Тільки для справжніх пані!

Як і чим промити ніс при нежиті: лікуємося в домашніх умовах

Як і чим промити ніс при нежиті: лікуємося в домашніх умовах

Кожен день можна промивати ніс в профілактичних цілях. Особливо корисна така процедура в сезон простудних захворювань і під час нежиті, коли виникає набряк слизової, що утруднює дихання і загрожує безліччю ускладнень.

Мета промивання

Не всі знають про цю корисною процедурою і про те, чим промити ніс при нежиті.

Слизова оболонка, що покриває носоглотку, носові пазухи і порожнину, виконує дуже важливу функцію. Постійне коливання її війок забезпечує виведення утворюється в пазухах слизу, а разом з нею і продуктів обмінних процесів, частинок пилу і інших шкідливих речовин.

Коли при вірусної інфекції оболонка запалюється, збільшується виділення слизу, яка стає сприятливим середовищем для розмноження інфекції. Промивання носа при нежиті необхідно, так як:

Солона вода

Щоб ця процедура була успішною, треба вибрати, чим промивати ніс при нежиті. Найпростіше для цього взяти розчин звичайної харчової солі в кип’яченій воді. При цьому температура і концентрація мають бути оптимальними для ефективного впливу на слизову.

Оптимальний ізотонічний розчин хлориду натрію, легко готується додаванням чайної ложки сухої речовини на літр кип’яченої води. Причому від нежитю допоможе саме солона, а не чиста вода, інакше набряк слизової тільки збільшиться.

У випадку більш концентрованого розчину вода з слизової буде переходити в розчин, розбавляючи його. Одночасно відбуватиметься пересихання оболонки. Якщо ж розчин менш концентрований, ніж слизова, то рух води відбудеться у зворотний бік і призведе до ще більшого набряку. Тому необхідна така концентрація солоного розчину, яка створить осмотичний тиск, приблизно рівний плазмі крові.

Багато твердо впевнені, що сіль використовується з-за її бактерицидних властивостей. Нібито вона знищує мікроби, що влаштувалися в слизовій. Однак кількість солі абсолютно нешкідливо для бактерій, а збільшення її змісту небезпечно опіком слизової. Розчин для промивання носа не призначений для лікування, і ні одна з його складових частин не прискорить процес одужання.

Ніс промивається для того, щоб очистити його і, таким чином, підготувати умови для подальшого лікування. І солона вода, і відвари трав, і інші засоби не зможуть знищити віруси, заховані в глибині слизової. Їх завдання – очистити носові проходи і полегшити можливість дихати.

Розчини для промивання

Солона вода являє собою найбільш простий, доступний і дієвий засіб для зрошення носа в домашніх умовах.

Однак існує достатня кількість інших, які в змозі впоратися з виконанням цього завдання.

Їх можна легко знайти в аптеці або, при бажанні, приготувати вдома. З того, чим краще промивати ніс при нежиті, зазвичай застосовуються наступні.

Поради та протипоказання

Кілька порад допоможуть правильно і ефективно провести процедуру:

Ніс при нежиті в домашніх умовах не дозволяється промивати при наявності:

Техніка виконання

Ця нехитра маніпуляція не зв’язана з особливими труднощами, однак треба проводити її грамотно і за правилами, щоб не нашкодити організму. Існують різні способи того, як промити ніс у домашніх умовах при нежиті.

При застуді краще проводити промивання часто, фізрозчин абсолютно безпечний, він не викликає побічних явищ. Якщо нежиті супроводжує ангіна, одночасно можна очистити від нальоту і горло. В цьому випадку треба не опускати голову, а піднімати.

Промивання носа дітям

Якщо потрібно промивати ніс дитині при нежиті, то техніка виконання процедури буде такою ж, як у дорослих. Однак до п’яти років небажано проводити маніпуляції, так як рідина може потрапити в легені. В особливих випадках така процедура допускається для трирічної дитини, але тільки при твердому дотриманні таких умов, які повинні виконуватися одночасно:

Однак до трьох років зрошення носа дітям категорично неприпустимо. Рідина зі слизом може потрапити у вухо, викликавши ускладнення. Та й дитина не дасть цього зробити, вередуючи і пручаючись. Можна просто закопувати розчин йому в ніс для зволоження. Витікаючи назад, рідина видалить і надлишок слизу. Якщо батьків хвилює промивати ніс дитині, то можна знайти в аптеці спеціальні засоби в зручних флакончиках, які полегшують їх застосування.

При виникненні нежитю завжди краще звернутися до фахівця, і він зможе порадити, чим і як промивати ніс. Ця корисна процедура полегшить стан і прискорить лікування.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Як і чим лікувати сонячні опіки в домашніх умовах

Зміст статті: У чому небезпека стану перегріву на сонці? Симптоми перегріву Що робити? Охолодження Боротьба із зневодненням зсередини і зовні Боротьба з інфекцією і загоєння Бережіть красу! Профілактика Пощастило тому,…

Як вчасно помітити і вилікувати хронічну втому

Зміст статті: Ознаки хронічної втоми Де шукати причину? Як позбавитися від хронічної втоми У чому полягає лікування? Ліки від хронічної втоми Користь фізіопроцедур У сучасному суспільстві навряд чи знайдеться хоча…

Як швидко і ефективно зняти втому з ніг

Багато жителів великих міст і мегаполісів приходить увечері додому і відчувають важкість у ногах і втому. Виною тому найчастіше є високий темп життя, необхідність багато ходити пішки в незручній або…