Тільки для справжніх пані!

Вівсяна каша: суцільна користь і деяка шкода

Вівсяна каша: суцільна користь і деяка шкода

Всім відомо, що вівсяна каша – це улюблений сніданок англійців. Навіть приватний детектив Шерлок Холмс завжди їв з ранку цю кашу. Впевнені, що це неспроста. Як свідчать розповіді, сіра речовина в голові цього літературного персонажа працювало на повну силу, дозволяючи розкривати різного роду таємниці злочину. Бути може, в цьому є заслуга цієї досить прозаїчною каші?

Встановлено, що вітамінна вівсянка на сніданок не тільки живить головний мозок, але і благотворно діє на загальний стан організму, регулює роботу шлунково-кишкового тракту, позитивно впливає на обмінні процеси на клітинному рівні. Але про все по порядку. Отже, сьогодні розбираємо тему: «Вівсяна каша: користь і шкода».

Чим багата наша каша?

Овес – зернова культура, з якої виготовляють вівсяну крупу або пластівці. При цьому каша з різних видів зерен – цільних або розплющених – має різну калорійність. Приміром, 88 ккал (кілокалорій) міститься в пластівцях, запаренных окропом, а 303 ккал – у відвареної крупі.

До складу вівсянки входять такі речовини: білки, лінолева кислота, лецитин, кальцій, магній, калій та натрій, комплекс вітамінів. Користь вівсянки для організму полягає в малому вмісті глютену і у великій кількості клітковини, яка допомагає зменшити рівень холестерину в крові. Каша благотворно впливає на роботу ШЛУНКОВО-кишкового тракту, запобігаючи можливе утворення ракових клітин у шлунку, блокує прогресування таких захворювань, як гастрит і виразка.

Корисність вівсяної каші полягає в достатку мікроелементів. Серед основних:

Як бачите, корисних речовин в крупі багато. Тому у багатьох виникає цілком закономірне питання: «А чи корисна вівсянка сирої?».

Звичайно, первинна структура їжі більш багата в плані поживних речовин, але не варто їсти вівсяні пластівці всухом’ятку. Таке вживання загрожує неприємними наслідками, як-то: здуття живота і газоутворення. Міститься в пластівцях фитиновая кислота, разрушаемая при термічній обробці, в сирому вигляді не розщеплюється і не перетравлюється організмом. Тому набагато краще пластівці заздалегідь залити водою або соком і залишити для набрякання.

Сніданок з’їж сам, обід розділи з другом, вечерю віддай ворогові

Ця фраза відома істина підтримання сил і здоров’я (до речі, автором її вважається знаменитий полководець А. В. Суворов). Виникає питання: а наскільки велика користь вівсянки вранці? Адже саме цією кашею чомусь воліють снідати жителі Туманного Альбіону.

Вівсяна каша вранці – класика жанру: швидко готується, завжди під рукою, недорого коштує, можна приготувати і дорослому, і дитині. Правда ж, нікому не хочеться після солодкого сну стояти довго біля плити. Крім того, вранці зовсім не хочеться їсти важку їжу. У цьому випадку вівсяна каша – суцільна користь для нас. Чому?

Найбільша користь вівсяної каші в позитивному на ШКТ. У нашому організмі вівсянка творить справжні дива:

А в чому ж тоді полягає шкоду вівсянки, є він взагалі? Так, і вівсяна каша може бути шкідливою, якщо нею зловживати.

Як бачите, користь і шкоду вівсяної каші вранці зовсім не рівноцінні. Все залежить виключно від особливостей вашого організму.

Вибираємо корисний продукт

Щоб вівсяна каша була тільки на користь, слід правильно вибирати і готувати вівсяну крупу.

Основним показником добротного продукту, безумовно, є термін придатності та якість, яку гарантують фірмою-виробником. Хороші вівсяні пластівці повинні мати розсипчасту структуру і бути однакового розміру. Вони можуть бути різної товщини, що впливає на швидкість приготування.

Самі тонкі пластівці призначені для швидкого приготування, вони вже пройшли термічну обробку, тому їх досить залити окропом і дати настоятися 1-2 хвилини.

Однак найбільш корисні – товсті пластівці, які потрібно варити 10-15 хвилин. При варінні вони розбухають приблизно в 4 рази, для в’язкої каші пропорції пластівців і води повинні бути 1:1,5 або 1 : 2.

Готуйте смачно, їжте із задоволенням!

Отже, вивчивши все вищесказане, можна відповісти, чим шкідлива вівсяна каша, а в чому користь. Висновок однозначний: плюсів від вживання цього продукту в їжу набагато більше.

Їсти вівсянку можна незалежно від сезону, адже каша відмінно поєднується з сезонними ягодами і фруктами, горіхами та іншими добавками, які вам до смаку. Не можна не залишити без уваги легкість у приготуванні, що сподобається тим, хто не любить багато часу проводити біля плити.

Ми розібрали, ніж корисна вівсянка в первозданному вигляді, і чим корисна вівсяна каша, приготовлена з додатковими інгредієнтами. Пам’ятайте: людина є те, що він їсть. Якщо правильна їжа, значить, і здоров’я у людини відмінне. А добре самопочуття – це ключ до повноцінного і щасливого життя. Будьте успішні і їжте здорову їжу.