Тільки для справжніх пані!

Відновлюємо зір і покращуємо пильність з допомогою зарядки для очей

Відновлюємо зір і покращуємо пильність з допомогою зарядки для очей

Часто проблеми із зором виникають внаслідок тривалого перебування перед монітором комп’ютера. Це пристрій багато хто з нас використовують практично щодня – одні через робочої необхідності, інші при особистому користуванні. Очі знаходяться в напруженому стані і в результаті втомлюються. У таких ситуаціях органів зору необхідний відпочинок, який допоможе запобігти сухість і почервоніння слизової. Для зняття втоми існує спеціальна зарядка для очей. Вправи досить прості і будуть зрозумілі кожному, а для їх реалізації досить витратити всього кілька хвилин в день.

Основні правила

Як і будь-який вид гімнастики, фізкультура для очей принесе очікуваний результат лише за умови регулярного і тривалого її виконання. Вона призначена для тренування і відновлення зорових м’язів, а також для поліпшення їх функцій. Це відмінна профілактика хвороб очей, особливо в тих випадках, коли ті відчувають постійні навантаження.

Важливо розуміти, що для зору корисно проводити зарядку в кілька підходів, так як занадто велика інтенсивність і багаторазові повторення за один раз матимуть зворотний ефект.

Весь комплекс бажано розбити на етапи, кожен з яких буде проводитися протягом дня через приблизно рівні проміжки часу. Між вправами слід робити перерви, протягом яких необхідно часто моргати. Таким чином ви зможете забезпечити поступовий процес відновлення роботи очних м’язів і зору.

Фізкультура включає:

Розминка

Зарядка для поліпшення зору, як і повноцінне фізичне тренування, вимагає попередньої розминки м’язів. Це важливо, оскільки в ході її проведення очі зможуть адаптуватися до майбутніх навантажень, що дозволить очікувати швидкого поліпшення їх функцій.

Розслабляємо брови

Цей етап відіграє ключову роль в усьому комплексі фізкультури для зору, так як під час перенапруження очей брови наче нависають над верхнім століттям, забезпечуючи тим самим додаткову навантаження. Розслаблення можна досягти, зробивши наступне. Підніміть брови максимально високо – зараз можна відчути, як напружилися вуха. Запам’ятайте це відчуття. Тепер спробуйте відтворити його, але вже без участі надбрівних дуг.

З першого разу виконати таку процедуру іноді трохи важко. Але не впадайте у відчай – завдяки повторенням ви зможете досягти бажаного. Кілька тренувань дозволять розслабити брови, і надалі вони вже не будуть чинити тиску на м’язи органів зору.

Усуваємо напруга очей

Продовжуємо зарядку для поліпшення зору вправою, яке необхідно для зняття напруги, накопиченого за весь день:

У процесі проведення цієї вправи можна відчути мимовільну вібрацію очей – це працюють глибокі м’язи.

Розслабляємо м’язи

Це вправу продовжує комплекс, спрямований на розслаблення. В процесі його виконання можна відчути, як легке тепло огортає очі і приємно їх прогріває.

Спочатку можна побачити розмиті яскраві фігури і обриси. Слід почекати, поки вони повністю зникнуть і зміняться абсолютною темрявою. В цей час бажано подумати про що-небудь приємне, щоб досягти максимального розслаблення. Очі при цьому будуть відчувати приємне тепло, що виходить від долонь.

Такі заняття слід повторювати щодня. Навіть незначне поліпшення буде говорити про те, що ви все робите правильно і зупинятися не варто. Очікуваного результату можна досягти лише за умови, що ви будете займатися цією фізкультурою і надалі.

Але при проведенні комплексу необхідно враховувати наступне вкрай небажано допускати занадто сильного перевтоми очей.

При перших же відчуття втоми слід відкласти всі справи, трохи поморгати і розслабити м’язи за допомогою вищеописаного вправи.

Тренуємо пильність

Для відновлення зіркості проводять вправа під назвою «Мітка на склі».

У деяких випадках зробити це вправу за всіма правилами не представляється можливим, наприклад, коли ви знаходитесь на робочому місці. У такій ситуації можна використовувати аналогію – сфокусувати погляд на якому-небудь предметі, розташованому вдалині, після чого перевести очі на свою долоню. Дивитися на кожний об’єкт слід протягом 15 секунд.

Розвиваємо зір

Зарядка для очей включає також вправа, спрямоване на поліпшення швидкого фокусування на предметі. Воно дозволяє розвинути зір, виправити його і ще більше загострити.

Аналогічний варіант проведення цього процесу виглядає наступним чином: до перенісся підносимо палець і уважно розглядаємо кожну складочку. Через 10-15 секунд переносимо погляд на предмет, який буде розташовуватися на відстані 40 см. Фокусуємося на ньому і уважно розглядаємо. Для відновлення зору ця вправа є дуже важливим.

Стимулюємо м’язи

Завдяки цьому тренуванні відбувається корекція зору, а м’язи починають працювати на повну силу. Необхідно представити круглий циферблат годинника, його центр при цьому повинен розташовуватися прямо перед вашими очима. Переведіть погляд на першу цифру, поверніть його у вихідне положення. Голова повинна бути нерухомою. Дивіться по черзі на кожну цифру, розташовану на уявному циферблаті, і після переводите погляд знову в центральну точку.

Такі вправи для відновлення роботи м’язів очей повинні повторюватися від першої до останньої цифри, спочатку за годинниковою стрілкою, потім проти неї.

Як бачите, зарядка для очей досить проста і не зажадає від вас великої кількості часу. Проводити такий комплекс бажано щодня, а при постійній роботі за комп’ютером – двічі в день. По завершенні кожної вправи не забувайте робити перерви, під час яких очима можна поморгати або просто закрити їх і розслабитися.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Вітрянка: ознаки та причини захворювання

Зміст статті: Ознаки хвороби Лікування Ускладнення Вітрянка у дорослих Оперізувальний лишай Профілактика Вітрянка – гостра інфекція, якою зазвичай хворіють діти дошкільного віку. До 16 століття вона вважалася такою ж небезпечною,…

Внутрішньочерепний тиск: чим небезпечна проблема, лікування народними засобами

Зміст статті: Ознаки порушення ВЧТ Як справлятися з недугою? Рецепти Загальні рекомендації при ВЧТ Коли у людини болить голова, причин цьому може бути безліч. Одна з них – порушення нормального…

Бузина чорна: лікувальні властивості і заходи безпеки

Зміст статті: Корисні складові Корисні властивості рослини Користь від квіток Користь від ягід Користь коренів Користь для краси Протипоказання до використання бузини Кущі середньої висоти, чорні ягоди і великі листи….