Тільки для справжніх пані!

Вітрянка у дітей: симптоми і лікування

Вітрянка у дітей: симптоми і лікування

Зміст:

Вітрянка або вітряна віспа – гостре інфекційне захворювання, що викликається вірусами сімейства герпесу. Відмітна особливість вітрянки – висипання на шкірі у вигляді невеликих бульбашок.

Вітрянку хворіють практично всі діти у віці від 2-х до 7-ми років, особливо якщо вони відвідують дитячий сад, так як збудник вірус дуже леткий і може проникати не тільки в суміжні приміщення, але і квартири. Крім того, великий відсоток захворюваності дітей на вітрянку пов’язаний з тим, що прихований період захворювання становить 14-21 день, завдяки чому вірус встигає поширитися і охопити всіх дітей, які знаходяться в групі або саду. Припиняє свою дію вірус вітрянки до закінчення останніх висипань, тобто вірус припиняє передаватися тоді, коли почали гоїтися останні бульбашки.

Діти до 6 місяців вітрянкою не хворіють, так як ще під час внутрішньоутробного періоду мама малюка передала йому свій імунітет. Діти віком 7-10 років хворіють на вітрянку рідше, але якщо хворіють, то інфекція проходить у досить важкій формі з можливими ускладненнями.

Симптоми вітрянки у дітей

Симптоми вітрянки не можна сплутати ні з якою іншою хворобою, так як вони за дуже короткий час проявляються у всій своїй красі. Основними симптомами вітрянки є:

Протягом всієї хвороби дитина слабкий, дратівливий, погано спить і їсть.

Лікування вітрянки у дітей

Лікування вітрянки Проводитися вдома, виняток – ускладнення і вкрай важкий перебіг захворювання.

Лікування вітрянки у дітей не вимагає якоїсь особливої терапії, проти неї немає ліків, слід лише дотримуватися постільного режиму, частіше міняти постільну білизну, багато пити, дотримуватися дієти (вживати тільки молочні продукти, страви з фруктів і овочів).

Щоб запобігти нашарування гнійної інфекції необхідно все висипання дитини 2 рази на день обробляти зеленкою або розчином марганцівки. При цьому ні марганцівка, ні зеленка не лікують вітрянку у дітей, а лише дають лікарю зрозуміти, на якій стадії знаходиться захворювання.

При підвищенні температури при вітряній віспі вище 38-38,5°З дитині необхідно давати жарознижуючі: Еффералган, Панадол, Нурофен.

Щоб зняти сильний свербіж, ви можете попросити педіатра призначити вам антигістамінний препарат, наприклад, Діазолін.

Часто батьків мучить питання – Чи можна купати дитину при вітряній віспі. Тут думка зарубіжних і наших медиків розрізняються. Зарубіжні вважають, що можна під час вітрянки приймати душ, так як він заспокоює, зменшує свербіж. Наші ж вважають, що слід уникати будь-якого контакту ураженої шкіри з водою, виняток – ванни з розчином марганцівки.

Ускладнення після вітрянки у дітей

При належному догляді вітрянка у дітей проходить без будь-яких ускладнень і не залишає після себе слідів. Якщо були нагноєння або запалення бульбашок, тоді на їх місці можуть залишитися невеликі рубчики, як при віспі. Дуже ж важкі ускладнення, наприклад, енцефаломієліт, трапляються вкрай рідко.

Доктор Комаровський про лікування вітрянки у дітей

Існує велика кількість різних засобів для лікування вітрянки у дітей і полегшення його симптомів. Доктор Комаровський є відомим педіатром України, який дає свої поради і рекомендації з лікування вітрянки у дітей.

Найбільш часто при вітряній віспі пацієнтів турбує сильний свербіж. Дитина не може з ним впоратися і починає сильно розчісувати свої висипання. Цього робити категорично не варто. На місці пухирців можуть утворюватися глибокі рубці, які залишаться на все життя. Також розчісування призводить до серйозного бактеріального інфікування.

Лікар в цьому випадку може призначити спеціальні заспокійливі препарати. Але батьки повинні допомогти дитині впоратися з сильним свербінням. Для цього необхідно намагатися його відвернути. Можна пограти в цікаву гру або зайнятися улюбленим заняттям малюка. Батькам необхідно особливо уважно стежити за станом нігтів і підстригати їх за першої необхідності. Дуже маленьким дітям на ручки можна надягати спеціальні рукавички.

Для дітей, які рясно потіють або відчувають дуже сильний свербіж, можливо прийняття душу. Після цього шкіру потрібно ніжно промокнути рушником. Щодня треба по кілька разів змінювати одяг.

Доктор Комаровський радить не допускати перегріву дитини і утворення поту, який провокує свербіж. Обов’язково потрібно забезпечити надходження свіжого повітря.

Увага! При високій температурі неприпустимим є вживання в якості жарознижуючого засобу аспірину. Поєднання вітрянки і ацетилсаліцилової кислоти може викликати серйозні ускладнення з боку печінки!

Обов’язково до перегляду!!! Доктор Комаровський про вітряну віспу.

Вітрянка і зеленка

У нашій країні найбільш часто для лікування вітрянки у дитини призначають зеленку. Але навіть якщо її не наносити, скоринки все одно утворюються. В основному зеленка використовуються тільки для того, щоб заспокоїти і зайняти чимось батьків. Наносити її чи ні повинні вирішувати тільки мама і тато. Але, на думку доктора Комаровського, ніякого відношення до лікування зеленка не має.

Зеленка допомагає точно встановлювати термін захворювання і кількість нових висипань. В цьому випадку батько обов’язково замінить момент утворення останнього бульбашки.

Доктор Комаровський рекомендує при можливості здійснити вакцинацію дитини від вітрянки. Це дозволить отримати антитіла до захворювання.

Вітрянка у дітей — інкубаційний період

Дуже багатьох батьків цікавить, скільки часу складає інкубаційний період вітрянки у дитини, а також коли з’являться перші ознаки вітрянки. Дане захворювання дуже заразне і передається повітряно-крапельним шляхом. Найбільш часто спалаху вітрянки бувають в кінці осені або на початку зими.

Інкубаційний період вітрянки у дитини

Інкубаційний період вітрянки — це час від впровадження в організм вірусу до появи перших ознак. Його основні стадії:

 • На цьому етапі відбувається зараження і адаптація вірусу в дитячому організмі.
 • Розмноження вірусу і поступове накопичення його в організмі. Ця стадія проходить в інфікованих клітинах слизової оболонці.
 • На останній фазі відбувається поява збудника в крові людини, в результаті цього вітрянка дуже швидко поширюється. Наприкінці виникають перші симптоми захворювання. Дитина починає відчувати погіршення стану. Саме в цей момент здійснюється мобілізація всіх наявних захисних сил організму. Відбувається поява перших антитіл.
 • Інкубаційний період за вітряну віспу може становити від 7 до 21 днів. В цей час не з’являється ніяких зовнішніх ознак захворювання. Тому дуже складно виявити і вчасно ізолювати зараженого дитини.

  Інкубаційний період у дорослого і дитини є практично однаковим. Виняток складають літні люди. У них цей період більш тривалий, а у новонароджених навпаки – дуже короткий.

  Заразний дитина в інкубаційному періоді?

  Практично протягом всього інкубаційного періоду дитина є незаразних для оточуючих його людей. Даний етап може мати різну тривалість, в залежності від імунітету дитини, зовнішніх факторів і кількості що надійшли вірусів. Дитина стає заразним для оточуючих за двоє діб до появи на шкірі перших висипань.

  Якщо мама до настання вагітності перехворіла вітрянкою, новонароджений малюк протягом декількох місяців має вроджений імунітет. Заразитися в цьому випадку він не може. Останнім часом велика кількість батьків вдається до вакцинації проти вітрянки. Це допомагає уникнути несподіваного виникнення захворювання, яке може зіпсувати багато планів.

  Дитина стає незаразних, починаючи з 5-того дня після останнього висипання. Під час вітрянки у дитини виробляється імунітет. Повторне зараження даним вірусом є дуже рідкісним явищем.  Де ви зараз? Ось тут:


  Схожі записи:

  Як лікувати вітрянку? Чим її мазати?

  Зміст: Немедикаментозні методи лікування Медикаментозне лікування Народні методи лікування вітрянки Вітрянка – це дуже заразне вірусне захворювання, яке виражається у вигляді сильних висипань і підвищення температури. Найбільш сприйнятливим до даного…

  Свербіж і температура при вітряній віспі

  Зміст: Температура при вітряній віспі Свербіж при вітряній віспі Свербіж і температура при вітряній віспі — нормальне явище. Для здорової дитини дане захворювання не представляє особливої небезпеки. Дорослі переносять вітрянку…

  Як швидко вилікувати застуду? Рецепти і поради, щоб швидко вилікувати застуду в домашніх умовах

  Зміст: Зміцнення імунітету — профілактика застуди Як швидко вилікувати застуду — часник, мед і цибулю Народні засоби від температури Як швидко вилікувати застуду — позбавляємося від нежитю й кашлю Виникає…