Тільки для справжніх пані!

Вся правда про наслідки куріння

Вся правда про наслідки куріння

Шкода куріння знають всі. Про це постійно говорять з екранів телевізорів, пишуть на рекламних плакатах і навіть на пачках сигарет. Але більшість курців ігнорують цю інформацію і продовжують труїти свій організм. Причому кількість димлять цигарками жінок у 2015 році в Росії становило близько 20%. А це означає, що кожна п’ята представниця прекрасної статі відчуває в тій чи іншій мірі на собі не дуже приємні наслідки куріння.

Можливо, якби люди мали більш повною інформацією про те, як і які органи уражаються при регулярному вживанні сигарет, вони б серйозно задумалися про відмову від цієї згубної звички.

Чому курити шкідливо?

Перш за все, давайте розберемося в тому, чому курити шкідливо, що саме в складі сигарет негативно впливає на людину. Перше, що приходить в голову – це нікотин. Він відноситься до нейротоксичным (простіше кажучи, руйнує нервову систему) речовин. Впливаючи на головний мозок, він викликає приємні відчуття, схожі на легку ейфорію, водночас отруюючи його і провокуючи в клітинах незворотні зміни.

Крім того, що нікотин токсичний, він ще й є слабким наркотиком, досить швидко викликає звикання. В залежності від індивідуальних особливостей організму, звичка до паління може сформуватися через 1-5 місяців. У деяких потреба у нової порції нікотину відчувається вже після декількох викурених сигарет.

Але це не єдине вміст сигарет, здатне викликати негативні зміни в людському організмі. Тютюновий дим несе в собі цілий букет отруйних речовин, найвідомішими з яких є:

Якщо б вам запропонували подихати таким концентрованим коктейлем, то організм не витримав би і кількох хвилин. Наслідки тютюнопаління відчуваються далеко не відразу, лише тому, що зміст отрут в сигаретному димі невелике. Але постійне їх вплив робить свою справу, крок за кроком руйнуючи всі життєво важливі органи й системи людського тіла.

В залежності від кількості споживаних сигарет перші незворотні зміни у кого-то наступають через рік, а у кого-то через півроку або 5 років, але повністю здоровим серед курців не залишається ніхто. Зате всього за кілька місяців з моменту повної відмови від згубної пристрасті більшість органів і систем частково або повністю відновлюється.

Крім того, курці піддаються постійному впливу радіації. Ось чому відсоток онкологічних захворювань серед них занадто високий. В тютюнових листах були виявлені ізотопи полонію і свинцю, в деяких сортах рослини – радію та цезію. Вони здатні накопичуватися в організмі і змінювати ДНК здорових клітин, які в результаті перероджуються в ракові. Насправді, вже усвідомлення того, що сигаретний дим провокує утворення і ріст злоякісних пухлин, для багатьох стає чудовим стимулом для безпроблемного відмови від куріння.

Вплив тютюну на різні органи

Тепер давайте детальніше розглянемо наслідки куріння для найважливіших внутрішніх органів і систем.

Вже через рік після початку куріння значно зростає ризик закупорки кровоносних судин, що провокує інсульт. Особливо це актуально для людей з тромбозом, варикозом, високим рівнем холестерину в крові і жінок, що приймають оральні контрацептиви.

Цей орган працює з підвищеним навантаженням, оскільки йому важче перекачувати кров по сжавшимся судин, спазм яких викликається нікотином. Чадний газ із тютюнового диму провокує злипання клітин крові, що відповідають за доставку кисню. У підсумку тіло страждає від її нестачі.

Ступінь їх ураження безпосередньо залежить від стажу куріння, кількості вживаних за день сигарет і відсотка вмісту в них тютюнових смол. Останні осідають на легенях, накопичуючись рік за роком. Тіло намагається від них позбутися рефлекторним чином, і з’являється той глибокий кашель, який так характерний для завзятих курців.

Його ніжна слизова постійно дратується, тому що разом зі слиною отрута з сигарет проникає в стравохід і шлунок. На першому етапі виникають хронічні запальні процеси. Якщо продовжувати палити досить довго і часто, з’являється ерозія, а потім і незагойні виразки, які можуть стати причиною внутрішньої кровотечі.

Те, що тютюновий дим постійно дратує слизову оболонку очей, – тільки частина проблеми. Шкідливі речовини блокують засвоєння бета-каротину та інших вітамінів, без яких різко знижується зір. Тому всі курці змушені надягати окуляри на кілька років раніше тих, хто не схильний цій звичці.

Пальці рук і ніг забезпечуються кров’ю через дрібні судини і капіляри. Їх постійне звуження і ослаблий з роками від надмірного навантаження серце не дозволяє підтримувати кровообіг на належному рівні. Долоні і стопи набувають спочатку характерний для нестачу кисню синюватий відтінок, стають холодними, а пізніше клітини просто починають відмирати.

У злісних курців вона часто покрита ранками і незаживающими виразками. На зубах – огидний жовтуватий наліт і зруйнована емаль. Та й запах з рота складно перебити навіть найсильнішими дезодорує засобами. У тих, хто звик палити, не дістаючи цигарку з рота, часто буває рак нижньої губи або всієї щелепи.

І окремо хочеться сказати кілька слів про те, які наслідки куріння батьків для потомства. У залежних від тютюну жінок в кілька разів підвищуються ризики самовільного аборту, розвитку патологій плоду і смертності немовлят у перший рік життя. Причому, навіть якщо пані кинула палити, ці ризики знижуються далеко не відразу, а в період від півроку до декількох років після повної відмови від сигарет. Але, на жаль, ті, хто часто користується відмовками на кшталт «мені здоров’я вистачає!», просто не замислюються про долю своїх майбутніх дітей.

Вирішувати, чи варто уявне задоволення від викурених сигарет таких руйнівних наслідків, кожен повинен сам. Насправді нікотин – хоч і наркотик, але дуже слабкий, і шкідлива звичка буде швидко вирішена. У тих, хто курив недовго і не дуже старався, за один-три роки організм повністю відновлюється. Але навіть якщо ви труїли себе багато років, після повної відмови від тютюну тіло буде набагато здоровіше, зміниться колір обличчя, зникне запах з рота, з’явиться більше сил і енергії. Так, може бути, просто варто спробувати?Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Чим шкідливий алкоголь під час вагітності?

Зміст статті: Чому вагітним не варто вживати спиртні напої? Про наслідки вживання алкоголю під час вагітності Планування вагітності: спиртні напої – виключити! Безалкогольне пиво під час вагітності Давно відомо, що…

Шкідливі електронні сигарети чи ні: думки лікарів і фахівців

Зміст статті: Склад рідини Механізм роботи Шкідливий вплив нікотину на організм Вплив гліцерину на організм Вплив пропіленгліколю Допомагає така сигарета кинути палити? Шкоду безнікотиновий електронних сигарет Чи Є шкода для…

Шкода куріння: ризики для чоловіків

Куріння дуже шкідливе, про це знає кожен. Воно завдає шкоди здоров’ю незалежно від того, якої статі або віку людина, що вживає нікотин. Однак так склалося, в тому числі і історично,…