Тільки для справжніх пані!

Як часто треба годувати новонародженого?

Як часто треба годувати новонародженого?

Від правильного режиму годування немовляти залежить і його міцний сон, і правильний розвиток, та можливість відпочити мамі малюка. Не дивно, що питання про те, як часто годувати новонародженого, хвилює багатьох.

Особливості режиму

Режим годування новонародженого грудним молоком повинен бути чітким. Починається все з того, що немовля треба прикласти до грудей в перші хвилини після появи на світло. У цей момент він отримає цілюща молозиво. Воно набагато корисніші молока.

Молозивом дитина буде харчуватися перші дві-три доби, поки не з’явиться справжнє молоко. В ці дні треба частіше давати дитині груди, щоб він навчився правильно смоктати. Це необхідно і годуючій мамі, щоб у неї швидше лактація налагодилася і не було застійних явищ.

Найкращим харчуванням для немовляти є материнське молоко.

З ним за складом і змістом поживних речовин не зрівняється жодна дитяча суміш. При грудному вигодовуванні проміжки між годуваннями для кожної дитини будуть дещо різними. Будь-який малюк індивідуальний. Щоб розібратися, як часто годувати немовлят грудним молоком, потрібно поспостерігати за поведінкою самих карапузів.

Треба навчитися розуміти сигнали, які подає дитина, коли голодний:

Не треба чекати, поки голодний малюк заплаче, бо рыдающего дитини набагато важче змусити смоктати груди. Спостерігаючи за малюком, можна зрозуміти, через деякий час необхідно його погодувати. Ці проміжки можуть становити один або дві години, може бути більше або менше – неважливо. Не треба боятися того, що дитина переїсть. Одні діти просять груди частіше і смокчуть її помалу, а інші, навпаки, харчуються рідше, але великими обсягами.

Від організму мами також залежить кількість годувань. Адже вміст поживних елементів і жирність молока у кожної жінки різна, тому для насичення малюка може знадобитися більша або менша кількість їжі або різна частота годувань.

Якщо малюк часто просить груди, не варто цього лякатися, так як материнське молоко повністю засвоюється.

Навіть якщо він набирає занадто швидко вагу, в цьому немає нічого страшного. Грудне молоко не відкладається в жирових клітинах. І науковими дослідженнями і досвідом доведено: чим частіше відбувається годування, тим швидше дитина розвивається, рідше плаче, краще себе почуває. Це особливо важливо в перші місяці його життя.

Якщо при грудному вигодовуванні мама буде намагатися дотримуватися тригодинний чи інший проміжок часу між прийомами їжі немовлям, це може негативно позначитися на здоров’ї дитини. Якщо він голодний, то почне вередувати, плакати, що загрожує різними патологіями. Не варто ризикувати здоров’ям малюка заради спроби змусити його дотримуватися той розпорядок, який зручний для дорослих.

Користь частого годування дитини грудьми

Питання про те, через скільки годувати новонародженого, важливий і з позиції вироблення молока у жінки. Як тільки малюк починає смоктати груди, у матері відбувається в організмі виділення певних гормонів, необхідних для появи молока. Тому, чим частіше відбувається годування, тим вищий їх рівень. Від кількості прикладань малюка в добу залежить і кількість жирів у грудному молоці. При годуванні дитини з режиму материнська груди знаходиться в переповненому стані. Це пригнічує лактацію і зменшує кількість виробленого молока.

Деякі мами вважають, що всю ніч дитина повинна спати. Але організм новонародженого не може так довго обходитися без їжі, особливо в перші тижні, коли маля однаково часто їсть в будь-який час доби. Іноді доводиться вночі два-три рази вставати, щоб його погодувати. Часто мами сплять разом з дітьми, щоб легше було прикладати до грудей. Якщо дитина 1-2 рази за ніч просить їсти – це цілком нормально і добре для його розвитку.

Скільки часу займе процес годування також дуже індивідуально. Тривалість цієї процедури також буде збільшуватися з кожним днем, поступово займаючи 40-60 хвилин. Деякі малюки їдять часто, при цьому спокійно і неквапливо, зупиняючись і відпочиваючи, інші – з великим апетитом. Багато діти засинають під час їжі, а потім прокидаються і знову смокчуть груди. Вони відчувають у цю хвилину себе більш захищеними, не треба позбавляти їх цього комфорту. Через кілька тижнів мати і дитина встановлять певний режим, який влаштовує їх обох.

Довгий годування раніше вважалося причиною запальних процесів в сосках. Однак тепер відомо, що ця неприємність, пов’язана з неправильним положенням дитини під час смоктання. Невірним виявилося припущення про те, що часті годування призводять до хворобливих нагрубаниям молочних залоз. Насправді все відбувається з точністю навпаки.

Частота годування при штучному вигодовуванні

Багато молоді мами відмовляються від годування новонародженого грудним молоком і переходять на дитяче харчування. Часто це пов’язано з бажанням зберегти зручність для себе. Однак вони не розуміють, що таким вчинком провокують великі проблеми в майбутньому.

Ніколи штучна суміш не забезпечить дитині міцну імунну систему, здатну захистити його від багатьох захворювань.

Навіть у разі недостатньої лактації молода мама повинна стимулювати вироблення грудного молока, а не пригнічувати її. Тим не менш, іноді виникають серйозні причини для переходу на штучне харчування. Малюкові починає турбуватися суміш, якщо у мами є неприємності зі здоров’ям.

За Причиною відмови від грудного вигодовування може бути страх погладшати або втратити форму грудей. Це величезна помилка! Такі страхи безпідставні, так як груди змінюється під час вагітності. В цей же час збільшується вага. Після півтора-двох років годування грудьми жінка може скинути зайві кілограми і повернути свою колишню форму. При придушенні лактації їй часто набагато важче розлучитися з непотрібним вагою через гормонального дисбалансу, що з’явилася з-за припинення вироблення молока.

Як часто потрібно годувати новонародженого при штучному вигодовуванні? Якщо дитина харчується сумішшю, ставлення до режиму його годувань буде абсолютно іншим. В такому випадку краще витримувати тригодинний інтервал між прийомами їжі. Це пов’язано з тим, що склад суміші хоч і наближений до материнського молока, але важче сприймається дитячим шлунком. Набагато більше часу йде на засвоєння такої їжі.

В той же час не повинно бути жорсткої прив’язки до графіку годування. Якщо малюк зголоднів раніше, ніж минуло три години, треба дати йому пляшечку. Може бути і так, що через три години він ще не хоче їсти Скільки разів на день годувати – залежить від індивідуальних особливостей маленького чоловічка, а також від складу суміші. Але якщо малюк вимагає пляшечку занадто часто, то, можливо, треба просто поміняти дитячу суміш.

Слід також правильно розрахувати, скільки потрібно їжі на одне годування. Обсяг можна обчислити самостійно за відомою формулою: вік малюка в днях множиться на постійний коефіцієнт, рівний 70 або 80 в залежності від його ваги при народженні. Твір покаже добову норму харчування. Цю цифру треба розділити на кількість годувань.

Правила годування новонародженого

Не всі молоді жінки вміють правильно годувати немовляти. Щоб робити це добре, потрібно запам’ятати кілька обов’язкових правил:

При годуванні потрібно зручно сісти і підкласти руку під голову маляти. Зараз у продажу є зручні подушки, які при бажанні можна придбати. Можна годувати, сидячи на стільці або в кріслі. Найкомфортніше це робити, лежачи на боці на подушці.

Перші тижні життя дуже важливі для новонародженого. Треба допомогти йому адаптуватися в новому, незнайомому середовищі. У цьому сенсі велику роль прийом їжі з потрібною частотою. Але яким би не був режим годування дитини – головне, щоб він влаштовував і мати, і малюка. Віддати перевагу слід грудного молока: якщо є можливість годувати грудьми – треба годувати!Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Як зміцнити імунітет і здоров’я дитини

Зміст статті: Чому діти часто хворіють? Кілька природних способів підвищити імунітет В яких випадках необхідно відвідати лікаря-імунолога? Народні способи зміцнення здоров’я Батьки починають замислюватися про те, що у дитини ослаблений…

Як з допомогою харчування підвищити гемоглобін у дитини?

Зміст статті: Низький гемоглобін: причини і наслідки Топ-10 продуктів, багатих залізом Кращі рецепти Залізовмісні препарати Малюк блідий, млявий, скаржиться на запаморочення і слабкість? Причина такого стану, швидше за все, криється…

Як дізнатися, чи достатньо у годуючої мами молока

Зміст статті: Що потрібно знати про лактації Як перевірити, наївся малюк? Тест на кількість сечовипускань Кілька корисних порад Коли дитина часто і рясно відригує, мало додає у вазі і постійно…