Тільки для справжніх пані!

Як дізнатися, чи достатньо у годуючої мами молока

Як дізнатися, чи достатньо у годуючої мами молока

Коли дитина часто і рясно відригує, мало додає у вазі і постійно плаче біля грудей, це стає джерелом хвилювань для молодої мами. Перша думка, яка приходить їй в голову, – про нестачі грудного молока. З-за постійних хвилювань молока стає ще менше.

Щоб малюк не голодував, його починають догодовувати штучною сумішшю, і лактація поступово згасає. Проте чи завжди необхідний докорм? Спочатку потрібно визначити, чи достатньо у мами молока або його дійсно не вистачає.

Що потрібно знати про лактації

Процес лактації регулюють два гормони:

Пролактин відповідає за продукування молока всередині молочної залози. Коли малюк повністю висмоктує груди, пролактин виробляється з подвоєною силою.

Окситоцину залежить, наскільки легко молоко йде по молочних протоках. Чим більше в організмі окситоцину, тим легше дитині «добути собі їжу. Коли його недостатньо, дитині стає важко смоктати, навіть коли груди переповнена молоком. В результаті дитина починає хникати і нервувати, а мама робить очевидний для неї висновок: молока мало, або його зовсім немає. Вона намагається зцідити молоковідсосом і отримує підтвердження своїм думкам, оскільки з грудей не виходить ні краплі.

Але насправді в цих труднощах винен стрес: саме через нього в організмі знижується вироблення окситоцину. Тому для годуючої мами так важливо залишатися спокійною і не нервувати. Для того, щоб дізнатися, чи достатньо в грудях молока, існують достовірні методи.

Як перевірити, наївся малюк?

Ще зовсім недавно педіатри радили мамам проводити контрольні зважування. Нерідко цей захід проводився прямо в поліклініці, на прийомі у лікаря. Суть його в наступному: голодної дитини зважували, потім мама годувала його грудьми, після чого його зважували ще раз. В даний час цей метод визнаний неінформативним. Адже дитина не з’їдає щоразу однакова кількість молока. Він може висмоктати всього 40 мл, а через годину вже всі 120.

Також не варто довіряти і молокоотсоса. Навіть найсучасніший молоковідсмоктувач не «обробляє» груди так ретельно, як може зробити це дитина. Тому кількості зцідженого їм молока довіряти не можна. Навіть якщо прилад зміг видобути з грудей 150 мл, це не означає, що вона залишилася порожньою, і в ній більше нічого немає. І навпаки, порожній контейнер молоковідсмоктувача після зціджування теж не показник. При зрілої лактації, особливо після 3-4 місяці життя малюка, молоко прибуває не так інтенсивно, і з допомогою пристрою деколи не вдається отримати ні краплі. Зате дитина спорожняє груди зовсім по-іншому: глибоко захоплює сосок і тим самим стимулює приплив молока.

У всіх немовлят різний апетит, і важлива не конкретна цифра, яка покаже обсяг виробленого молока, а те, наїдається дитина. За рахунок молока малюки не тільки втамовують голод, але й спрагу. Якщо всі потреби дитини задоволені, він буде регулярно спорожняти не тільки кишечник, але і сечовий міхур. Тому про кількість грудного молока можна судити за кількістю сечовипускань.

Тест на кількість сечовипускань

Щоб інформативно провести цей тест, жінці знадобиться виділити для спілкування з малюком цілу добу. Весь цей час дитина повинна перебувати без підгузника. Мама і малюк весь день живуть своїм звичайним життям. Вона пропонує йому груди у звичному режимі, і вважає кількість сечовипускань. При цьому зручно використовувати бавовняні, або, якщо в квартирі прохолодно, фланелеві пелюшки. Точно так само слід чинити і вночі.

Якщо дитині достатньо молока, він повинен помочитися за добу не менше 10 разів. При цьому необхідно звертати увагу на якість сечі. Вона повинна бути прозорою, без різкого запаху. Темна, концентрована сеча з неприємним запахом говорить про зневодненні організму. Значить, дитина недоїдає, і мама повинна вжити термінових заходів з відновлення лактації. Щоб тест вважався об’єктивним, на час його проведення забороняється додатково поїти дитину водою і штучною сумішшю.

Також показником достатньої кількості молока є хороша надбавка у вазі. Її потрібно спостерігати в динаміці. Немовлята розвиваються стрибкоподібно, в перший місяць життя дитина може набрати 900 грамів, у другій – 600, а в третій – 1,5 кг. Якщо дитина здорова і йому вистачає живлення, за один місяць він повинен додати не менше 500 грамів, оскільки ця цифра вважається нижньою межею норми. До півроку малюк повинен подвоїти свою вагу від народження.

Після 6-7 місяців діти починають набирати вагу повільніше. Це пов’язано з тим, що їх рухова активність зростає: малюки починають сидіти, повзати, вчаться вставати на ніжки.

Кілька корисних порад

Щоб лактація не згасала, і молоду маму не мучили марні тривоги, їй потрібно слідувати порадам з підтримання кількості грудного молока. Ось кілька дуже важливих моментів:

«ЛегкоПолезно» бажає матусям терпіння, а їх дітям – щасливе і сите життя!Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Як простими способами навчити маленьку дитину говорити

Зміст статті: Особливості дитячої мови Підготовчий етап у розвитку мовлення Конкретні поради з розвитку мовлення За спостереженнями батьків, сучасні діти починають активно говорити ближче до дворічного віку. Але всім мамам,…

Як привчити маленьку дитину до соски

Зміст статті: Процедура звикання Категоричну відмову Коли соска дійсно потрібна Корисні якості Як привчати Висновок Багато мам помічали, що дитина веде себе спокійно, коли в роті у нього стирчить пустушка….

Як правильно стригти нігті новонародженому: рекомендації

Зміст статті: Що знадобиться молодій мамі? Підготовка до першої процедури Правила обрізання нігтів Корисні поради Пальчики дитини маленькі і ніжні. Багато мам, дивлячись на крихітні ручки, не уявляють, як стригти…