Тільки для справжніх пані!

Всі корисні властивості і протипоказання водорості спіруліни

Всі корисні властивості і протипоказання водорості спіруліни

Спіруліна — цікава рослина, хоча можна сказати, що не рослина, а бактерія, а ще можна сказати, що це водорість і не погрішити проти істини в усіх трьох випадках. Вона і те, і інше, і третє, а найголовніше вона неймовірно корисна для організму людини. Спіруліна вельми успішно застосовується в комплексному лікуванні багатьох хвороб. Але при прийнятті рішення про прийом цілющою водорості необхідно враховувати, що її вживання може принести і користь, і шкоду. Розглянемо, які спіруліна має корисні властивості і протипоказання.

Невеликий екскурс в історію

Спіруліна одне з найдавніших рослин на землі. За скромними підрахунками її проживання на планеті Земля триває протягом 3,5 мільярдів років. І за такий тривалий час ця унікальна водорість примудрилася не розгубити жодне зі своїх численних чудових властивостей. Її вживали в їжу ще стародавні ацтеки, і вони добре розуміли її корисні властивості без хімічних аналізів.

Середовище існування цієї рослини — озера з лужною водою. Хоча не багато озер на землі може «похвалитися» природним произрастанием даної водорості. Всього-то три озера: оз. Текскоко в Південній Америці, що годувало даної водорістю ще древніх ацтеків, оз. Чад у Африці і оз. Чин-хай в Китаї. В цих озерах це рослина активно видобувають і поставляють, як харчову добавку в усі країни світу. Ціна на водорість з цих озер досить висока.

Але, на щастя, спіруліну зараз вирощують у багатьох водоймах, створюючи в них спеціально лужне середовище. Від вирощування в штучних озерах це рослина не втрачає свої властивості. Тому нестачі в цій харчовій добавці в світі немає. Хоча особливо цінною вважається спіруліна, що виріс в природних умовах. Спіруліна настільки хороша, а користь від неї настільки велика, що ніякі інші лікарські рослини, не йдуть з нею ні в яке порівняння.

Цілющі властивості темно-зеленої водорості

Розглянемо, що робить цю водорість настільки корисною і привабливою:

 • Високий вміст білка до 70%. Рослинні протеїни беруть активну участь в зростанні м’язів тіла. Крім того, білки спіруліни містять аж 8 незамінних амінокислот (виросла в природних умовах спіруліні 18 амінокислот), які, як відомо, беруть участь у всіх біохімічних процесах організму та роботі імунної системи.
 • Спіруліна містить до 8% найцінніших рослинних жирів, один з яких міститься тільки в молоці матері і робить благотворний вплив на роботу імунної системи, що перебуває в ШКТ людини.
 • Спіруліна — це буквально джерело різних вітамінів і тому вона особливо корисна. У ній міститься майже весь склад вітамінів групи В, а це означає, що вона активно захищає наші судини від холестеринових бляшок, зберігає їх гнучкість та еластичність. Вітаміни групи В, що містяться в цій рослині, зміцнюють нейронні зв’язки в мозку, а значить, покращують пам’ять і активно борються з атеросклерозом. Користь даної рослини поліпшення діяльності мозку безсумнівна.
 • Завдяки високому вмісту каротину (провітаміну А) ця водорість сприяє поліпшенню зору, омолоджує шкіру, зміцнює волосся і нігті.
 • Фолієва кислота, у великій кількості міститься в даному рослині, будучи адаптогеном, зміцнює імунну систему людини, що допомагає організму активно боротися проти вірусних та бактеріальних інфекцій.
 • У складі спіруліни майже вся таблиця Менделєєва. У ній є мінерали і мікроелементи, що покращують склад крові, зміцнюють кісткову систему, зміцнюють і підтримують серцево-судинну систему організму.
 • Міститься у складі водорості живильний пігмент фікоцианін є потужним протипухлинним засобом і дуже ефективний у боротьбі з онкологією та імунодефіцитом. У даному випадку користь спіруліни очевидна.
 • Як бачимо, завдяки своєму складу, ця водорість, безумовно, корисна для людського організму. Її використовують як харчову добавку, у складі медичних препаратів для комплексного лікування при наступних захворюваннях:

  Ось далеко не повний перелік захворювань, яких можна уникнути, приймаючи корисні для організму добавки, до складу яких входить спіруліна, має цілющі властивості.

  Застосування в косметології

  Спіруліна — унікальне косметологічне засіб для дівчат і жінок. Вона містить вітамін Е, який по праву називається вітаміном краси, тому що благотворно діє на шкіру, здатний розгладжувати зморшки і надавати шкірі сяючий вигляд. У косметології спіруліну, має цілющі властивості, застосовують у вигляді:

 • Масок для обличчя.
 • Антицелюлітних масажів.
 • Водоростевих обгортань.
 • Весь комплекс вітамінів і мікроелементів, який знаходиться в спіруліні, дуже активно бореться за красу жінок, до того ж вельми успішно. Ефекти від застосування косметики, до складу якої входить ця унікальна водорість-бактерія, що перевершують всі очікування. Тому така косметика має унікальні властивості і користується незмінним успіхом.

  Застосування в дієтології

  Завдяки високому вмісту білка спіруліна знаходить широке застосування в дієтичному харчуванні. Особливо незамінний цей продукт для вегетаріанців. Білок, що міститься в спіруліні, справжній чемпіон по засвоєнню. Завдяки відсутності клітинних мембран він повністю перетравлюється шлунком протягом 90 хвилин. Притому, це повноцінний білок, що не поступається кращим сортам м’яса і перепелиних яєць.

  Вживання спіруліни в їжу не тягне за собою побічні ефекти, такі, як тяжкість у шлунку, сонливість. Навпаки, після прийому цієї водорості відчуття ситості таке, ніби ти з’їв повноцінне м’ясне блюдо, тобто дана добавка має пролонговану дію. Для організму такий білок просто знахідка. Не випадково ця водорість так активно використовується для схуднення. Всі її цілющі властивості необхідні для нормального функціонування ШКТ використовують в дієтології досить активно.

  Коли добавку застосовувати шкідливо або протипоказано?

  Може спіруліна принести шкоду, чи існують протипоказання до застосування цієї цілющої водорості? Можливі побічні дії при вживанні харчових добавок, що містять спіруліну як основний компонент?

  Вище ми говорили про її склад і перераховували всі її корисні властивості. Але слід сказати і про те, що прийом даної водорості корисний не всім, є і протипоказання до вживання. І якщо в більшості випадків її користь не викликає сумнівів, то, на жаль, можливий і шкоду від неправильного прийому в інших випадках.

  Розглянемо, коли спіруліна може принести шкоду і які є протипоказання до вживання даної водорості:

 • Непереносимість деяких компонентів, що входять до складу спіруліни, може викликати такі побічні дії, як алергічна реакція, але це трапляється вкрай рідко. Хоча варто врахувати, що така шкода може надати прийом добавки.
 • Шкоду прийом водорості може принести людям з нирковою недостатністю.
 • Протипоказання до застосування спіруліни існують і при гострих шлунково-кишкових розладах.
 • Шкоду може принести спіруліна при внутрішніх кровотечах.
 • Інфаркт і інсульт — це теж прямі протипоказання до застосування спіруліни.
 • Побічні дії у вигляді розладів і порушень в роботі щитовидної залози може викликати прийом спіруліни.
 • При тромбозах користь від спіруліни сумнівна. У цьому випадку, швидше за все, її вживання принесе шкоду.
 • Таке грізне захворювання, як серцева недостатність у більшості випадків є протипоказанням до прийому спіруліни, так як це може завдати шкоди серцю. Користь від прийому в цьому випадку залишається під знаком питання.


 • Де ви зараз? Ось тут:


  Схожі записи:

  Все про чорнослив: користь і шкода для організму

  Зміст статті: Подарунок природи Кому рекомендовано вживання чорносливу? Продукт для чоловіків Чорнослив для фігури Протипоказання Природа подарувала людям величезну різноманітність рослинної їжі, і це зовсім не випадково! Людський організм ідеально…

  Все про користь і калорійності яблука: розкриваємо властивості фрукта

  Зміст статті: Склад продукту Про харчової цінності продукту Протипоказання до вживання Напевно, немає такої людини, яка хоча б раз в житті не пробував яблуко. Цей фрукт неймовірно популярний у всьому…

  Все про корисні властивості лляного масла

  Зміст статті: Цінується масло лляного насіння? Лляне масло для схуднення Правила прийому Запобіжні Заходи Багато прихильників здорового харчування говорять і пишуть про чудодійні властивості лляного масла. Славиться воно тим, що…