Тільки для справжніх пані!

В яких продуктах харчування найбільший вміст протеїну?

В яких продуктах харчування найбільший вміст протеїну?

Протеїн – це головний будівельник клітин нашого організму. Без його участі неможливо нормальне функціонування органів і систем, від нього залежить стан імунітету і наше здоров’я. Дана речовина присутня в багатьох продуктах харчування-як тваринного, так і рослинного походження. Воно обов’язково має входити в щоденний раціон в певній кількості.

Білок тваринного походження

Наступна таблиця допоможе познайомитися з найбільш багатими на протеїн продуктами тваринного походження.

Найменування продукту Порція протеїну (білка) на 100 г продукту Яєчний Порошок 45 г Сир 25 г Горбуша 21 г Куряче м’ясо 20,8 г Яловичина 18,9 г Сир 16,7 г Свинина 16,4 м Яйце 12,7 г Сироватка 2,9 г Молоко 2,8 г Кефір 2,8 г

Знаючи, в яких продуктах міститься протеїн, можна збагатити свій раціон правильною їжею. У м’ясному протеїні міститься велика кількість потрібних нам амінокислот, однак не варто забувати, що перед вживанням ми завжди беремо м’ясо сильної термічній обробці, зводить нанівець всю користь, яку теоретично люди намагаються з нього витягти. До того ж така їжа важко засвоюється організмом. Так що не будемо забувати, що м’ясо далеко не самий корисний для людини продукт. Вміст у ньому антибіотиків, якими годують худобу в промисловому тваринництві, стає ще одним аргументів проти його вживання.

Молочні та кисломолочні продукти – джерела протеїну. Дана речовина знаходиться практично у всіх, але з величезним відривом від інших лідирує сир. Сироватка хоч і не може похвалитися такою великою порцією білка, але виграє тим, що в ній повністю відсутня жир. Тим не менше, ці продукти шкодять станом кишечника, провокують підвищений газоутворення, гнильні процеси.

Їжею, багатої тваринними білками, зловживати не варто. Це пов’язано з тим, що такий білок здатний накопичуватися. Це загрожує інтоксикацією, так як організм не буде справлятися з виведенням токсинів, використовуючи всю енергію на засвоєння цієї речовини. Крім того, тваринний білок здатний підвищувати рівень холестерину в крові, що провокує розвиток атеросклерозу та інших захворювань серцево-судинної системи.

Протеїни рослинного походження

Протеїн можна отримувати з рослинних продуктів. Багато з них за змістом даної речовини не поступаються м’ясним. До того ж така їжа позитивно позначається на стані організму, не шкодить кишечнику. Перевагу можна віддати і бобових, крупах – всі вони багаті даними білком, а головне, корисні для здоров’я людини, стану його шкіри. Отже, таблиця абсолютних лідерів за вмістом протеїну серед рослинних продуктів.

Найменування продукту Порція протеїну (білка) на 100 г продукту Соя 34,9 г Арахіс 26,3 г Горох 23 г Квасоля 22,3 г Пшениця 12,7 г Гречка 12,6 г Овес 11,9 г Жито 10,7 г Кукурудза 8,3 г Рис 7 р

Як не дивно, але саме соєвий білок відрізняється найвищою поживною цінністю. Прихильники здорового харчування, піклуючись про своє самопочуття, з легкістю замінюють їм м’ясо, молоко та сир. Такі продукти не містять тваринних жирів, які для нас особливу користь не несуть. Не даремно ті, хто відмовився від м’ясних і дріб’язкових продуктів, часто виглядають свіжіше і молодше, сповнені бадьорості та енергії.

Рослинні білки в достатній кількості містяться в злаках. Рисові, гречані та вівсяні каші – це прекрасні гарніри, які легко засвоюються нашим організмом. Пшоно, пшениця і кукурудза менш поживні. Але слід пам’ятати, що в процесі варіння деяка частина білка руйнується, тому час термічної обробки круп повинна бути зведена до допустимого мінімуму. Крім того, готувати каші бажано на воді. Таке блюдо принесе організму максимальну користь.

У чому міститься протеїн, необхідно знати всім, а особливо людям, які ведуть активний спосіб життя, спортсменам і обличчям з порушеною роботою органів травлення. Протеїн важливий і для зростаючого дитячого організму, тому вище опубліковані таблиці варто взяти на замітку всім батькам.

Скільки нам необхідно протеїну?

В організм дорослої людини протеїн повинен надходити в кількості 1,5 г на кілограм маси тіла. Це добова норма. Якщо ж ви займаєтеся особливими видами спорту, наприклад, бодібілдінгом, то потреба в білку збільшується приблизно в два рази. Будувати свій раціон ви можете на власний розсуд, але при цьому в меню повинен бути присутнім протеїн. Виходячи з властивостей продуктів, перевагу слід віддавати рослинним джерелами речовини.

Важка атлетика вимагає правильно збалансованого спортивного харчування. Середня порція протеїну в ньому становить близько 300 м, але при цьому він не повинен займати більше половини всього раціону. Особливу користь в цьому випадку принесуть продукти з білками, що легко засвоюються.

Слідуючи перерахованих вище рекомендацій, ви легко зможете зробити своє харчування не тільки смачним, але і корисним.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

В яких продуктах є необхідний для організму натрій?

Зміст статті: У чому міститься натрій? Для чого необхідний натрій? Небезпека надлишку і нестачі Натрій, як і безліч інших мікроелементів, необхідний для людини. Він важливий для функціонування як кожної окремо…

В яких корисних продуктах міститься фосфор

Зміст статті: Значення елемента для людини Топ-10 рослинних фосфоровмісних продуктів Як підвищити засвоюваність елемента? Від такого мікроелемента, як фосфор, залежить розумова і фізична працездатність, міцність зубів і кісток. В організм…

Велика користь та незначна шкода від бджолиного підмору

Зміст статті: Цілющі властивості продукту Способи застосування Обмеження до використання Народна медицина використовує у великій кількості рецепти, основу яких складають продукти бджільництва. Відомо, що вони мають лікувальні властивості. Серед них…