударів частіше, ніж у того, хто не вживає цигарки. А це, в свою чергу, означає, що різниця кількості скорочень на рік доходить до 10 мільйонів. Слід враховувати, що тиск зростатиме кожний раз, коли нікотин буде потрапляти в організм. Навіть якщо підвищення незначне, через певну кількість часу будуть спостерігатися серйозні проблеми з серцем, які можуть доходити навіть до стенокардії. Діяльність головного органу в такому напруженому режимі небезпечна!

Він сильно збільшує кількість холестерину в організмі, що сприяє виникненню атеросклеротичних бляшок. Результатом впливу даної речовини стає збільшення в кілька разів загрози виникнення інфарктів.

Поєднання нікотину з окисом вуглецю, що надходить в організм, стає причиною передчасного старіння артерій. Їх звуження порушує нормальну роботу серця, приводячи до небезпеку виникнення даного захворювання. Згідно зі статистикою, ішемічна хвороба загрожує тим, хто курить лише нетривалий час. Любителі тютюну зі стажем повинні побоюватися інфаркту. Нерідко серце курця набуває хронічну форму хвороби, яка може в будь-який момент стати причиною нападу.

Основною перешкодою для транспортування кисню по організму є окис вуглецю. Однак це не єдина загроза здоров’ю. Сигарети містять безліч шкідливих речовин, що впливають на згортання крові.

Збільшення даного показника призводить до ризику появи різних тромбів. Всі ці фактори збільшують загрозу виникнення інфаркту в 5 разів.

А якщо, окрім високої згортання, ще спостерігається підвищення рівня холестерину або тиску – ризик зростає в 8 разів. При цьому слід знати, що до 40 років загроза виникнення серцевого нападу вище, ніж у старшому віці.

Таким чином, шкода куріння для серця обумовлений тим, що сигарети сприяють:

В даному випадку слід враховувати, що перелічені фактори ризику відносяться не тільки до активної, але і пасивному курінню.

Як відмовитися від сигарет?

Таким чином, весь негатив впливу нікотину на серце очевидний. Саме тому варто якомога швидше кинути шкідливу звичку. Багато помиляються, вважаючи, що великий стаж куріння означає неможливість поліпшення здоров’я при відмові від тютюну. Насправді, вже через короткий час після того, як розлучитеся з сигаретами, ви помітите значні зміни в кращу сторону. Так, через рік, ризик виникнення серцевого нападу знизиться вже вдвічі.

Але як відмовитися від шкідливої звички? Для того щоб напевно кинути палити, найголовніше – правильно поставити мету. Потрібно усвідомити, що сигарети – це не більш ніж безглузда залежність, від якої ви в силах позбутися.

Розуміючи ступінь негативного впливу сигарет на роботу серця, набагато легше кинути їх. Не потрібно ставати жертвою міфу про те, що після відмови від тютюну починаються проблеми зі здоров’ям. Страх набрати зайву вагу, не зуміти впоратися зі стресом або здатися немодним – не більш ніж відмовки, які виправдовують небажання починати здоровий спосіб життя. Все, що вас чекає після того, як ви кинете сигарети – це кілька діб дискомфорту, після яких ви відчуєте поліпшення стану. Ви помітите підвищення працездатності, відсутність поганого настрою і бажання радіти життю. Все, що для цього треба – пережити дні підвищеного ризику, коли бажання взятися за сигарети буде дуже великим.

Для того щоб відмова від тютюну був повним і остаточним, потрібно вибрати правильний метод. Категорично не варто переходити на електронні замінники або зменшувати кількість викурених сигарет в день. Такий підхід не має ефективністю. Ви повинні створити правильну установку, яка допоможе вам позбавитися від самого бажання палити.

Найбільшою ефективністю в цьому питанні має метод Аллена Карра. Він полягає в прочитанні авторських книг «Легкий спосіб кинути палити» і «Кидай курити зараз, не набираючи вагу» (це останнє видання «Легкого способу»). У них докладно описується кожна нікотинова пастка, в яку потрапляє людина. Всі методи, розказані легким і доступним язиком, дають повне відчуття того, що куріння не має жодного плюса, у той час як його мінуси досить істотні. Після того, як до людини приходить усвідомлення цього факту, відмова від нікотину настає легко і безболісно. А найголовніше, ймовірність знову взятися за цигарки, через якийсь час, дорівнює нулю.

Таким чином, метод Карра – це спосіб кинути курити швидко і назавжди без придушення своїх бажань і болісних стресів. А доведений вченими факт того, що куріння і серце, точніше його здоров’я, мають прямий зв’язок, сприяє підвищенню мотивації відмовитися від сигарет як можна швидше.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Як можна швидко кинути палити?

Зміст статті: З чого почати? Помилкова допомога Психологічний настрій Міфи, що заважають кинути, і їх руйнування Додаткові поради Щоб звикнути до куріння, досить місяця або двох. Відмовитися ж від нього…

Як швидко очистити легені після куріння: дієві методи

Зміст статті: Можливо відновити легені? Правильне харчування Банні процедури, інгаляція Спорт і фізичні навантаження Дихальні вправи Рецепти народної медицини Кожна людина сама робить вибір, курити чи ні. Хтось твердить собі…

Як швидко і ефективно вивести токсини з організму після алкоголю

Зміст статті: Що таке алкогольна інтоксикація? Медикаментозна детоксикація Народні методи виведення алкогольних токсинів Мабуть, немає таких людей, які не чули б про шкоду алкоголю. Тим не менше багато продовжують регулярно…