Тільки для справжніх пані!

Вибір майбутньої професії

Вибір майбутньої професії

Часто кожна людина рано чи пізно стикається з питанням вибору своєї майбутньої спеціальності. У більшості випадків це відбувається в школі, коли потрібно вирішувати, чим варто займатися далі і яку освіту здобувати. Якщо у людини в юному віці вже виникли переваги, і він вирішив, що йому по душі, вибір професії не викличе у нього труднощів і зайвих питань. Однак таких зовсім небагато, практично одиниці. Основна маса в такому юному віці просто не в змозі самостійно визначитися з тим, які професії їм підходять і що користується попитом на ринку праці.

Іноді спеціальність чи роботу доводиться змінювати в зрілому віці. Це відбувається нечасто, але все ж таки трапляється, швидше за все, в силу життєвих обставин. У цьому випадку особливо важливо не помилитися у виборі професії, оскільки перенавчання і набір досвіду займає чимало часу.

Визначаємося з вибором

Щоб точно визначити, до якого типу професій у людини більше схильності, можна провести певні тести. Вони грунтуються на поділі всіх спеціальностей на 5 основних категорій:

Кожна з них має свої особливості. Завдяки відповідям на питання тесту (їх близько 30) можна точно визначити, які професії будуть певному індивідууму. Найчастіше немає «чистого» підвиду, за результатами є ймовірність випадання 1 або 2 категорій.

Це, безсумнівно, не основні чинники вибору професії, але все ж вони можуть допомогти визначитися з індивідуальними уподобаннями та нахилами. Такий тест є можливість пройти онлайн або в центрі зайнятості. На цю процедуру разом з підрахунками результатів піде не більше 30 – 40 хвилин.

Але це, звичайно, більше підходить для школярів, яким складно визначитися з вибором спеціальності. Для більш зрілої людини такі тести можуть бути зайві, якщо він сам усвідомлює, яка робота йому необхідна.

Також часто вибір професії просто нав’язується випускнику батьками, вчителями, обставинами і іншими факторами. Це може бути викликано питаннями престижності, фінансової можливості отримання спеціальності у вищому закладі, неправильному уявленні про неї і т. п. В більшості випадків це призводить до розчарування і небажання працювати по професії в майбутньому, навіть якщо вона актуальна і приносить непоганий дохід. Як варіант, людина за бажанням близьких присвячує все своє життя зовсім не тій справі, до якого у нього лежить душа. Це явно не позначається позитивно на його професійні успіхи і загальному емоційному стані.

Зараз не представляє праці змінити професію. Є маса можливостей отримувати паралельно додаткову освіту, відвідувати курси або вивчати вподобану науку самостійно. Причому це може бути як поглиблення знань по вже наявній спеціальності, так і придбання абсолютно нових, в іншому напрямку.

Робота з розрахунку

При виборі майбутньої спеціальності важливим фактором є її затребуваність на ринку праці. Необхідно враховувати, які шанси влаштуватися на гідну роботу після закінчення певного навчального закладу і отримання диплома. Про виборі професії потрібно замислюватися завчасно, так само, як і над перспективами, які в майбутньому вона може надати.

Існують множинні причини, що впливають на прийняття остаточного рішення, але це одні з найбільш вагомих. Є статистика, в якій щорічно позначаються найбільш затребувані і знайти роботу при зміні місця проживання. Такі фактори також дуже важливі.

Деякі воліють ті спеціальності, які будуть приносити гарантований високий прибуток або мають чудові перспективи розвитку в майбутньому. Це відноситься і до сімейних професіями, які успадковуються поколіннями, а всі знання і тонкощі передаються від батька синові.

Такий вибір може бути продиктований власним бажанням або покликанням, але не завжди відбувається саме так. Звичайно, безцінне те, що близька людина може присвятити вас в такі тонкощі професії, які вам не розповість жоден педагог в навчальному закладі чи наставник на робочому місці. Однак це справедливо лише тоді, коли спеціальність відповідає вашим мріям. В іншому випадку це буде тортурами і нав’язаним заняттям.

Спеціальність за душі

Незважаючи на всі обставини, що впливають ззовні на вибір майбутньої професії, будь-яка людина в першу чергу повинна приймати до уваги власні таланти та уподобання. Особливо це стосується випускників, які стоять на роздоріжжі і найчастіше сумніваються в правильності власного рішення. Саме в цей непростий момент і важливо, щоб близькі люди відверто поговорили з ним, обговорили це питання на сімейній раді і порадили без нав’язування, куди варто піти вчитися.

Дуже важливо враховувати побажання і прислухатися до думки самого підлітка, адже це його майбутня професія, якої він присвятить все життя. А при вдалому виборі вона буде не тільки джерелом доходу, але і принесе радість і задоволення, що також важливо.

Для батьків найчастіше дуже непросто утриматися від різних маніпуляцій і переубеждений, якщо їх вже доросла дитина хоче зайнятися чимось таким, що не відповідає їх власним бажанням. Вони починають наводити безліч всіляких доказів і фактів, що впливає на вибір професії згодом. Проте варто подумати, що важливіше: правота батьків або їх задоволеність дитини своєю спеціальністю в майбутньому. Наприклад, якщо батько і дід були пілотами, то вони б, звичайно, хотіли, щоб онук теж пішов в авіацію. Але хлопець любить музику або ж йому подобається вирізати по дереву. Чи буде користь в тому, що вони наполягатимуть на своєму і змусять його отримати відповідну освіту?! Навіть за таких обставин немає ніякої гарантії, що хлопець після закінчення Вузу піде працювати по спеціальності, а не займеться тим, що йому подобається. Тоді чи варто витрачати час на навчання тому, що йому не потрібно і ніколи не згодиться?

Важливо не забувати наступний факт при виборі спеціальності: щоб стати справжнім професіоналом, необхідно постійно вдосконалюватися. Потрібно дізнаватися щось нове, сучасні тенденції та методи, обмінюватися досвідом з іншими та інше. Звичайно, це робити набагато простіше і цікавіше, коли обрана спеціальність до душі і поглиблення знань у цій області викликано не необхідністю, а щирим бажанням та інтересом. Якщо обмежуватися тільки тим, що було дано в навчальному закладі, а тяги до отримання досвіду немає, то і працівник вийде досить посередній, що теж не сприяє розвитку ні особистості, ні професіоналізму в тій справі, якою займається людина. З цієї причини покликання при виборі роду діяльності все-таки переважує більшість інших факторів і причин.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Вибір IT-професії: на що звернути увагу?

Зміст статті: Хто такий веб-дизайнер? Над чим працює верстальник? Що робить тестувальник? Системний адміністратор Чим займається програміст? Information Technology – сама ця сфера та її фахівці на сучасному ринку праці…