Тільки для справжніх пані!

Варикоз: симптоми, лікування, профілактика

Варикоз: симптоми, лікування, профілактика

Зміст:

Варикозне розширення вен або, просто, Варикоз — досить поширене явище. Це зниження еластичності вен, їх розтягування і розширення. Найчастіше під варикозом мають на увазі розширення вен нижніх кінцівок. На стопах, гомілках і стегнах дуже помітні вузлуваті розширені звивисті вени. Однак, існує і не помітний оку варикоз, але не менш хворобливий і небезпечний. Наприклад, це варикозне розширення вен стравоходу, прямої кишки, сім’яного канатика.

Що таке варикоз?

Варикозна хвороба відома дуже давно, в давнину її називали хворобою, «сшибающей з ніг». Захворювання вен нижніх кінцівок утворюється в наслідок того, що венозні клапани не справляються з навантаженням кровообігу. Кров у венах ніг тече проти сили земного тяжіння — знизу вгору. Це досягається злагодженою роботою складної кровоносної системи людського організму. Але будь-яка система, навіть сама надійна може дати збій. Тим більше, якщо є фактори ризику. Жінки схильні до варикозного розширення вен частіше, ніж чоловіки. Це обумовлено прийомом гормональних препаратів, вагітністю, пологами і високими підборами. Але і чоловіки можуть бути в групі ризику.

Вени слід тримати під контролем, якщо в родині вже є випадки варикозної хвороби. Варикозу схильні представники «сидячих професій», а зараз таких більшість. Особливо небезпечно в сидячому положенні пережимати венозні шляхи — нога на ногу, ноги під себе. Ще небезпечніші професії, в яких робочий день проходить стоячи — це перукарі, педагоги, продавці, офіціанти, хірурги. Підйом вантажів — робота це, або надто активні заняття в тренажерному залі — теж може спровокувати розвиток захворювання. Куріння тютюну не кращим чином впливає на еластичність кровоносних судин. Якщо Ви в групі ризику — краще відмовитися від цієї звички.

Симптоми варикозу

Самим першим сигналом тривоги є відчуття тяжкості в ногах і візуальна зміна вен стають дуже помітними, іноді навіть рельєфними. У деяких випадках відчуття тяжкості переростає в хворобливий стан — Печіння і спазми. Варикоз може супроводжуватися Набряком м’яких тканин нижньої частини ніг — гомілки, гомілок, ступнів. У разі занедбаних випадків хвороби або неправильного лікування набряки можуть бути дуже сильними. У вогнищах ураження шкіра змінює відтінок, стає болісно сухий, можуть утворюватися трофічні виразки.

Ускладненням варикозу є тромбофлебіт нижніх кінцівок — на стінках венозних судин утворюються і закріплюються тромби. Це негативно позначається на загальному самопочутті хворого варикозним розширенням вен. При варикозі можливі кровотечі у вогнищі утворення венозних вузлів.

Лікування варикозу

Найкраще лікування варикозного розширення, як втім і будь-якої іншої хвороби — Профілактика. Необхідно контролювати свою вагу і рівень холестерину. Обов’язково носити комфортну і здорову взуття — не здавлюючу ноги. Каблук слід вибирати стійкий і не занадто високий. Занадто обтягуючий і стягуюча одяг порушує кровообіг. Профілактикою варикозу служать фізичні вправи, розподіляють напругу з м’язів ніг. Одне з поширених вправ — «Велосипед», яке не складно виконувати навіть лежачи перед телевізором. Однак, якщо хвороба вже діагностовано, то фізичні вправи слід виконувати під контролем фахівця, так як деякі з них можуть погіршити стан. Відмінний засіб профілактики варикозу — контрастний душ. А сауна і довге перебування у ванні, навпаки — провокатори застою крові в судинах.

Лікування варикозного розширення вен поділяють на Консервативний та операційний метод. Основними консервативними методами є носіння спеціального компресійного трикотажу, застосування венотоников — місцеве і внутрішнє. Найкращий косметичний ефект досягається все ж операційним шляхом. Існує ще допоміжний метод — Флебосклерозировання. Воно буває медикаментозним (з введенням спеціальних препаратів — склерозантів) і лазерним. Цей метод досить ефективний, але застосовується лише на дрібних поверхневих венах.

Венозному розширення вен піддається велика кількість людей, але медицина знаходить нові методи лікування, ще більш ефективні. Головне — займатися профілактикою і не пропустити перші симптоми, тоді лікування відбувається набагато швидше.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Вітрянка у дітей: симптоми і лікування

Зміст: Симптоми вітрянки у дітей Лікування вітрянки у дітей Ускладнення після вітрянки у дітей Доктор Комаровський про лікування вітрянки у дітей Вітрянка і зеленка Вітрянка у дітей — інкубаційний період…

Як лікувати вітрянку? Чим її мазати?

Зміст: Немедикаментозні методи лікування Медикаментозне лікування Народні методи лікування вітрянки Вітрянка – це дуже заразне вірусне захворювання, яке виражається у вигляді сильних висипань і підвищення температури. Найбільш сприйнятливим до даного…

Свербіж і температура при вітряній віспі

Зміст: Температура при вітряній віспі Свербіж при вітряній віспі Свербіж і температура при вітряній віспі — нормальне явище. Для здорової дитини дане захворювання не представляє особливої небезпеки. Дорослі переносять вітрянку…