Тільки для справжніх пані!

В яких продуктах є необхідний для організму натрій?

В яких продуктах є необхідний для організму натрій?

Натрій, як і безліч інших мікроелементів, необхідний для людини. Він важливий для функціонування як кожної окремо взятої клітини, так і для роботи організму як системи в цілому. Натрій також необхідний для підтримки потрібного показника водно-сольового балансу. Його рівень впливає на правильну роботу нервової системи, функціонування нирок. Він один з тих важливих компонентів, які не виробляються в організмі людини, а потрапляють до нього тільки з продуктами харчування. Однак важливо, щоб елемент постійно перебував у необхідній кількості, тому що його недолік, так само, як і надлишок, може призвести до серйозних наслідків.

У чому міститься натрій?

Основним джерелом вмісту натрію є сіль і сода, а також продукти, що їх містять. Це не весь список. У великій кількості цей елемент знаходиться у всіляких морепродукти (креветки, морській капусті, мідіях, кальмарах, крабів та інших), тварин субпродукти (серце, нирках, мозку), різних видах риб (осетрові, камбалі, а також в анчоусах тощо), курячих яйцях і молочних продуктах (сирі, молоці, сирі).

Існує також чимало рослинних продуктів харчування, багатих вмістом натрію: бобові, злакові (перлова, гречана, вівсяна, рисова крупи), овочі та зелень (капуста, селера, помідори, буряк та інші).

Знаючи основні джерела натрію, є можливість контролювати його надходження в організм. В першу чергу важливо не зловживати їжею, з великим вмістом солі. Проте повністю відмовлятися від неї не варто. Сіль не тільки надає їжі смак, але і є незамінним компонентом харчування. Тим не менш, продукти з її змістом треба вибирати правильно, враховуючи і інші складові. Наприклад, багато її знаходиться у всіляких снеки, чіпси, сухарики та різних продуктах. Але в їх складі містяться шкідливі ароматизатори, смакові добавки, консерванти. Також багата натрієм різна випічка. Але в ній є розпушувачі.

Не варто забувати і про маринованої і солоної їжі. Вона досить часто зустрічається на столі практично будь-якої людини. Особливо в зимовий і весняний періоди. Такими продуктами харчування, як правило, консервовані та квашені овочі та фрукти.

Для більш докладного ознайомлення з переліком продуктів харчування, в яких міститься натрій, існує спеціальна таблиця, яку можна знайти в мережі інтернет. В ній, як правило, розташовані джерела цього елемента в міру його зменшення.

Для чого необхідний натрій?

Натрій бере участь у роботі багатьох систем людського організму. Він, крім перерахованого вище:

Небезпека надлишку і нестачі

Дефіцит натрію може виникнути з причини надлишку в організмі хлору та калію. Для кращого його засвоєння необхідно, щоб в їжі були продукти, що містять у своєму складі достатню кількість солі, вітаміну К і кальциферол.

Кількість натрію в організмі повинно зберігатися на необхідному рівні для повноцінного його функціонування. Надлишок його небезпечний майже так само, як і недолік. З цієї причини важливо знати, в яких продуктах міститься натрій, щоб мати можливість контролювати його надходження в організм. Недолік елемента стає помітний не відразу, оскільки він має властивість накопичуватися в організмі. Але про його виникнення говорить цілий ряд ознак: порушення травлення, блювання, суха, лущиться шкіра, постійна спрага. Крім того, пам’ять погіршується, спостерігається підвищена стомлюваність і слабкість у м’язах, а також схильність до частих інфекцій.

Проте великий вміст натрію в їжі може також призвести до негативних наслідків і виникненню ряду захворювань. З цієї причини не рекомендується вживати продукти з великим вмістом солі. Причому надлишок натрію в організмі стає помітний відносно швидко. Ось кілька ознак:

При таких симптомах призначають дієту з низьким вмістом солі в їжі. Важливо знати міру у вживанні продуктів харчування, багатих натрієм, зокрема солі. В цьому випадку, вам вдасться зберегти здоров’я і молодість.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

В яких корисних продуктах міститься фосфор

Зміст статті: Значення елемента для людини Топ-10 рослинних фосфоровмісних продуктів Як підвищити засвоюваність елемента? Від такого мікроелемента, як фосфор, залежить розумова і фізична працездатність, міцність зубів і кісток. В організм…

Велика користь та незначна шкода від бджолиного підмору

Зміст статті: Цілющі властивості продукту Способи застосування Обмеження до використання Народна медицина використовує у великій кількості рецепти, основу яких складають продукти бджільництва. Відомо, що вони мають лікувальні властивості. Серед них…

Велика користь і невелика шкода чорного перцю

Зміст статті: Чудесні властивості чорної горошини Борець з хворобами «Темні сторони» спеції Популярність В тропічних лісах Індії росте вічнозелена ліана, недостиглі насіння якої нам відомі як чорний перець. Найкращими вважаються…