Тільки для справжніх пані!

Вітамін B3: значення в житті людини

Вітамін B3: значення в житті людини

Думаємо, не варто і говорити, яка роль відведена різних вітамінів у життєдіяльності людини. Адже нестача корисних речовин навіть у самих незначних кількостях може призвести до неприємних наслідків. Сьогодні ми поговоримо про вітамін B3 – речовину з безліччю назв.

Різноманітність назв

B3 – вітамін, у якого є кілька назв: нікотинова кислота, ніацин, вітамін PP. Це речовина часто називають «вітамін спокою», так як його дефіцит може згубно позначитися на нервовій системі людини.

Багато людей плутають нікотин з нікотиновою кислотою, тому в народі існує міф про те, ніби курці не страждають від нестачі цього речовини. Але це омана. Нікотинова кислота лише частково входить до складу вітаміну B3.

У старих підручниках з природознавства речовина часто називається вітамін PP (pellagra preventive). Справа в тому, що захворювання пелагра колись лютувала в США, тобто в тих районах країни, де раціон харчування становила кукурудза.

Взагалі пелагра була поширена в тих країнах, де харчувалися продуктами з високим вмістом крохмалю.

Кажучи по-простому, пелагра – це нестача вітаміну B3. Недолік цієї речовини може порушити психіку людини і навіть довести до шизофренії. Також авітаміноз такого роду може викликати значний розлад травної системи і захворювання шкірних покривів.

У лікарській практиці речовину називають ніацин. Речовина безпосередньо впливає на людську психіку, тому тривалий дефіцит може призвести до незворотних змін особистості.

Продукти, що містять ніацин

Фахівці в області здорового харчування рекомендують заповнювати недолік ніацину саме овочами, фруктами, натуральними соками. Це пов’язано це з тим, що вітамін B3 синтезується в кишечнику.

Бактерії, що мешкають там, можуть отримувати корисні речовини тільки з рослинної їжі.

Дуже важливо, щоб в раціоні харчування переважали продукти рослинного походження: злакові і бобові, фрукти і овочі, ягоди і гриби. Ідеальним варіантом буде вживання в їжу продуктів, багатих клітковиною, адже саме там і міститься B3 у великих кількостях. Отже, в яких продуктах міститься вітамін B3?

Цікаві факти

Є кілька дуже цікавих фактів про це органічному речовині:

Показання до застосування

Нікотинова кислота в організмі перетворюється в нікотинамід, який бере участь у метаболізмі, спалюванні жирів, насичення тканин киснем і в процесах біосинтезу. Встановлено, що ніацин сприяє усуненню «поганого» холестерину (ЛПНЩ) і підвищує засвоєння «хорошого» (ЛПВЩ). Крім того, ніацин розширює дрібні кровоносні судини, покращує кровообіг, очищає кров від токсинів.

Бажано вітамін B3 вживати регулярно, щоб уникнути його дефіциту в організмі. Але існують захворювання, при яких лікарі настійно рекомендують збільшити добову норму цього речовини. До таких захворювань відносять:

Що стосується двох останніх пунктів, то тут потрібно бути акуратніше. Вживання ніацину не рекомендується людям з гіпертонією і подагрою, а також з гіперурикемією і загостреною виразкою шлунка та 12-палої кишки.

Добова норма

Кількість нікотинової кислоти, яке потрібно організму, безпосередньо залежить від способу життя людини. Слід враховувати такі фактори, як рівень фізичних навантажень, емоційні перевантаження, раціон харчування, вік, наявність супутніх захворювань і т. д. Основні норми такі:

Слід пам’ятати, що передозування B3 викликає гострі болі в шлунку, втраті апетиту та жирову дистрофію печінки. Так що перед застосуванням краще порадитися з фахівцем.

Харчуйтеся правильно і різноманітно. Надходження в організм усіх необхідних вітамінів і мікроелементів, які містяться в продуктах, що необхідно для повноцінного і здорового життя.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Вітамін B17: знайдено чудодійні ліки від раку?

Зміст статті: Що являє собою амігдалин Коротка історія використання Які функції виконує амігдалин в організмі У яких продуктах міститься амігдалин Амігдалин – вітамін B17 – не є вітаміном в звичному…

Варимо макарони з користю для здоров’я

Зміст статті: Користь і шкода Секрети приготування Промивати чи ні? Макарони в мультиварці Фетучіні для гурманів Макарони з овочами Макарони для стрункості Зараз важко уявити наше життя без цього макаронів….

У чому користь льняної олії та як її використовувати

Зміст статті: Складу лляного масла Чим корисно масло? Лляне масло для шкіри і волосся Як отримати від масла максимум користі? Льон – стародавня сільськогосподарська культура, з якої виготовляли пряжу і…