Тільки для справжніх пані!

Як і скільки зберігається грудне молоко в холодильнику і при кімнатній температурі?

Як і скільки зберігається грудне молоко в холодильнику і при кімнатній температурі?

Молоді мами часто змушені на деякий час відлучитися від свого малюка, довіряючи турботу про неї родичам або няні. Це може бути вихід на роботу незабаром після пологів або невідкладна поїздка. Якщо дитина перебуває на штучному вигодовуванні, особливих проблем це не принесе. Але для мам, які бажають продовжити годування грудьми, все набагато складніше. У цій ситуації жінці доведеться регулярно зціджувати і думати, зберігати грудне молоко в холодильнику або при кімнатній температурі.

Про умови зберігання грудного молока

Одне з найважливіших якостей грудного молока полягає в тому, що цей продукт не втрачає своїх властивостей при кімнатній температурі, так і в холодильнику. Більш того, грудне молоко можна навіть заморожувати на тривалий час, а після розморожування воно буде таким же корисним, як і свіже. Єдине, чого з ним робити не можна, – нагрівати на вогні і в мікрохвильовій печі. При нагріванні руйнуються активні компоненти та вітаміни, що входять до складу молока, і таким чином втрачається вся його користь. Тому стерилізувати цю рідину в надії продовжити термін зберігання вкрай не рекомендується.

Від того, при якій температурі буде зберігатися харчування, залежить, скільки часу вона буде придатним для годування малюка.

Хоча грудне молоко, що зберігалася тривалий час, практично не втрачає своїх корисних якостей, свіжий продукт використовувати все ж краще. Тому фахівці радять залишати зціджене харчування при кімнатній температурі, якщо ви ненадовго відлучаєтеся.

Правила зберігання грудного молока

Розібравшись з тим, скільки можна зберігати зціджене молоко, годуюча мама повинна також дізнатися, в якій ємності можна тримати харчування. Для цього підійде скляна або пластикова посуд з кришкою, що щільно закривається.

Якщо скляна тара – це свідомо безпечна за складом посуд, то до виробів з пластику варто поставитися уважно: вони можуть містити небезпечні для здоров’я малюка компоненти, які здатні проникати в молоко при тривалому зберіганні і нагріванні.

При виборі пластмасових контейнерів простежте за тим, щоб в їх складі не було бісфенолу. Сумлінні виробники вказують цю інформацію на упаковці або на дні контейнера. Якщо молоко буде піддане заморожуванню, краще використовувати спеціальні пакети для морозильної камери, широко пропоновані відомими виробниками товарів для мам та дітей. Скляні і тонкі пластикові банки можуть тріснути при занадто низькому температурному режимі.

Незалежно від того, скільки часу ви плануєте зберігати зціджене молоко, наливати його слід тільки в чистий посуд. Бажано простерилізувати тару, але якщо на це немає часу, потрібно ретельно вимити її і обполоснути окропом. Останній пункт не відноситься до спеціальних пакетів, про яких було сказано вище: вони одноразові і вже стерильні. На посуді необхідно обов’язково написати дату і час зціджування, особливо якщо ви відлучаєтеся надовго і залишаєте багато молока. Так дитина гарантовано отримає придатне для вживання харчування.

Кожна мама може визначити, скільки молочка необхідно зцідити в залежності від того, як довго вона буде відсутній, адже вона вже точно знає, як харчується її малюк. Молоко, зціджене протягом одного дня і зберігається в холодильнику, можна змішувати в одній пляшечці, але кожну нову порцію необхідно попередньо охолоджувати.

Заморожувати харчування необхідно так, щоб обсяг однієї порції не перевищував кількість молока, що з’їдається дитиною за один раз, так як піддавати молоко заморожуванню вдруге не можна.

Скільки б не залишилося розмороженого харчування після годування дитини, його доведеться вилити. Також не слід відразу поміщати рідина в морозильник, перед цим потрібно на деякий час залишити її в основному відділенні холодильника. Потім рекомендується поставити тару з харчуванням до дальньої стінки морозильної камери, щоб при частому відкриванні дверцят воно не піддавалося перепаду температур: це може вплинути на термін придатності. Якщо ви плануєте долити молоко в ємність з замороженим харчуванням, зробити це необхідно таким чином, щоб нова порція не сприяла відтавання наявною. Розморожене харчування повинно зберігатися в холодильнику не більше доби.

Як підготувати молоко до годівлі

Якщо мамине молоко зберігається поза холодильника, то його можна не підігрівати. У всіх інших випадках попередня підготовка харчування строго обов’язкова. Заморожений продукт необхідно спочатку помістити в основний холодильне відділення і дочекатися, поки він повністю розтане. Після цього його можна підготувати для годування, довівши до оптимальної температури. Пам’ятайте про те, скільки часу потрібно, щоб розморозити харчування, і заздалегідь подбайте про підготовку продукту. Наприклад, ємність із замороженим молоком об’ємом 120 мл у холодильнику буде розтавати не менше доби.

Як підготувати зціджене молоко для годування? Для цього слід поставити тару з молоком в ємність, наповнену гарячою водою. Будьте обережні: скляна банка може луснути від перепаду температур. Можна скористатися водяний лазнею, тобто деякий час потримати пляшечку з харчуванням над парою. Крім того, можна використовувати спеціальний підігрівач для пляшечок, це сильно спростить завдання.

Істотний мінус цього способу полягає в тому, що дане придбання може істотно позначитися на бюджеті молодої сім’ї, тому багато хто відмовляється від ідеї мати в будинку підігрівач, дізнавшись, скільки він коштує.

Але якщо зціджувати і зберігати харчування в холодильнику доводиться постійно, покупка цієї речі цілком себе виправдовує. І, нарешті, найважливіше: не слід кип’ятити молоко і розігрівати його в мікрохвильовій печі. Зігрівши дитячу їжу будь-яким із запропонованих способів, обов’язково перевірте температуру рідини перед годуванням, капнувши невелику кількість на зап’ясті. Якщо молоко досягло 36,6 С, воно не буде відчуватися на шкірі.

Перед тим, як дати їжу дитині, потрібно оцінити придатність молока до годівлі. У нормі вона має солодкуватий запах і білий, кремовий або жовтуватий колір. Не варто лякатися, якщо ви бачите, що рідина розшарувалася після зберігання у холодильнику: таким чином відокремлюється жирна частина молока. Просто струсніть ємність, і харчування знову стане однорідним. Іноді після підігріву грудне молоко набуває специфічний «мильний» запах. Це не означає, що воно зіпсоване, але деякі діти відмовляються від такої їжі. Якщо це відбувається раз за разом, постарайтеся не зберігати харчування в холодильнику і давати малюкові свіже зціджене молочко. А ось виражений кислий запах свідчить про те, що продукт зіпсований і годувати їм дитину ні в якому разі не можна.

Щоб грудне молоко залишалося максимально корисним і поживним, необхідно врахувати всі рекомендації по зберіганню і підготовці молока до вживання. Це дозволить мамі продовжити грудне вигодовування при вимушеному відлучення від малюка і дати дитині все необхідне, що міститься в цьому ценнейшем продукті.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Як робити інгаляції при нежиті для дітей?

Зміст статті: Чому дітям слід робити інгаляції при нежиті? Ингалирование для дітей: основні правила Розчини для інгаляцій: народні рецепти і традиційна медицина Давно доведено, що інгаляції при нежиті у дітей…

Як вибрати якісну коляску для новонародженого

Зміст статті: Критерії щодо вибору Відмітні характеристики якісної коляски Класична Коляска для прогулянок Коляска-тростина Коляска-трансформер Ще задовго до появи малюка на світ батьків турбує питання, яку купити коляску. До вибору…

Як швидко відучити дитину гризти нігті: поради батькам

Зміст статті: Причини появи шкідливої звички Наслідки поганої звички Як вести боротьбу? Допоміжні засоби Психотерапевтичні прийоми Кожна третя дитина в певному віці набуває негарну звичку гризти нігті на руках. Якщо…