Тільки для справжніх пані!

В яких продуктах харчування містяться вітаміни групи B

В яких продуктах харчування містяться вітаміни групи B

Вітаміни – життєво необхідні компоненти, які беруть участь у всіх обмінних процесах. Нестача цих речовин не кращим чином позначається на стані людини. Компенсувати нестачу органічних речовин вдасться, якщо мати уявлення про те, в яких продуктах міститься вітамін B.

B1

Вітамін В1, або тіамін – незамінний учасник практично всіх метаболічних процесів, що чинить вплив на клітинному рівні. Цей компонент потрібен для того, щоб сприяти перетворенню жирів, білків і вуглеводів в енергію.

Тіамін забезпечує функціональну активність головного мозку. Якщо цей вітамін B міститься в організмі людини в потрібній кількості, то органи травного тракту і міокарда будуть завжди в нормальному тонусі, когнітивні функції і процес запам’ятовування покращаться. Крім того, за тіаміном закріплена функція передачі інформації на генному рівні.

В добу людина повинна споживати 1-3 мг цього вітаміну, це залежить від віку, способу життя та фізичного навантаження.

Продукти в яких міститься вітамін B1, мають рослинне походження:

Якщо в раціоні недостатньо цієї речовини, то людина може захворіти хворобою бері-бері, яка вражає нервову і серцево-судинну системи. Для лікування застосовують спеціальну дієту, збагачену тіаміном. Знаючи, у чому міститься вітамін B1, вдасться уникнути небажаних наслідків. Таблиця з точним змістом цієї речовини є в Інтернеті.

B2

Рибофлавін потрібен для гострого зору, гладкої шкіри, він сприяє виробленні гемоглобіну і контролює обмінні процеси в організмі. Давайте дізнаємося, продукти, в яких знаходиться цей елемент:

Не варто переживати з-за випадкового передозування рибофлавіну. Однією з його особливостей є легке виведення з організму з сечею.

B3

Вітамін B3 має багато назв. Він відомий як вітамін PP, ніацин і нікотинова кислота. Цей елемент необхідний для нормального функціонування нервової системи і стійкої психіки. При нестачі цієї речовини може розвинутися деменція і інші психічні захворювання.

Добре, що ця речовина міститься в багатьох продуктах харчування, наприклад:

Надлишок нікотинової кислоти в людському організмі здатний призвести до серйозних відхилень у здоров’ї. Зокрема, можуть виникнути порушення в функціонуванні печінки, запаморочення, нудота, відчуття жару, почервоніння, сухість шкіри. Але знаючи, в яких продуктах міститься вітамін B3, можна контролювати вміст цього елементу в їжі і не допустити надлишку.

B5

Пантотенова кислота входить до складу багатьох продуктів, але при термічній обробці продуктів втрачається до 50 % цієї речовини. Це потрібно враховувати при приготуванні страв. Цей вітамін необхідний для хорошого обмінного процесу, він бере участь у синтезі необхідних жирних кислот, прискорює загоєння ран і регулює перистальтику кишечнику. Які продукти містять цю речовину?

Це речовина не зберігається, якщо продукти консервуються або піддаються впливу лугів і кислот. Втрату пантотенової кислоти провокує вживання спиртних напоїв, кави, снодійного.

B6

Піридоксин необхідний організму для синтезу гемоглобіну, регуляції нервової системи, він діє як регулятор обмінних процесів.

Власне, помітити недолік цього вітаміну в організмі досить просто: підвищена стомлюваність, депресія, випадання волосся, оніміння рук, ніг і судоми, тріщинки в куточках рота.

Щоб не піддаватися цим станам, простежте за повноцінним раціоном харчування. Піридоксин є в багатьох продуктах харчування. Особливо багато цього вітаміну в овочах і фруктах:

Збільшені дози піридоксину в їжі сприяє зняттю передменструального синдрому у жінок. Однак захоплюватися цим вітаміном не варто, так як надлишок здатен призвести до пошкодження нервової системи.

B7

Він же біотин або вітамін H. Цей елемент необхідний для нормального функціонування всіх систем організму, він «завідує» розподілом жирової прошарку і зростанням людини.

Недолік біотину викликає млявість і апатію, сухість і блідість шкіри, ослаблення і випадання волосся, депресія і сонливість. При різноманітному харчуванні цей вітамін надходить з їжі, але може синтезуватися в кишечнику. Таблиця вмісту біотину зовсім не велика:

Дієти, прийом антибіотиків і алкоголю є причинами гіповітамінозу.

B9

Фолієву кислоту часто прописують вагітним жінкам для нормального розвитку плоду. Однак цей вітамін важливий для всіх, так як B9 бере участь у виробленні гемоглобіну, запобігає розвитку онкологічних захворювань, сприяє росту скелета і зміцненню імунітету, бере участь у виробленні сперматозоїдів.

Продукти, багаті вітаміном, знайдуться в кожному будинку, але найбільше цього елемента в:

Деякий кількість вітаміну здатна синтезувати мікрофлора кишечника, тому важливо подбати про здоров’я цього органу. В9 здатний накопичуватися в організмі, резервних запасів зазвичай досить, щоб уникнути нестачі фолієвої кислоти протягом 6 місяців.

B12

Група вітамінів B має ще один унікальний елемент – ціанокобаламін. Він цікавий тим, що синтезується виключно бактеріями, які живуть в кишечнику будь-якої живої істоти. Крім того, цей елемент можуть відтворювати синьо-зелені водорості роду Спіруліна. Нестача цього вітаміну може викликати різні анемії і депресію.

Для успішного засвоєння вітамін B12 повинен з’єднатися з мукопротеином, який виробляє шлунок. Після цього елемент потрапляє у кишечник, де відбувається його всмоктування в кров і подальше поширення по всьому організму.

Для досягнення максимального ефекту вітаміни групи B повинні вживатися комплексно. Знаючи, де міститься вітамін B, зовсім не складно скласти таблицю здорових продуктів. Пам’ятайте, що скласти щоденний раціон потрібно таким чином, щоб всі підвиди елемента успішно потрапляли в організм.