Тільки для справжніх пані!

Війна з залежністю: як легко і швидко кинути палити

Війна з залежністю: як легко і швидко кинути палити

Куріння являє собою більше психологічну залежність, ніж фізичну. Тому, щоб позбутися шкідливої звички, потрібно закликати на допомогу усвідомлення марності сигарет, а не різні допоміжні засоби, такі як електронні сигарети, гіпноз, чудо-таблетки і ін.

Кожен курець, в першу чергу, не може розлучитися з зрадницької думкою про те, як він бере в руки цигарку, підпалює її, затягується… Думка викликає бажання, бажання спонукає до дії, і ось ви знову у владі нікотинової залежності!

На стежці війни з пагубною звичкою людина зіштовхується лише з одним супротивником – самим собою. Задаючись питанням, як легко кинути палити, пам’ятайте про те, що ваш головний ворог – це ви самі, і щоб покінчити з залежністю від сигарет раз і назавжди, потрібно ретельно попрацювати над своєю свідомістю.

Чому варто відмовитися від сигарет?

Чому ж так шкідливий нікотин, що звідусіль тільки й чуються заклики кинути палити, причому негайно? Щоб зрозуміти мотив цієї пропаганди, звернемося до статистичних даних:

Такі непривабливі наслідки куріння. І якщо нам все-таки удалося переконати вас відмовитися від сигарет, пропонуємо розглянути прості, але результативні способи це зробити.

Ставимо хрест на нікотинової залежності

Самий вірний супутник сигарет – це алкоголь. Після або під час вживання спиртних напоїв у людини нерідко виникає бажання закурити. Люди, що ведуть боротьбу зі шкідливою звичкою, часто здаються в такі моменти, і знову хапаються за сигарету.

Щоб уникнути спокуси, краще одночасно відмовитися від алкоголю. Найважчий час для того, хто кинув палити – перший тиждень, тому протягом цього періоду намагайтеся уникати всіляких вечірок і посиденьок.

У кожного залежного від нікотину є безліч «особливих» випадків, коли він бере в руки сигарету: спілкуючись по телефону, попиваючи ранкову каву або стоячи на зупинці в очікуванні транспорту. А ці перекури на роботі, яких він чекає з нетерпінням? А як же ці щоденні переживання і стреси, від яких рятує тільки нікотин? У підсумку виникає якась психологічна ланцюжок, коли та чи інша ситуація не уявляється без сигарети в руках.

Що ж робити? Реальний спосіб розірвати ці пута – поміняти ритуал на щось інше. Наприклад, взяти в руки олівець при розмові по телефону, встати на інше місце в очікуванні транспорту, замінити каву соками, а перекури – приємною бесідою або походом у магазин. Що ж стосується стресів, то їх краще проговорити, ніж закурити: розповісти кому-небудь, поділитися. Тобто вам слід уникати тих ситуацій, в яких ви завжди курили, або ж внести в них суттєві зміни.

Спосіб, коли людина починає поступово зменшувати кількість викурених сигарет в день, працює в дуже рідкісних випадках. І його не можна назвати дієвим. Незалежно від того, скільки сигарет було викурено за добу, нікотин продовжує надходити у ваш організм, підтримуючи вогонь тютюнової залежності.

Якщо кидати, то відразу і сьогодні. Надішліть сигарети в сміттєву корзину, а те, що їх супроводжує, – в далекі куточки свідомості. Робіть це рішуче і без жалю. Перемогти за допомогою цього способу тягу до нікотину можливо за 2-3 дні, причому, якщо ви проживете перші добу без сигарети, на другі вам буде вже набагато легше – фізична залежність набагато слабкіше психологічної. Що стосується останньої, на її придушення вам доведеться витратити не один день.

Найпростіший спосіб подолати згубну тягу, заповнити життя (хоча б на час) фізичними навантаженнями. І чим вони будуть інтенсивніше, тим краще. Тренажерний зал, танці, катання на лижах, велоспорт, плавання – все це не тільки відволікає від думок про сигарети, але і поліпшить здоров’я і самопочуття. Однак не включайтеся в спорт відразу ж і відчайдушно – підвищувати інтенсивність навантажень слід поступово.

Разом з сигаретами выдворите зі свого життя і те, що їм супроводжувало: попільнички, запальнички, трубки, мундштуки та ін.

Найкращий спосіб здобути вгору над шкідливою звичкою – позбутися від усього, що нагадує про те часу, коли ви курили. Надішліть у відро для сміття всі «заначки» та «запаси на чорний день» у вигляді сигаретних пачок, захованих у глибині шафок. І перший час обходьте стороною ті магазини, де ви їх купуєте, щоб не спокуситися знову привабливою упаковкою.

Оповістіть усіх рідних, друзів, колег і знайомих про те, що відтепер ви – людина, що не курить. І небажання уславитися «пустословом» буде зупиняти вас кожен раз, коли ви будете тягнутися за цигаркою. Ще один ефективний спосіб – спробувати кинути курити на спір. Бажано, щоб про парі знало якомога більше людей. Такий метод, звичайно, працює не завжди, але при наявності чималої сили волі здатний допомогти.

Ще кілька методів

Спеціальні методики

Якщо ви усвідомили той факт, що ваша залежність носить лише психологічний характер, але вам не вистачає сили волі, зверніться до допомоги ззовні – спеціальними методиками. Одна з них – книга Аллена Карра «Легкий спосіб кинути палити» (або її останнє видання «Кидай курити зараз, не набираючи вагу»), яка звільнила від нікотинової залежності мільйони людей.

Суть його незвичайної методики – викорінення страху, який супроводжує кожного курця людини: страху пережити той болісний період без сигарет, страху, що ні їжа, ні посиденьки з друзями вже не будуть доставляти такого задоволення, страху провести залишок життя, мріючи про випадкової сигаретку…

Все, що потрібно від залежного – просто прочитати книгу. За словами людей, які перемогли нікотинову тягу за допомогою методики Аллена Карра, це не черговий розпіарений набір фраз, розроблений з метою виманити гроші у дурнів, а по-справжньому дієвих словесні формулювання, що володіють потужним спонукальним дією. Праця автора – реальний і працюючий спосіб боротьби з курінням.

Феномен книги складно пояснити словами, її треба прочитати, причому не швидко, а повільно і вдумливо, розмірковуючи над кожною фразою.

Висновок

Ні в якому разі не варто переходити на нікотиновмісні засоби, електронні сигарети та інші замінники. Адже згодом вам доведеться кинути і це. Сенс вашої боротьби полягає не тільки у відмові від сигарет, але і в руйнуванні психологічної ланцюжка «куріння = задоволення». Лише розірвавши цю логічний зв’язок у своїй свідомості, вам вдасться перемогти свою залежність.

Незалежно від того, який метод відмови від куріння буде обраний вами, пам’ятайте про те, що в сутичці з шкідливою звичкою допомогти собі можете тільки ви і ніхто більше. Втім, розраховувати на себе і ні від кого не залежати – дуже правильне рішення.