Тільки для справжніх пані!

Вітаміни для пам’яті, мозку і уваги: вітаміни для поліпшення пам’яті

Вітаміни для пам'яті, мозку і уваги: вітаміни для поліпшення пам'яті

Зміст:

Для того щоб мозок працював повноцінно, а пам’ять була хорошою, необхідно щодня споживати не лише поживні речовини у рекомендованому обсязі, але і достатню кількість вітамінів. Але далеко не всі вітаміни покращують діяльність мозку, пам’ять, і допомагають сконцентрувати на чому-небудь увагу. Для покращення пам’яті та уваги розроблені спеціальні вітамінні комплекси, що містять всі необхідні мінеральні сполуки і вітаміни.

Які вітаміни покращують пам’ять

Людині для нормальної життєдіяльності потрібні всі без винятку вітаміни, які в тому чи іншому обсязі містяться в продуктах харчування. А якщо вести мову про поліпшення пам’яті і роботи мозку, то тут ніяк не обійтися без вітамінів групи В:

 • В1 – сприяє найбільш ефективному запам’ятовуванню інформації. Недолік вітаміну веде до накопичення в організмі сечової кислоти, що негативно впливає на діяльність головного мозку, викликаючи слабкість, в результаті чого людина швидко стомлюється і може впасти в депресію.
 • В2 – допомагає організму запастися необхідною енергією, тому він необхідний у ситуаціях, що вимагають значного розумового і фізичного напруження.
 • В3 (РР) – дозволяє нервовим клітинам в достатньому обсязі виробляти енергію, що позитивно впливає на роботу мозку і, відповідно, покращує пам’ять. При нестачі цього вітаміну виникає втома, знижується в значній мірі концентрація уваги, стає гірше пам’ять.
 • В5 – забезпечує активацію довгострокової пам’яті допомогою транспортування енергії від одного нейрона до іншого.
 • В6 – допомагає засвоюватися амінокислот, що захищає головний мозок від негативного впливу зовнішніх факторів, покращує пам’ять і увагу, активізує розумову діяльність. Його нестача провокує безсоння, депресію, тривожність.
 • В9 (фолієва кислота) – сприяє прискорення розумових процесів, позитивно впливає на якість запам’ятовування. Недолік вітаміну тягне за собою швидку стомлюваність, безсоння, погіршення пам’яті, може також призвести до розвитку анемії.
 • В12 – покращує провідність нервових імпульсів, захищає нейрони від можливого виснаження. Нестача вітаміну спричиняє сонливість, запаморочення, порушення зору і втрату орієнтації.
 • Дуже важливий роботи головного мозку вітамін С (аскорбінова кислота), він здійснює захисну функцію: мінімізує негативний вплив факторів зовнішнього середовища, попереджаючи психічне, а також фізичне перенапруження. Недостатнє споживання аскорбінової кислоти викликає млявість, депресію, дратівливість, біль у суглобах.

  Також рекомендується приймати вітамін D, який попереджає патології центральної нервової системи і сприяє поліпшенню роботи мозку. Недолік вітаміну проявляється у вигляді безсоння, погіршення зору, подразнення слизових оболонок.

  Не менш корисний вітамін Е, який знищує вільні радикали, запобігаючи серйозні порушення в роботі мозку, включаючи хворобу Альцгеймера. Його нестача може призвести до погіршення пам’яті, перепадами настрою, агресивністю і втратою волосся.

  Вітамінні комплекси для дорослих для поліпшення пам’яті і роботи мозку

  Для сучасного ритму життя весь час знаходиться у формі, це стосується, в тому числі і розумової діяльності. Щоб мозок працював без запинок, а пам’ять ніколи не підводила, слід приймати спеціальні вітамінні комплекси. До найпопулярніших можна віднести наступні:

 • Супрадин – являє собою універсальний комплекс, що забезпечує щоденну потребу у всіх необхідних для функціонування та захисту мозку корисних сполук.
 • Грифония – стимулює діяльність нервової системи, ефективно бореться з депресією, в значній мірі сприяє поліпшенню сну.
 • Пам’ять форте – допомагає в значній мірі підвищити концентрацію уваги і поліпшити пам’ять, мінімізує вплив вікових змін, що стосуються зниження пам’яті, допомагає зберегти ясність мислення. Рекомендується використовувати під час розумових перевантажень, а також, якщо є необхідність засвоїти значний обсяг нової інформації.
 • Вітрум меморі – стабілізує процеси мозгового, а також периферичного кровообігу, покращує роботу мозку і розумову активність. Підвищує інтелектуальні здібності і зміцнює довготривалу пам’ять. Містить вітаміни В1, В2, В6, З, застосовується при стресах і перевтомі.
 • Фезам – рекомендований при різного роду порушеннях пам’яті, значному зниженні концентрації уваги. Допомагає поліпшити інтелектуальні здібності. У число показань до застосування включають енцефалопатії різної природи і атеросклероз.
 • Гліцин – усуває проблеми зі сном, покращує настрій, сприяє зниженню емоційної напруги. Використовують при стресах і психоемоційному напруженні з метою підвищення працездатності мозку.
 • Интеллан – складається з рослинних компонентів, володіє заспокійливим ефектом, усуваючи занепокоєння і депресію.
 • Геримакс Енерджі – має у своєму складі екстракт женьшеню, стабілізуючого довгострокову пам’ять. Певною мірою допомагає переносити складні розумові навантаження.
 • Енцефабол – покращує метаболічні процеси в організмі і сприяє кращому засвоєнню глюкози, необхідної для нормальної роботи мозку. Допомагає попередити вікові зміни головного мозку – неуважність і склероз.
 • Крім перерахованих вітамінних комплексів, існує велика кількість лікарських препаратів, що поліпшують пам’ять і увагу. Але як вітаміни, так і медикаментозні засоби заборонено використовувати без відповідної рекомендації фахівця.

  Які вітаміни купити дитині або школяреві для пам’яті

  Потреба у вітамінах у дорослої людини і дитини різна, саме тому для дітей розроблені спеціальні вітамінні комплекси. Ось перелік кращих з них:

 • Піковіт – сприяє поліпшенню роботи мозку і підвищення концентрації уваги. Рекомендований в осінньо-зимовий період, при авітамінозах, а також для боротьби з перевтомленням.
 • Мультитабс – представлений 7 різновидами вітамінних комплексів для різних вікових категорій від 0 до 17 років. Включає не тільки всі необхідні для нормальної роботи мозку вітаміни, але і мікроелементи.
 • Комплівіт – використовується для поліпшення пам’яті, допомагає стабілізувати психоемоційний стан при надмірних розумових навантаженнях.
 • Джунглі – містить 10 вітамінів для поліпшення пам’яті і кращою активності роботи мозку, сприяє нормальному формуванню нервових клітин.
 • Вітрум Юніор – являє собою вітамінний комплекс, поліпшує активність головного мозку і призначений для дітей, чий вік варіюється від 7 до 14 років. Дозволяє з мінімальними втратами справлятися з розумовими і фізичними навантаженнями
 • ВитаМишки – не тільки поліпшує пам’ять, але і сприяють зміцненню імунної системи. В їх склад входять натуральні соки: лимонний, апельсиновий, полуничний, вишневий.
 • На питання, який із перелічених комплексів буде максимально корисним для дитини, компетентну відповідь може дати тільки лікар-педіатр. А ось самостійно застосовувати той або інший засіб настійно не рекомендується.

  Замість ліків: продукти і дари природи

  Збалансований раціон допомагає поліпшити пам’ять, роботу мозку і відновити концентрацію уваги. Для активізації розумової діяльності варто вживати в їжу такі продукти:

  Для нормального функціонування мозку і гарної пам’яті в обов’язковому порядку вимагається достатній об’єм рідини. Протягом доби рекомендується випивати не менше півтора літри води. При цьому у вказану кількість не входить чай, компот, кава та інші напої, а також рідкі страви.

  Варто враховувати, що поліпшити роботу мозку, зміцнити пам’ять і увагу допоможе здоровий спосіб життя, який передбачає не тільки збалансоване харчування, але і відмова від шкідливих звичок, регулярні заняття спортом.

  Поради та рекомендації

  Багато вважають, що вітаміни не можуть заподіяти ніякої шкоди здоров’ю, тому можна відправитися в аптеку і придбати вподобаний вітамінно-мінеральний комплекс і приймати його, керуючись інструкцією. Але прийом вітамінів – це теж свого роду лікування, і приймати їх, не проконсультувавшись попередньо з лікарем, не рекомендується.

  Крім цього, щоб мати хорошу пам’ять, її потрібно постійно тренувати. В будь-якому віці не буде зайвим вивчити текст або вірш. Таке тренування благотворно позначиться на роботі мозку і допоможе поліпшити концентрацію уваги.  Де ви зараз? Ось тут:


  Схожі записи:

  Імбир від кашлю – ТОП 10 кращих рецептів і методів лікування

  Зміст: Корисні властивості імбиру: як імбир бореться з кашлем Імбир від кашлю – найбільш ефективні рецепти Імбир для лікування кашлю у дітей та вагітних Протипоказання Поради і рекомендації лікарів Імбир…

  Прищі на щоках: народні прикмети, причини, лікування

  Зміст: Прищі на щоках – прикмети «Медичні прикмети» Прищі на щоках – косметологічні причини Суто косметологічні причини появи прищів на щоках Прищі на щоках у дітей та підлітків Чому виникають…

  Псоріаз на голові: що це таке, чому з’являється і як лікувати

  Зміст: Що таке псоріаз Причини виникнення псоріазу волосистої частини голови Псоріаз на голові: ознаки і симптоми Діагностика Лікування псоріазу на голові Народні засоби від псоріазу Дієта при псоріазі Догляд за…