Тільки для справжніх пані!

Вітрянка: ознаки та причини захворювання

Вітрянка: ознаки та причини захворювання

Вітрянка – гостра інфекція, якою зазвичай хворіють діти дошкільного віку. До 16 століття вона вважалася такою ж небезпечною, як і натуральна віспа. Тільки в 18 столітті лікарі виділили її в окреме захворювання. У маленьких дітей недуга протікає в досить легкій формі, а після одужання у них виробляється імунітет. Перші симптоми вітрянки з’являються тільки після інкубаційного періоду, який може складати від 10 днів до трьох тижнів.

Ознаки хвороби

Захворювання починається з підвищення температури і бульбашкового висипання. Катаральні явища незначні і аналогічні симптомів вірусної інфекції, а висип спочатку являє собою червоні цятки, що відрізняються сильним свербінням. Вони покривають все тіло, включаючи волосисту частину і слизові оболонки. Трохи згодом на них з’являються бульбашки, що містять всередині прозору рідину і оточені рожевою облямівкою. Поступово вони підсихають і через день-два покриваються скоринкою, але одночасно з’являються нові пухирці.

Дитина стає млявим і примхливим, він може скаржитися на головні болі. Висока температура також здатна триматися до декількох днів. Хвороба ускладнюється тим, що пухирці дуже сверблять, доставляючи малюкові занепокоєння, тому найважче в цій ситуації – уберегти його від розчісування. Інакше на тілі можуть залишитися рубці.

Висипання тривають приблизно до шести днів, а потім підсушені і покрилися кіркою бульбашки повільно відпадають.

Поступово зникають і червоні плями, що залишилися від бульбашок. Висип не зачіпає паростковий шар шкіри і не порушує властивості її регенерації і, якщо дитина не розчісує тіло, ніяких слідів від висипань не залишається.

В залежності від складності перебігу хвороба має три форми:

Лікування

Перші ознаки вітрянки повинні стати приводом для виклику педіатра, який дасть необхідні рекомендації і, якщо потрібно, пропише лікарську терапію. Недуга зазвичай лікується вдома, але вимагає дотримання деяких правил, які допоможуть запобігти ускладнення і призведуть до швидкого одужання.

Ускладнення

Зазвичай вітрянка протікає досить легко, однак бувають і окремі випадки ускладнень.

Вітрянка у дорослих

Якщо дитина не перехворів у дитинстві вітряну віспу, він цілком може заразитися нею в більш старшому віці. Дорослі люди переносять захворювання набагато важче, ніж діти. Ознаки вітрянки у них виражені яскравіше – висип більш велика, недуга супроводжується дуже високою температурою, нудотою і головним болем. Після відпадання кірочок на місці пухирців на шкірі залишаються світлі плями.

Висипання можуть з’явитися і на внутрішніх органах, слизових оболонках і навіть тканинах головного мозку.

Спостерігається збільшення лімфатичних тканин. При ослабленому імунітеті може додатися бактеріальна інфекція, ускладнюючи і без того важкий стан хворого:

Оперізувальний лишай

Перехворівши на вітряну віспу, людина набуває імунітет. Захисна система виробляє антитіла, які перешкоджають подальшому розвитку вірусів зостер. Однак вірус не зникає, а залишається в організмі і з током крові і лімфи розноситься по всіх органах, осідаючи в нервових закінченнях. Тут він може знаходитися багато років, нічим себе не проявляючи, а в деяких випадках ослабленого імунітету, супутніх захворювань або впливу сильнодіючих препаратів він здатний викликати повторне захворювання, але вже зовсім іншого виду. Справа в тому, що один і той же вірус Варіцелла-Зостер, названий по імені підродини герпевирусов, може бути джерелом двох різних хвороб – вітряної віспи та оперізувального лишаю.

Це важке захворювання, що характеризується везикулезная висипаннями, розташованими по ходу нервового стовбура. Найчастіше воно зустрічається у літніх людей, викликаючи загальну інтоксикацію організму і ураження глибоких шарів епідермісу і нервових корінців. Захворювання лікується довго (в залежності від стану імунітету до двох місяців). Воно може проявитися і патологією очей з хворобливими висипаннями і зниженням гостроти зору.

Профілактика

У минулі роки вітрянка непомітно протікала в дитячому віці, після чого у людини вироблявся імунітет на все життя. Однак сучасні карантинні заходи, що проводяться у зв’язку зі спалахами захворювання в дошкільних закладах, знижують ступінь поширеності вірусу серед дітей. В результаті цього збільшується число людей, які не перехворіли на вітряну віспу в дитинстві. Не маючи стійкого імунітету, вони ризикують отримати серйозне захворювання в старшому віці.

Кращою профілактикою вітрянки для дорослого є міцна імунна система, здатна протистояти інфекції. Збалансоване харчування, фізична активність є чинниками, які допомагають оздоровити організм.

Ранкова гімнастика і контрастний душ, регулярні прогулянки, загартовування, заняття спортом повинні стати щоденною нормою. Тоді не будуть страшні ніякі інфекції.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Внутрішньочерепний тиск: чим небезпечна проблема, лікування народними засобами

Зміст статті: Ознаки порушення ВЧТ Як справлятися з недугою? Рецепти Загальні рекомендації при ВЧТ Коли у людини болить голова, причин цьому може бути безліч. Одна з них – порушення нормального…

Бузина чорна: лікувальні властивості і заходи безпеки

Зміст статті: Корисні складові Корисні властивості рослини Користь від квіток Користь від ягід Користь коренів Користь для краси Протипоказання до використання бузини Кущі середньої висоти, чорні ягоди і великі листи….

Вітрянка у дітей: симптоми і лікування

Зміст статті: Що таке вітрянка? Як розпізнати інфекцію Небезпечні ускладнення «простий» вітрянки Лікування Вітряна віспа, більш відома в народі як вітрянка, – це інфекційне захворювання, яким хворіють переважно діти від…