Тільки для справжніх пані!

Вітамін F – в чому полягає його біологічна роль?

Вітамін F – в чому полягає його біологічна роль?

Вітамін F являє собою ненасичені жирні кислоти, які наш організм самостійно не виробляє. Дана речовина вважається володіє і утримується в певних продуктах. Фармакологія виділяє його в окрему групу і називає біологічно активним засобам, якому притаманні парагормональное і паравитаминное властивості. Дослідження, проведені вченими, не відразу дали відповідь щодо функцій вітаміну Ф, тому і відкрито це речовина була дещо пізніше, ніж інші вітаміни.

Значення для організму

Вітамін визнаний незамінним для людського організму. Він допомагає позбутися від шлаків і токсинів, внаслідок чого поліпшується не тільки загальне самопочуття, але і стан нашої шкіри. Медики стверджують, що поява вугрової висипки та інших дерматологічних проблем безпосередньо пов’язане з дефіцитом даного речовини. Тобто коли організм не здатний впоратися з надлишком шкідливих елементів, він починає «викидати» їх через шкірні покриви. Вітамін F допомагає зняти запальні процеси, позбавляє від гіперемії і больового синдрому. Він усуває набряклість і сприяє своєчасному відтоку крові від запалених органів.

Крім того, вплив вітаміну Ф позитивно позначається на метаболізмі холестерину – це біологічно активна сполука приводить в норму формулу крові і перешкоджає розвитку атеросклерозу. Завдяки цій речовині відбувається зміцнення імунної системи, а при спільній «роботі» з вітаміном D поліпшується стан кісткової тканини. Ранки починають заживляться, а регенерація клітин відбувається значно швидше.

Вітамін F допомагає в процесі синтезу жирів і сперматогенезу. Маючи тканини нашого організму, він запобігає такі хвороби, як артрит, радикуліт і остеохондроз.

Вітамін F неймовірно корисний для нашої шкіри, волосся і нігтів. Він стимулює обмінні процеси, що позитивним чином позначається на стані покривів. Крім того, завдяки йому:

Як засвоюється?

Потрапляючи в тонкий кишечник, вітамін F всмоктується. Після отримані з його допомогою кислоти поставляються до всіх органів і систем. Клітини використовують речовини для подальшого конструювання ліпідів. При оптимальній кількості лінолевої кислоти, яка входить до складу вітаміну Ф, інші поліненасичені кислоти синтезуються.

Однак слід звернути увагу на те, що при надлишку вуглеводів в раціоні необхідність у даному біологічно активному з’єднанні стрімко збільшується. Накопичення вітаміну ф відбувається як у крові, так і в м’язах, і у внутрішніх органах. Дорослій людині на добу потрібно близько 1000 мг цієї речовини, а це приблизно 25 г масла рослинного походження.

Щоб посилити дію вітаміну Ф, вживати його варто разом з джерелами цинку, аскорбінової кислоти і В6. Також бажано включити в свій раціон продукти, багаті антиоксидантами. Це умова необхідно дотримуватися у зв’язку з тим, що вітамін F характеризується чутливістю до світла, внаслідок чого утворюються вільні радикали. Теж саме відбувається при його нагріванні і при контакті з киснем.

Дефіцит речовини: симптоми

Дефіцит вітаміну Ф найбільш часто спостерігається у дитячому віці, що пов’язано з наявністю інфекційних захворювань, порушеннями роботи травного тракту (зокрема, поганий всмоктування), і з недостатньою кількістю джерел даної речовини в раціоні. Симптоми в цьому випадку можуть бути наступними:

При дефіциті у дорослих пригнічується репродуктивна функція, розвиваються хвороби серця і судин. Страждають шкіра, волосся і нігті, може розвинутися екзема. Показаннями до вживання джерел даної речовини є алергічні та аутоімунні захворювання, цукровий діабет та порушення ліпідного обміну.

Надлишок речовини: симптоми

Вітамін F не є токсичним, однак при передозуванні може спостерігатися збільшення маси тіла. Ця речовина знижує густину крові, зловживання їм загрожує кровотечами.

Про надлишку в організмі вітаміну Ф вам підкажуть:

Крім того, якщо сталася передозування поліненасичених кислот Омега-6, то це буде порушувати нормальну роботу кислоти Омега-3, що здатне спровокувати розвиток артритів і навіть астми.

Харчові джерела

У яких продуктах міститься вітамін F, вам скаже будь-який дієтолог. На першому місці в цьому списку знаходиться свіжа рослинна олія, причому не обов’язково оливкова. Це може бути соняшникова, лляна, кукурудзяна, арахісова, з пшеничних зав’язей і соєвих бобів. І запам’ятайте, поліненасичених кислот більше в тому продукті, сировину для якого було вирощено в північних регіонах.

Особливою користю будуть мати ті масла, в яких був збережений запах, тобто не пройшли фільтрацію або обробку сухим гарячим паром. Тобто це продукти першого холодного віджиму. Вітамін F у великій кількості міститься в рапсовій, льняному маслі, і саме вони надають найбільш сприятливу дію на нашу шкіру. А ось арахісова та соєва, хоч і відрізняються багатим складом, вітаміну Ф у них набагато менше.

Крім того, натуральними джерелами речовини є горіхи і мигдаль. В свій раціон також варто включити кукурудзу і вівсяні пластівці. Заповнити дефіцит допоможуть авокадо і неочищений рис.

Споживаючи в добу 18 часткою горіха пекан або 12 маленьких ложок соняшникового насіння, ви забезпечите свій організм оптимальним кількістю вітаміну Ф.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Вітамін B3: значення в житті людини

Зміст статті: Різноманітність назв Продукти, містять ніацин Цікаві факти Показання до застосування Добова норма Думаємо, не варто і говорити, яка роль відведена різних вітамінів у життєдіяльності людини. Адже нестача корисних…

Вітамін B17: знайдено чудодійні ліки від раку?

Зміст статті: Що являє собою амігдалин Коротка історія використання Які функції виконує амігдалин в організмі У яких продуктах міститься амігдалин Амігдалин – вітамін B17 – не є вітаміном в звичному…

Варимо макарони з користю для здоров’я

Зміст статті: Користь і шкода Секрети приготування Промивати чи ні? Макарони в мультиварці Фетучіні для гурманів Макарони з овочами Макарони для стрункості Зараз важко уявити наше життя без цього макаронів….