Тільки для справжніх пані!

Викликають електронні сигарети рак?

Викликають електронні сигарети рак?

В останні роки багато курці переходять зі звичайних сигарет на електронні. Вважається, що вони менш шкідливі для здоров’я. До того ж для їх заправки використовуються рідини без запаху або з приємним ароматом. Нібито завдяки цьому некурящі люди не відчувають незручностей, коли поруч з ними курять такі сигарети, так як від дымящего пристроєм не виходить неприємне амбре. З іншого боку, є точка зору, що така звичка теж небезпечна, зокрема в плані онкології. Питання про те, як електронні сигарети викликають рак і справді хвороба може виникнути від їх використання, дуже актуальне.

Що таке електронна сигарета: версія виробників

Принцип роботи подібних сигарет наступний. За допомогою елемента живлення пристрій перетворює заправну рідину в пару, а точніше, в аерозоль. Як раз його і вдихає людина. По суті, це навіть не куріння в повному розумінні слова, а ширяння. Рідини можуть бути взагалі без нікотину, а містити лише воду, пропіленгліколь і гліцерин (навіть і він не завжди присутня), часто у них є ароматизатори, іноді додають медичний нікотин.

Акцентуючи увагу на такому складі, виробники стверджують, що електронні сигарети дійсно нешкідливі, особливо безнікотинові.

Вважається, що це нібито хороша альтернатива звичним папиросам: шкідливих речовин в них, здавалося б, менше, при роботі не відбувається згоряння тютюну з виділенням токсинів. До того ж можна вибирати наповнювачі зі зниженою дозою нікотину або зовсім без нього. Тому широко поширена думка, що електронні сигарети допомагають повністю кинути палити.

Згубна залежність і онкологічні захворювання

При вдиханні звичайного тютюнового диму в організм людини потрапляє велика кількість канцерогенів, найнебезпечніші з яких – тютюновий дьоготь, нікотин, чадний газ, миш’як, пестициди і деякі інші. При затягуваннях вони осідають у легенях, накопичуються на стінках, потрапляють у кров і розносяться по всьому організму, який до того ж в результаті куріння втрачає здатність до самоочищення.

Накопичуючись роками, канцерогени і провокують розвиток раку, насамперед легень, а також гортані, губи і т. д. Посилюють ризики багаторічний стаж куріння і додатково до нього погана екологія і генетична схильність. Загалом, 90% випадків захворювання на рак дихальних шляхів спровоковані саме вживанням тютюну.

Курець електронних сигарет, як заявляють виробники, не вдихає такі продукти згоряння, як чадний газ, смоли і т. д. Це дає їм підставу стверджувати, що пристрої не можуть викликати рак. Однак різні дослідження виявили, що в них містяться формальдегід і акролеїн, які впливають на ДНК і цілком здатні призвести до розвитку пухлин. Також в електронних сигаретах виявлені:

Всі ці речовини містяться в парі, який утворюють такі пристрої, і їх концентрація не менше, ніж у димі звичайних сигарет. До того ж буває і так, що та чи інша заправка називається безникотиновой, але лабораторний аналіз знаходив у ній нікотин.

Таким чином, думка про те, що електронні сигарети не повинні запускати раковий процес, виявляється помилковим.

Ризик розвитку онкології збільшується ще й тому, що пар подразнює дихальні шляхи і зменшує їх природний захист. Такий вплив на гортань і бронхолегеневу систему робить людину вразливою перед різними вірусними захворюваннями.

Вченими проводилися експерименти: епітелій бронхів піддавали впливу цього пара в тій концентрації, в якій його зазвичай люди вдихають. Через деякий час в клітинах з’явилися колонії, характерні для пухлин, а багато клітини набули здатності до инвазивному зростання, тобто збільшилася ймовірність їх злоякісного переродження.

Таким чином, якщо порівнювати курця електронних сигарет з шанувальником звичайних, то у нього шанси захворіти на рак лише несуттєво нижче.

Міф про користь і його розвінчання

Питання про те, електронна сигарета викликає онкозахворювання чи ні, все ж залишається відкритим. Недостатня доведеність її шкоди дає можливість виробникам писати про те, що вона нібито допомагає кинути палити. Тому багато людей повністю переходять на ці пристрої, а від звичайних сигарет дійсно відмовляються. Однак насправді вони не кидають палити, а просто вибирають інший (не менш шкідливий і небезпечний!) вид залежності.

Тяга до сигарет – психологічна залежність, і зміна її виду, формату ні від чого не рятує і питання не вирішує. Люди все одно продовжують палити, це залишається для них певним ритуалом, без якого вони не можуть.

До того ж заборона на куріння в громадських місцях не стосується електронних сигарет, тому ними користуються і в приміщенні. В цілому, прихильники таких пристроїв зазвичай затягуються пором частіше, тому небезпечних речовин в їхній організм надходить більше. Багато заправки і зовсім містять нікотин, тому шкоди від них виявляється не менше, залежність повністю зберігається.

Єдиний дуже умовний плюс від електронних сигарет отримують оточують курця люди. Їм не доводиться відчувати неприємно пахне тютюновий дим. Але не можна забувати, що вони вдихають усі ті ж шкідливі речовини, які можуть призвести до раку. Пасивне куріння пристроїв теж виявляється досить небезпечним. Крім того, пара може викликати головний біль, алергічні реакції.

Важливо і те, що електронні сигарети можуть бути підробленими, опис складу рідин для них часто не відповідає дійсності.

Щоб дійсно кинути палити, людині необхідно усвідомити, що залежність нічого йому не дає, не вирішує жодних проблем, і тільки шкодить його здоров’ю (нешкідливих сигарет не буває). Допомогти в цьому можуть книги Аллена Карра «Легкий спосіб кинути палити» і «Кидай курити зараз, не набираючи вагу»: у них розвінчуються всі міфи про звичкою.

Новомодні пристрої зовсім не нешкідливі: рак від електронних сигарет можливий, до того ж вони не рятують від залежності. Щоб уникнути онкозахворювань з максимальною ймовірністю, не потрібно палити в принципі.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Вся правда про наслідки куріння

Шкода куріння знають всі. Про це постійно говорять з екранів телевізорів, пишуть на рекламних плакатах і навіть на пачках сигарет. Але більшість курців ігнорують цю інформацію і продовжують труїти свій…

Чим шкідливий алкоголь під час вагітності?

Зміст статті: Чому вагітним не варто вживати спиртні напої? Про наслідки вживання алкоголю під час вагітності Планування вагітності: спиртні напої – виключити! Безалкогольне пиво під час вагітності Давно відомо, що…

Шкідливі електронні сигарети чи ні: думки лікарів і фахівців

Зміст статті: Склад рідини Механізм роботи Шкідливий вплив нікотину на організм Вплив гліцерину на організм Вплив пропіленгліколю Допомагає така сигарета кинути палити? Шкоду безнікотиновий електронних сигарет Чи Є шкода для…