Тільки для справжніх пані!

Все, що потрібно знати батькам про кашель у дитини-немовляти

Все, що потрібно знати батькам про кашель у дитини-немовляти

Для будь-якої мами немає події сумніше, ніж хвороба її дитини. А якщо захворіла дитина, тут і зовсім починається паніка. Панікувати, звичайно, не варто, краще не доводити справу до розвитку серйозного захворювання, звертаючи увагу на що з’являються симптоми.

Варто насторожитися, якщо ви раптом помітили, наприклад, кашель у немовляти без температури. Зверніть увагу на характер і силу кашлю, він може бути самим різним, тому і універсального методу лікування не існує.

Про те, що робити в ситуації, що склалася, розповість вам педіатр, до якого ви неодмінно будете з малюком (або викличете лікаря додому). Проте ви все ж повинні володіти хоча б мінімумом інформації, щоб розуміти, що відбувається з дитиною. Причини кашлю можуть бути різними. Спробуємо розібратися в кожній з них.

Простудні захворювання

При застуді характерний поступовий початок: спочатку дитина злегка покашлює пару разів в добу, а на наступний день вже частіше і сильніше, особливо в другій половині дня, потім з’являються нежить і кашель, швидше за все, причина криється в яка наскрила малюка простудному захворюванні.

Слабка імунна система малюка в перший рік життя не дозволяє належним чином захищати організм від інфекцій, тому застуда – нерідке явище у новонародженого. Вчасно виявлена проблема не дозволить захворювання затягнутися і обернутися серйозними наслідками.

Самолікуванням кашлю у дитини займатися не тільки небажано, але навіть небезпечно. Всі рекомендації і призначення повинен робити тільки лікар.

Види кашлю

 • Варто звернути особливу увагу і на характер кашлю. Вологий кашель у немовляти найчастіше з’являється вранці, коли відходить накопичена за ніч слиз. Якщо ж мокрий кашель у немовляти не проходить весь день, це означає, що набирає обертів запальний процес. А якщо при цьому він супроводжується посиленням хрипом, перехідним в свист, то відкладати візит до лікаря не можна ні в якому разі. Швидше за все, у дитини запалення верхніх дихальних шляхів (риніт, фарингіт, синусит, ларингіт, трахеїт, викликані інфекцією). Кашель і нежить у немовляти – явища тісно взаємопов’язані. В трахею страждає нежиттю крихти можуть потрапляти слизові виділення, це і викликає кашель з мокротою у немовляти. Звільненням від такого кашлю послужить лікування першопричини, тобто нежитю.
 • Сухий кашель у грудничка може бути:
 • Дуже важливо чітко описати лікаря характер кашлю малюка, тоді він точно поставить правильний діагноз і призначить відповідне лікування.

  Інші причини

  Народні методи лікування

  Народні засоби при лікуванні кашлю не є панацеєю від хвороби, але вони помітно сприятиме одужанню. При лікуванні простудних захворювань у немовлят можна використовувати:

  Профілактика

  Найкращий спосіб запобігання хвороби – профілактика. Щоб уникнути виникнення кашлю у малюка, дотримуйтеся наступних рекомендацій:

  Для будь-якого батька немає більшого щастя, ніж веселий, життєрадісний і здорова дитина. Догляд за малюком вимагає великого терпіння, старання та особливої уважності. Любов до власного чаду повинна полягати не стільки в гучних словах і дорогих подарунках, скільки турботи, уваги і щоденних клопотах про його здоров’я і благополуччя. Любіть дітей правильно, і вони дадуть відповідь вам тим же!  Де ви зараз? Ось тут:


  Схожі записи:

  У скільки місяців можна починати садити хлопчиків

  Зміст статті: Допомагати йому або чекати? Ознаки нормального розвитку Гімнастика для зміцнення хребта Коли в родині з’являється перша дитина, батьків турбує безліч питань, пов’язаних з його розвитком, особливо в перший…

  У скільки місяців можна і найкраще садити дівчаток

  Зміст статті: У чому небезпека Методики Індивідуальна особливість Висновок Народження дитини – це завжди радісна подія в родині, хоч і клопітка. Батькам необхідно заздалегідь підготуватися до появи майбутнього малюка. Бажано…

  Адаптація малюка в дитячому садку: секрети успішного звикання

  Зміст статті: Готуємося до саду На що звернути увагу для підготовки до саду? Перший раз в дитячий сад Допомога в адаптаційному періоді з боку батьків Дитинство пролітає дуже швидко, особливо,…