Тільки для справжніх пані!

Як часто слід міняти постільну білизну: для чого це потрібно

Як часто слід міняти постільну білизну: для чого це потрібно

Щодо того, як часто потрібно міняти постільну білизну, у кожної господині є своя особиста думка. Тим не менш, будь-яка людина погодиться з тим, що лягати після важкого дня в чисту і свіжу ліжко – справжнє задоволення!

Проте не тільки заради приємних відчуттів і комфортного сну необхідно регулярно знімати з наматрацника простирадло, а з подушок – наволочки, щоб заміняти їх чистими. Для тих, хто піклується про здоров’я своєї родини, то очевидно, що ці заходи є обов’язковими.

Деякі задаються питанням, а як часто слід міняти підодіяльник? Хтось вважає, що він забруднюється не так вже швидко, тому і не вимагає занадто пильної уваги. Щоб визначитися з графіком заміни приладдя для сну, треба розібратися і зрозуміти, чому це настільки важливо.

Навіщо потрібно підтримувати чистоту спального місця?

Часто міняти постільну білизну, особливо, якщо мова йде про велику сім’ю, – справа, звичайно, дуже клопітка і досить затратна по часу. Тому краще вибрати оптимальний проміжок між маніпуляціями, не занадто короткий, але цілком достатній для того, щоб сон всіх близьких людей був не тільки приємним, але і безпечним.

Здавалося б, яку загрозу, крім неприємних відчуттів, несе не випрана вчасно постіль? А справа в тому, що на поверхні несвіжого білизни можна виявити наступне:

В результаті утворюється дуже благодатне середовище для того, щоб під ковдрою завелися неприятнейшие «сусіди», а саме – шкідливі пилові кліщі. Самі по собі вони настільки малі, що розглянути ці організми можна тільки під мікроскопом.

Небезпека їх присутності на постільній білизні полягає в тому, що можливі наслідки у вигляді алергії, яка здатна перерости в таке небезпечне захворювання, як астма. Крім пилових кліщів, на несвіжій білизні швидко розмножуються бактерії, що також шкідливо для здоров’я людини. Вчені з’ясували, що брудні простирадла, наволочки і підковдри можуть стати рідним домом для п’ятнадцяти видів грибка!

Знаючи про це, мимоволі доводиться замислюватися про те, як часто потрібно міняти постільну білизну, щоб виключити можливість появи в ліжку небажаних мешканців та убезпечити своїх близьких від проблем зі здоров’ям.

Оптимальний варіант

Ніжитися вночі в пахучою чистотою ліжка – це беззаперечне право кожної людини, а ось те, як часто потрібно міняти постільну білизну, залежить від декількох факторів.

Як видно з вищесказаного, «термін придатності» приладдя для сну можуть відрізнятися один від одного, тому кожен повинен вирішувати за обставинами, як часто потрібно прати постільну білизну, щоб відпочинок був повноцінним і ніяк не загрожував здоров’ю.

Взагалі, краще звикнути робити це регулярно і в певні дні, не відкладаючи на потім. Не слід забувати і про те, що в періодичній обробці потребують і самі подушки, ковдри та наматрацники. Звичайно, неможливо затівати таку грандіозну прання щотижня, а два або три рази в рік це цілком реально робити.

Догляд

Як будь-яка річ, спальні приналежності потребують правильного догляду. Відразу хочеться відзначити, що економити на купівлі комплектів білизни не варто надто швидко приходять в непридатність дешеві простирадла і наволочки. Вони втрачають колір, покривається катишкамі і стають схожі на старе вицвіле ганчір’я.

Звичайно, далеко не кожен в змозі дозволити собі розкішне ліжко, застелене натуральним шовком, але ж є і якісний бавовна. Наприклад, поплін чудово зарекомендував себе, а коштує такий комплект недорого. Отже, ось кілька правил догляду за постільною білизною, яким би воно не було за складом.

Як часто прати постільну білизну, кожна господиня вирішує сама, спираючись на власний життєвий досвід і традиції своєї сім’ї, але стан місця для сну – це, безумовно, показник відношення до чистоти і затишку.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Як часто потрібно змінювати свою зубну щітку?

Зміст статті: Навіщо зубну щітку потрібно міняти Сигнали про те, що пора замінити щітку Правила використання та зберігання зубної щітки Зубна щітка – незамінний засіб особистої гігієни. Про те, скільки…

Як зволожити суху і жирну шкіру обличчя в домашніх умовах

Зміст статті: Правила догляду, запобігають зневодненню шкіри Косметика для зневодненої шкіри Продукти для зволоження шкіри Домашні зволожуючі маски для різних типів шкіри Компреси і масляні втирання Відчуття стягнутості, тьмяний колір…

Як прибрати подразнення і лущення на обличчі

Зміст статті: Фактори ризику: від алергії до екології Максимально дбайливе відношення Олія вам в допомогу! Сметана: дешево і ефективно Фітотерапія: мінімум витрат – максимум результату Вода і їжа у відповіді…