Тільки для справжніх пані!

Вправи і загальні рекомендації при плоскостопості у дітей

Вправи і загальні рекомендації при плоскостопості у дітей

Плоскостопість – досить поширений діагноз, який озвучує дитячий ортопед батькам при плановому огляді. Ступеня даного захворювання вказують на занедбаність процесу формування стоп. Дітям до 5 років не діагностують плоскостопість, так як йде інтенсивний ріст і формування тканин, можна визначити тільки схильність до розвитку даного дефекту. Тому оптимальний час застосовувати вправи при плоскостопості у дітей – це молодший шкільний вік, в середньому 6-8 років. Слід зазначити, що у підлітків виправити плоскостопість також цілком реально, однак це вимагатиме великих зусиль.

Незважаючи на отсутствиеярко виражених зовнішніх ознак недуги, він може спричинити суттєві проблеми для дитини в майбутньому. Болі в ногах, стопах, а також в тазу і хребті – це звичайні супутники людей з плоскою стопою. Крім того, така патологія опорно-рухового апарату провокує швидкий його знос. Діяти потрібно починати в дитячому віці, коли похибки формування стопи досить просто виправити. Своєчасне звернення до лікаря, правильна взуття і гімнастика при плоскостопості у дітей, ЛФК – це вірний шлях до повного позбавлення від недуги.

Розділяють кілька ступенів плоскостопості:

 • Найлегша форма, яка відмінно піддається лікуванню і корекції. Зазвичай для виправлення дефектів на цій стадії призначається гімнастика для плоскостопості у дітей.
 • Характеризується істотною і помітною неозброєним оком деформацією, а також болями і судомами. Вправи від плоскостопості у дітей без додаткового носіння взуття тут не допоможуть. Крім того, можуть бути приписані носіння гіпсових лангет, спеціальний комплекс ЛФК та процедури проти хвороби.
 • Найважча стадія. Для корекції стопи зазвичай рекомендується операційне втручання, профілактичні процедури в цьому випадку не допоможуть.
 • В залежності від стадії лікар призначить спеціальні вправи для плоскостопості для дітей – комплекс ЛФК – а також дасть рекомендації по підбору взуття і способу життя. Діагноз і ступінь занедбаності безумовно може поставити тільки лікар, батькам зробити це досить важко.

  Комплексне лікування проблеми

  Вправи і ЛФКот плоскостопості у дітей розумно поєднувати з масажем стоп. Це допоможе поліпшити кровообіг і зняти больовий синдром, якщо він присутній. Також відмінний результат дають хвойні і контрастні ванни для ніг. Якщо лікувальна фізкультура буде доповнено регулярними відвідинами басейну, тоді процес одужання піде набагато швидше.

  Відмінні результати в комплексі з ЛФК дає ходіння босоніж по нерівній поверхні. Це може бути гальковий пляж, трава, кора дерев та інші фактурні поверхні, асфальт і бетон в цей перелік не входять.

  Добре, якщо, крім приписів лікаря, буде присутній щоденна зарядка, яка буде включати кілька вправ для стоп: тоді процес лікування буде проходити швидше. Нижче приведеныупражнения від плоскостопості для дітей різних вікових категорій.

  Вправи для дітей молодшого дошкільного віку

  Для маленьких дітей вправи від плоскостопості можна перетворити в гру або робити їх разом з батьками, тоді для дитини виконувати щодня одне і тожене буде складно.

  Розминка

  Перед початком ЛФКстопу потрібно підготувати. Для цього достатньо зробити кілька вправ сидячи: максимально розчепірити пальці на ногах, зробити кругові рухи стопою, добре потягнути стопу на себе і від себе. Буде краще, якщо хтось з дорослих буде показувати дитині, що потрібно робити.

 • Помістіть в таз з теплою водою кілька жмень морської гальки середнього розміру і запропонуйте пограти з камінчиками пальчиками ніг. Також можна виготовити спеціальний килимок з морських каменів. На звичайний гумовий килимок невеликого розміру потрібно наклеїти каміння (вибирати слід плоскі камені приблизно однієї висоти і форми) і щодня пропонувати дитині потоптатися по ньому.
 • Збирання дрібних предметів з допомогою ніг. Для цієї вправи підійдуть дрібні запчастини з конструктора, які потрібно розсипати по підлозі. Дитина повинна зібрати деталі за допомогою пальців ніг. Зазвичай діти в захваті від цієї вправи, і змушувати їх не доводиться.
 • Запропонуйте малюкові пограти в тварин. Нехай він походить, як лисичка (на пальчиках і зігнутих ногах), як качечка (ступні вивернуті назовні), як ведмідь (ступні вивернуті всередину).
 • В положенні сидячи покладіть дитині під ноги предмети, які будуть добре перекочуватися. Нехай дитина прокатує їх від пальчиків до п’ят кілька разів.
 • Вправи для дітей шкільного віку

 • Ходьба: 1 хвилини дитина ходить на п’ятах, 1 хвилину дитина ходить на носочках, 1 хвилину ходити на зовнішньому ребрі стопи, 1 хвилину ходити на внутрішній стороні стопи. Час проведення вправ з ходьби потрібно коригувати відповідно до фізичними можливостями дитини, не перевантажуючи його при цьому.
 • 10 присідань на пальчиках. Малюк стає на пальчики і присідає з цього положення, не опускаючи стопи на підлогу. Змушувати повністю сідати навпочіпки не потрібно, нехай дитина робить присідання до комфортного для нього положення.
 • Олівці. Вправа досить складне для маленьких дітей. На підлозі потрібно розкласти олівці (вони повинні бути невеликого розміру і мати тупий грифель, щоб дитина не поранилася) або фломастери, а також аркуш паперу. Олівець потрібно акуратно підняти з підлоги і спробувати що-небудь зобразити на папері.
 • Вправа з м’ячем. В аптеці продаються невеликі кульки, на поверхні яких є м’які колючки. При використанні вони дають ефект акупунктури. Такий м’яч потрібно поставити на підлогу і перекочувати по поверхні стопи від п’ятки до кінчиків пальців.
 • Вправи для дітей підліткового віку

  Гімнастика від плоскостопості для дітей-підлітків і його лікування, загалом, мають деякі відмінності. Зазвичай лікарі призначають комплексну терапію захворювання, в яку входять вправи ЛФК, масаж, різні процедури, спрямовані на зміцнення м’язів стоп і посилення кровопостачання в цій області. Також обов’язковою умовою буде носіння спеціального взуття, що частково зніме навантаження на хребет. Комплекс вправ для підлітків проти хвороби наступний:

 • Сидячи на стільці, підняти ноги на 30 см від підлоги і, витягнувши шкарпетки, описувати в повітрі цифри або літери.
 • Вихідне положення і суть вправи таке ж, як у попередньому, тільки тепер це потрібно проробити п’ятами ніг, потягнувши шкарпетки на себе.
 • Стоячи на прямих ногах, необхідно нахилитися і впертися в підлогу долонями рук. По черзі потрібно переносити вагу тіла спочатку на п’ятки стоп, а потім на пальці ніг і долоні. Таких коливань потрібно зробити по 10-15 разів в 2 підходи.
 • Обов’язково потрібно робити вправи для виправлення плоскостопості у дітей, які спрямовані на пряме вплив на стопу, тобто перекочування м’яча, скляної пляшки або будь-яких інших круглих предметів.
 • Набрати в миску дрібних пластикових кульок, перекочувати їх стопами, поступово виймати з миски всі кулі з допомогою стоп.
 • Лікувальна фізкультура, яка виконується правильно і регулярно, допоможе досить швидко впоратися з проблемою плоскостопості, позбавивши дитину від небажаних наслідків у майбутньому. Багато в чому результат лікування залежить від наполегливості та хитрості батьків, так як в дитячому віці такі проблеми взагалі не сприймаються.  Де ви зараз? Ось тут:


  Схожі записи:

  Зміцнюємо серцевий м’яз: ефективні вправи для серця і судин

  Зміст статті: Правила зміцнення і тренування Зміцнення серцевого м’яза після інфаркту Зміцнюємо систему: 8 простих вправ Серце – найважливіший орган в організмі людини. На жаль, сьогодні все частіше доводиться чути…

  У дитини сильно болить вухо: як йому допомогти в домашніх умовах

  Зміст статті: Ночі без сну Вірусні і простудні захворювання Комахи Чужорідний предмет у вусі Потрапляння води у вухо Сірчана пробка Ушкодження барабанної перетинки Помилкова вушна біль Захворювання ЛОР-органів трапляється у…

  Трави для імунітету – ключ до здоров’я в силі природи

  Зміст статті: Чим корисні природні імуномодулятори? Підняття імунітету у дорослих за допомогою цілющих рослин Імуномодулюючі трави дітям Про те, наскільки важливий для здоров’я міцний імунітет, вже довгі роки говорять і…