Тільки для справжніх пані!

Вибір IT-професії: на що звернути увагу?

Вибір IT-професії: на що звернути увагу?

Information Technology – сама ця сфера та її фахівці на сучасному ринку праці користуються величезною популярністю. Стосовні до неї професії характеризуються перспективою кар’єрного зростання і високою оплатою за працю. Жоден сучасний офіс не обходиться без кадрів, задіяних в обслуговуванні комп’ютерного обладнання і займаються програмним забезпеченням. З цієї причини, оволодівши однією з професій, яка безпосередньо пов’язана з інформаційними технологіями, ви забезпечуєте себе цікавим і високооплачуваним заняттям в майбутньому. До того ж стрімкий розвиток цієї галузі народжує все нові і нові спеціальності.

Список актуальних професій сфери виглядає наступним чином:

Так як дані спеціальності найбільш затребувані в IT-сфері, то є сенс ознайомитися з ними більш детально.

Хто такий веб-дизайнер?

Фахівець в галузі інформаційних технологій, який працює над створенням і розробкою веб-сторінок, називається веб-дизайнером. В результаті його творчої і неймовірно копіткої діяльності сайт повинен стати максимально привабливим для відвідувача. При цьому величезне значення матиме не тільки стильний інтерфейс, але і безліч дрібних деталей, які в обов’язковому порядку повинні відповідати вимогам всесвітньої мережі.

Ця ІТ-професія найчастіше знаходить застосування в різних рекламних компаніях, студіях та інших організаціях, в яких вимагається постійне коригування сайту. Але найбільших висот у цій галузі можна досягти при розробці інтерактивних ресурсів. Такі кадри є найбільш потрібними в області інформаційних технологій, однак потребує від них багато чого:

Над чим працює верстальник?

Основними «інструментами» для роботи цього IT-фахівця є такі програми, як Quark Xpress, Adobe PageMaker, Corel Ventura Publisher. Завдання верстальника полягає в тому, щоб створити макет, на якому в точності будуть вказані основні параметри шрифту, розміщення заголовків, зображень та інших елементів. Далі його робота йде на розгляд іншим відповідальним ланкам, які вносять необхідні зміни. Такі перетворення можуть повторюватися кілька разів, поки результат не задовольнить усіх без винятку.

Верстальник – це ІТ-професія, яка вимагає від людини, що бажає нею оволодіти, таких якостей, як:

Справжній фахівець-верстальник повинен мати хоча б три перших з усіх перерахованих якостей, але й останні не тільки не зашкодять, але і допоможуть йому стати справжнім професіоналом у своїй сфері.

Що робить тестувальник?

В області IT затребувана така професія, як тестувальник. І при цьому дана спеціальність у вітчизняних вищих навчальних закладах відсутня. Як же бути? Насправді знайти вихід із ситуації цілком можливо – досить пройти теоретичний курс, який проводять компанії, зацікавлені в наборі працівників саме цієї галузі інформаційних технологій. Виходить, що фахівець «народжується» практично на своєму робочому місці. Однак, незважаючи на те, що інформаційна база такого курсу на всіх підприємствах однакова, принцип роботи буде скрізь різний, що пов’язано з діяльністю кожної окремо взятої компанії.

Такий IT-спеціаліст, як тестувальник, підбираються під конкретний проект. Якщо у нього при цьому буде досвід роботи у будь-якій суміжній галузі, то це вважається незаперечною перевагою. Навички в іншій сфері завжди вітаються, плюс до всього, це буде свідчити про таких якостях кандидата, як допитливість і навченість. Крім того, ІТ-тестировщику повинна бути властива гнучкість розуму, яка дозволить йому досягти кар’єрних успіхів, так як без постійного підвищення кваліфікації можна нескінченно топтатися на одному місці без видимого прогресу. А адже саме цей фахівець є запорукою успішної розробки нових програмних забезпечень, додатків і гаджетів.

Системний адміністратор

Ця IT-професія є суміжною з такими спеціальностями, як програміст, комп’ютерний інженер тощо, але при цьому складно знайти велику компанію, в роботі якої не був би задіяний системний адміністратор. Від цієї людини залежить багато чого: від антивірусної програми, встановленої на комп’ютері секретаря, до працездатності всієї локальної мережі. Дана ніша в області інформаційних технологій вимагає досконального знання техніки і здібності зібратися в найскладніших ситуаціях.

Робота цього ІТ-спеціаліста має кілька переваг:

Чим займається програміст?

IT-програміст – це професія, що має два напрямки: програміст прикладний і системний. Представники першої групи розробляють загальну модель, другий – трудяться над створенням ядра проекту, драйверів і графічного движка. Фахівець цієї сфери створює внутрішні процеси, що відбуваються в системі, і забезпечує постійну підтримку сервісу.

Якщо ви задалися метою стати ІТ-програмістом, то для цього вам буде потрібно не тільки безупинно стежити за новинками у цій сфері, але і постійно відточувати свою майстерність, набираючись практичного досвіду. Ця професія передбачає оволодіння якісними знаннями і вміннями. Якщо ж даними умовами знехтувати, то незабаром ви просто втратите конкурентоспроможності. Плюс до всього, вам бажано мати глибокі знання англійської мови в сфері IT, що дозволить з легкістю читати будь-які технічні документи. Тут же великим плюсами будуть:

Фахівець в даній ІТ-галузі обов’язково повинен вміти спілкуватися, так як практично всі проекти розробляються командно, коли робота супроводжується численними дискусіями.

Насправді IT-геній – це необов’язково похмурий очкарик, який веде себе досить замкнуто і завжди перебуває у своєму світі. У сфері інформаційних технологій задіяні в основному відкриті люди, які завжди готові до спілкування і взаємодії.