Тільки для справжніх пані!

Як і що бачать новонароджені діти

Як і що бачать новонароджені діти

Побачити світ і мати можливість насолоджуватися цим дивом протягом усього життя – це великий дар, який потрібно цінувати і оберігати. Ми настільки звикли до нього, що навряд чи замислюємося про те, коли саме він у нас з’явився, як би ми жили, якби його не було.

А адже й справді – дуже цікаве питання, як бачать новонароджені, коли з’являється і як розвивається зір у них. Давайте розберемося.

Особливості зору в такому віці

Не секрет, що практично будь-який батько (особливо ті, які стали ними вперше) з нетерпінням чекає того моменту, коли з’явилося на світ божий крихітне чадо почне використовувати ті або почуття для пізнання світу. Їм хочеться скоріше, щоб їх дитина побачив або почув своїх батьків, почав дізнаватися їх обличчя і радів їм. Адже не секрет, що материнське обличчя ми пам’ятаємо все своє життя.

На сьогоднішній день прийнята думка, що дитина, тільки що вийшов з утроби матері, ще не має таких почуттів, як слух або зір. Існує навіть точка зору, що в перший час дитина здатна лише відчувати почуття голоду, в той час як інші почуття йому поки не відкриті. Якщо чесно, це припущення далеко від реальності.

Як показали новітні дослідження, дитина з’являється на світ з вже існуючим зоровим відчуттям. Етапи розвитку ембріона добре вивчені. Вже на 18 тижні вагітності у зиготи починає формуватися очей як такої. Ближче до сьомого місяця у плода остаточно формується очне яблуко. Ще через невеликий відрізок часу дитина в утробі здатний сприймати світлові спалахи, якщо вони потрапляють на материнський живіт. Більше того, дитина здатна повернути свою голову в їхній бік, тобто він може реагувати на світло.

Будь-який студент акушерського факультету скаже молодим батькам, що практично відразу після народження дитина здатна реагувати на зміни світу, відрізняє світло і темряву: при яскравому освітленні примружує очі, а в напівтемряві відкриває очі. Отже, можна стверджувати, що дитина володіє певним зором, але воно не пов’язане ще з свідомістю.

Сприйняття інформації з’явиться трохи пізніше, це буде відбуватися поетапно, місяць за місяцем. Хоча деякі батьки переконані, що їх малюк з першого дня дивиться на всіх і на все цілком усвідомлено.

Як саме вони сприймають зорову інформацію

У перші місяць або два немовля сприймає оточуюче середовище розпливчасто, як тіні або туман. Чисто фізично у нього не виходить сконцентрувати свою увагу на конкретних предметах, але особливо великі об’єкти, які знаходяться поруч, він із загальної розмитою (туманною) картини вже цілком здатний розрізнити.

До Речі, до питання про те, як далеко можуть знаходитися об’єкти, які дитина здатна сприймати. Перший місяць дитина розрізняє об’єкти, розташовані на відстані 20-25 см. На замітку: це і є інтервал між годуючою матір’ю і малюком. Для малюка обличчя матері, груди, пляшечка з молоком – досить великі об’єкти для того, щоб ловити їх поглядом.

Коли перший місяць закінчується, малюк вже здатний помічати силуети на дистанції аж до 30 см. З наближенням другого місяця життя дитина може розрізняти об’ємні і плоскі об’єкти. А ближче до третього місяця – увігнуті і опуклі.

Після закінчення перших трьох місяців малюк вже починає бачити картинку світу досить якісно. Він стежить очима за рухомими іграшками, переміщеннями батьків. Приблизно в цей же час діти здатні розпізнавати обличчя оточуючих, що дозволяє познайомитися їм повною мірою з матір’ю і батьком. Особливо сильно він прив’язується саме до цих осіб. Тому при зміні вигляду батьків малюк може висловити своє ставлення плачем і капризами.

Часто спостережуване явище нібито невеликого косоокості є цілком нормальним для малюка. Це проходить ближче до 6 місяців, коли малюк уже повинен навчитися дивитися обома очима прямо. Якщо ж малюк продовжує косоглазить і після закінчення півроку, – це вірний сигнал відправитися на обстеження в поліклініку до офтальмолога. Якщо з цим моментом забаритися, то в майбутньому можливе виникнення серйозних ускладнень.

Варто відзначити, що дитина дуже швидко запам’ятовує материнське обличчя і завжди дуже емоційно на нього реагує. Також він здатний розрізняти обриси грудей.

Ще один цікавий факт. Вельми поширена думка, що немовлята сприймають картинку в перевернутому вигляді. Але в дійсності це є правдою лише частково, адже картинка на самій сітківці насправді перегорнуто. Але оскільки дитина ще не здатна повною мірою аналізувати те, що відбувається, він її просто-напросто не здатний сприйняти.

Коли чадо стає здатним розрізняти кольори

Перший місяць життя і в другій навколишнє середовище сприймається малюком або як тіні (чорний колір), або як світла (білий колір). Чіткої колірної диференціації для нього ще не існує.

Мамам На замітку: діти в перші місяць або два з великим захопленням розглядають будь-які зображення з перевагою чорно-білих візерунків. Враховуйте цей факт при купівлі своєму малюкові відповідних іграшок і брязкалець.

Можливість розпізнавати яскраві відтінки з’являється у малюка разом зі здатністю дізнаватися конкретні особи. Приблизно по часу це настає в три місяці. Спочатку діти здатні розпізнавати жовтий і червоний відтінки. З цієї причини ми рекомендуємо купувати для них іграшки саме таких кольорів. При цьому такі відтінки, як синій або зелений, можуть поки не сприйматися малюком. Їх розпізнавати він починає ближче до четвертого або п’ятого місяця.

Фахівці стверджують, що коли в поле зору дитини багато привабливих барвистих і яскравих рухомих предметів, то функція зору розвивається швидше.

Як ви змогли переконатися, зір у людини – вроджений дар, з’являється відразу після народження і починає поступово розвиватися в міру його зростання. Особливим перехідним періодом є перший місяць. Варто враховувати ці особливості, наприклад, при покупці іграшок для свого чада.

Будьте уважні до своїх дітей, і вони, коли виростуть, будуть уважні до вас!Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Як і скільки зберігається грудне молоко в холодильнику і при кімнатній температурі?

Зміст статті: Про умови зберігання грудного молока Правила зберігання грудного молока Як підготувати молоко до годівлі Молоді мами часто змушені на деякий час відлучитися від свого малюка, довіряючи турботу про…

Як робити інгаляції при нежиті для дітей?

Зміст статті: Чому дітям слід робити інгаляції при нежиті? Ингалирование для дітей: основні правила Розчини для інгаляцій: народні рецепти і традиційна медицина Давно доведено, що інгаляції при нежиті у дітей…

Як вибрати якісну коляску для новонародженого

Зміст статті: Критерії щодо вибору Відмітні характеристики якісної коляски Класична Коляска для прогулянок Коляска-тростина Коляска-трансформер Ще задовго до появи малюка на світ батьків турбує питання, яку купити коляску. До вибору…