Тільки для справжніх пані!

Від чого залежить стать майбутньої дитини

Від чого залежить стать майбутньої дитини

Часто батьки, які планують дитини або ж чекають появи малюка на світ, говорять про те, що для них підлога зовсім не важливий, вони будуть раді і доньці і сину, головне – щоб був здоровим. Але іноді все ж і тато, і мама з нетерпінням чекають появи дитини певної статі. Наприклад, якщо до цього у них в сім’ї народжувалися лише дівчатка, вони можуть мріяти про спадкоємця. Або ж, навпаки, з’явилися на світ кілька хлопчиків, а дуже хочеться поняньчитися з донькою.

Від чого залежить стать дитини? Можна запланувати? Щоб розібратися в цьому питанні, потрібно згадати біологію.

Від чого чи від кого залежить стать дитини

В ядрі будь-якої людської клітини 46 хромосом, причому з них 22 пари – це аутосомы, які ще можна назвати неполовыми хромосомами. Вони є і в чоловічому, і в жіночому організмі. Крім цих 22 пар є ще одна пара, 23-а за рахунком. Вони називаються «гоносомы», і саме від них залежить стать людини. Якщо у людини дві X-хромосоми, тобто XX, то народжується дівчинка. Поєднання X-хромосома та Y-хромосоми (XY) призводить до народження хлопчика.

Від кого з батьків залежить стать дитини? Багато хто впевнені, що від батька. Виявляється, це поширена думка – не міф, а правда. Підлога будь-якої дитини завжди залежить від чоловіка. Чому? Було б логічним, якби за пів малюка відповідали обоє батьків. Але це не так. Справа в тому, що всі статеві хромосоми діляться на 2 види: X і Y. У жінки є тільки X-хромосоми, якими вона ділиться з майбутньою дитиною. А у чоловіка сперматозоїд може нести або Х-хромосому, і тоді у батьків народжується донька (XX), або ж Y-хромосому, яка в парі з Х сприяє появі хлопчика (XY). Гарантувати, що при заплідненні буде задіяний саме той чи інший сперматозоїд, не можна, тому не варто планувати стать дитини при зачатті: шанси народити хлопчика або дівчинку приблизно однакові.

Міфи, не заслуговують довіри

Деякі люди впевнені, що стать дитини залежить від способу життя батьків і багато чого іншого, тому, якщо ще до вагітності подбати про це, – можна «запрограмувати» народження хлопчика або дівчинки. Розглянемо найвідоміші способи планування статі, ефективність яких поки не доведена.

Китайські або японські таблиці

Китайські фахівці запевняють, що даний метод досить точний і гарантує народження довгоочікуваного сина чи доньки. Подібними таблицями нібито користувалися ще в Стародавньому Китаї. При підрахунках враховується вік жінки, а також місяць зачаття дитини.

Ще один схожий спосіб – це 2 таблиці, складені в Японії. Спочатку подружжя повинні знайти своє сімейне цифру, використовуючи місяці свого народження. Потім потрібно вивчити іншу таблицю. Вона підкаже, в які місяці пара з тієї чи іншої сімейної цифрою може народити хлопчика або дівчинку.

Оновлення крові

Існує досить спірна теорія, згідно якої у кожної жінки кров стає «новою» кожні три роки, а у чоловіків – раз на 4 роки. На самому початку циклу така кров нібито найсильніша, тоді як в кінці циклу – найбільш слабка. Якщо не так давно оновилася кров у батька, має народитися хлопчик, якщо у матері – дівчинка. Також враховуються випадки сильної крововтрати, яка буває при операції, пологи і так далі. Ця теорія не має наукової основи, так як кров складається з безлічі клітин, і кожна з них змінюється через певний термін, у кожного – свій. Вся кров не може змінюватися через якусь кількість років або місяців, це звичайний міф.

Дієта

Ще одна популярна теорія – спеціальне харчування. Щоб стать дитини був таким, як ви хочете, до моменту зачаття потрібно змінити своє меню і дотримуватися його не менше 2 місяців. Для народження хлопчика потрібно нібито є м’ясо і м’ясні продукти, морепродукти, а також не відмовлятися від маринованих огірочків, помідорів та інших солінь. А якщо сім’я мріє про дівчинку, то харчуватися потрібно всілякими солодощами, фруктами, балувати себе випічкою, стравами з овочів.

Є ще спеціальна французька дієта. Її запропонували використовувати вчені з Франції, які помітили, що якщо майбутні батьки до запліднення харчуються їжею, в якій багато калію або натрію, то народжуються хлопчики, а якщо в раціоні багато кальцію і магнію – дівчинки. Дотримуватися спеціальної дієти потрібно не менше 60 днів, і тоді з імовірністю 80% народиться дитина потрібного статі. Але поки не доведено, що дана дієта дійсно працює.

Лідерство в сім’ї

По даній версії стать дитини залежить від чоловіка, який лідирує в родині: у лідера-батька народжуються хлопчики, у лідера-матері – дівчинки. За цією теорією в одній родині мали б народжуватися або тільки дівчатка, чи тільки хлопчики. Але факт появи різностатевих спадкоємців пояснюють тим, що в певних обставинах роль глави сім’ї переходить іншому. Наприклад, жінка перестає бути лідером, якщо сидить в декреті і залежить від чоловіка. Але все одно це повір’я – не більш ніж міф.

Стать дитини і овуляція

Щоб вибрати стать дитини при зачатті, можна спробувати скористатися ще одним методом. Однак і він не гарантує стовідсоткового результату. На жаль або на щастя, поки що не можна запланувати стать дітей з гарантією, але можна скористатися цією порадою, щоб збільшити шанси народження дитину потрібної статі.

Вчені з’ясували, що сперматозоїди з Y відрізняються від тих, що містять Х-хромосому:

Як використовувати всі ці знання на практиці? Дуже просто. Якщо ви хочете зачати хлопчика, близькість повинна бути приблизно на 12-16 день менструального циклу, коли настає овуляція. У цьому випадку сперматозоїди з Y-хромосомою зможуть швидше досягти яйцеклітини, так як вони легше, більш рухливі. Відповідно, ймовірність народження сина буде найбільш висока.

Якщо ж інтимна близькість сталася до овуляції, ці сперматозоїди можуть не дочекатися її початку і загинути, тоді як більш міцні, з Х-хромосомою, ще довго будуть зберігати свою життєздатність. Відповідно, на світ з’явиться дівчинка. Після 16 дня менструального циклу в піхву змінюється хімічна середовище, з-за цього багато сперматозоїди гинуть, і в першу чергу, з Y-хромосомою. До настання овуляції можуть залишитися тільки найміцніші.

Чому цей метод іноді не працює? А все тому, що розрахувати все з точністю до дня можна тільки при регулярному менструальному циклі жінки. Але день овуляції може зрушитися з-за безлічі факторів: хвороб, стресів, фізичних навантажень і так далі. Здатність зачати дитини у чоловіка також залежить від безлічі чинників, наприклад, від його гормонального фону, харчування, хронічних захворювань. Тому не можна покладатися на цей метод: він може і не спрацювати.

Отже, ми з’ясували, від чого залежить стать майбутньої дитини. Поки що немає наукових способів, які могли б вплинути на зачаття, тому серед народжених малюків приблизно половина – хлопчики, решта – дівчата. І це не так погано, так як дані процеси повинна контролювати природа, а не людина, а інакше результати такого планування були б непередбачувані.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Особливості родового процесу: ворушиться дитина при переймах?

Всі вагітні знають: ворушіння дитини в утробі – один з показників його стану. А ось відповідь на питання про те, чи відчуваються руху плода при потугах, що для багатьох залишається…

Особливості вживання грейпфрута при вагітності

Зміст статті: Корисні властивості Показання Особливості застосування та рецепти Шкідливі властивості Протипоказання Вагітні жінки намагаються максимально ретельно контролювати стан свого здоров’я. Важливе значення для нормального самопочуття під час виношування має…

Особливості пізнього токсикозу при вагітності

Зміст статті: Початок пізнього токсикозу Розвиток пізнього токсикозу Небезпека ускладнень Заходи профілактики Пізній токсикоз при вагітності, який ще називають гестозом – тривожний сигнал. Він свідчить про проблеми виношування дитини і…