Тільки для справжніх пані!

Всілякі причини появи і способи лікування заїди в куточках рота у дітей

Всілякі причини появи і способи лікування заїди в куточках рота у дітей

Будь-яка мама стикається з проблемою заїди у дітей. Це може приносити малюкові дискомфорт і супроводжуватися больовими відчуттями. Але не варто панікувати, давайте детально розглянемо, як вилікувати заїди у дитини. Розберемося з причинами і ознайомимося з симптомами.

Заїди, або по-науковому ангулит, бувають двох видів.

 • Стрептококова заєда – виглядає, як бульбашки в куточках рота, на місці яких при скрывании виходить тріщинка, покрита жовтуватою кіркою. Характеризується свербінням і палінням, особливо після гострої, солоної чи кислої їжі. Такі заїди супроводжуються болем при відкриванні рота і розмові.
 • Кандидомикотическая заєда на вигляд, як тріщина, яка не покривається скоринкою. Помітити її можна тільки при відкриванні рота. Найчастіше вони переростають у хронічні та проявляються при найменшому авітамінозі або ослабленні імунної системи.
 • Причини виникнення

  Для дітей більш характерною є стрептококова заєда. Часто буває так, що дитина постійно зачіпає утворилася кірку, і як наслідок ранка може довго не проходити.

  Також до розвитку такої проблеми можуть призвести:

  Найбільш часто заїди в куточках рота у дітей з’являються в період ослаблення організму через брак вітамінів у весняний період. Найбільш схильні до появи заєд діти в перехідному віці 6-8 років та 13-17 років.

  Є основні ознаки, які свідчать про нестачі необхідних вітамінів, які можуть призвести до появи заєд.

  Так, про брак заліза може говорити:

  Ознаками нестачі цинку бувають:

  Нестачу вітаміну В2 супроводжують:

  Вітаміну В6:

  Симптоми

  Маленькі бульбашки, що з’явилися в куточках рота, сигналізують про швидку появу заїди у дітей. Вони супроводжуються сверблячкою, який доставляє дитині дискомфорт. З часом такі ранки можуть перерости в невеликі ерозії, які покриваються гнійної кіркою, яка при зачіпанні починає кровоточити. Дитина може відмовитися від їжі і намагатися менше говорити через больових відчуттів, які супроводжують появу заїди в куточках губ.

  Ми розглянули причини, за якими у дітей з’являються заїди в куточках рота, а тепер поговоримо про лікування.

  Лікування

  Чим лікувати заїди в куточках губ? Цей процес складається з декількох параметрів:

 • Слідкуйте за раціоном. Щоб зміцнити імунну систему дитини, йому потрібен правильний раціон харчування. Особливу увагу приділіть продуктів, що містять вітаміни В6 і В2. До таким можна віднести:
 • Для кращого засвоєння організмом цих продуктів паралельно давайте вітамін С у вигляді кропу або петрушки і салатів із свіжих овочів.

  Бажано виключити продукти, які можуть подразнювати слизову оболонку – соління, маринади і гостру їжу.

 • Гігієна. Проблема може носити інфекційний характер. Всі іграшки і предмети, яких стосується дитина, по можливості повинні проходити обробку парою або миття. Дивіться також за чистотою рук дитини.
 • Застосування лікарських засобів.
 • Народні засоби

  Медикаментозне лікування

  При тривалому перебігу хвороби, якщо у дитини заїди довго не проходять, варто звернутися до дитячого педіатра.

  Швидше за все, ваш лікар порадить здати аналізи для постановки точного діагнозу.

  Серед них можуть бути:

  Також Бажано пройти дерматолога, ендокринолога та стоматолога.

  Після того, як лікар з’ясує причину заєд, він може виписати комплексне лікування, яке в тому числі включає мазі для зовнішньої обробки. ранки можна обробляти зеленкою.

  Лікар може порадити вашій дитині вживати більше вітамінів, а також вітаміни А і Е застосовувати зовнішньо, безпосередньо на самі ранки. Не варто забувати, що найкращим способом отримання вітамінів буде вживання свіжих овочів і фруктів.

  Важливо! Не припиняйте процес лікування відразу після зникнення заїди на губах, пройдіть весь комплекс лікування, щоб не викликати повторну появу.

  Профілактика

  Для профілактики появи заєд дітям можна проводити наступні нескладні дії:

  Дотримання наших невеликих порад дозволить вам вилікувати заїди в куточках рота у дитини і завжди залишатися здоровими та красивими.  Де ви зараз? Ось тут:


  Схожі записи:

  Відновлюємо зір і покращуємо пильність з допомогою зарядки для очей

  Зміст статті: Основні правила Розминка Розслабляємо брови Усуваємо напруга очей Розслабляємо м’язи Тренуємо пильність Розвиваємо зір Стимулюємо м’язи Часто проблеми із зором виникають внаслідок тривалого перебування перед монітором комп’ютера. Це…

  Вітрянка: ознаки та причини захворювання

  Зміст статті: Ознаки хвороби Лікування Ускладнення Вітрянка у дорослих Оперізувальний лишай Профілактика Вітрянка – гостра інфекція, якою зазвичай хворіють діти дошкільного віку. До 16 століття вона вважалася такою ж небезпечною,…

  Внутрішньочерепний тиск: чим небезпечна проблема, лікування народними засобами

  Зміст статті: Ознаки порушення ВЧТ Як справлятися з недугою? Рецепти Загальні рекомендації при ВЧТ Коли у людини болить голова, причин цьому може бути безліч. Одна з них – порушення нормального…