Тільки для справжніх пані!

Уреаплазмоз у жінок — симптоми і схема лікування

Уреаплазмоз у жінок - симптоми і схема лікування

Зміст:

Уреаплазма у жінок — недуга, який належить до одного з найбільш поширених запальних процесів статевої системи, так і сечовивідної. Головна його особливість — знаходження тривалий час в організмі патогена без прояву негативної симптоматики, а значить, і лікування уреаплазмозу не буде вчасно розпочато. Збудник хвороби — бактерія, яка передається статевим шляхом. Вона з легкістю розщеплює сечовину, вражаючи не лише уретру, але і шийку матки. Як лікувати уреаплазму у жінок? І треба її лікувати в принципі? Це хвороба або комерційний діагноз? Давайте розбиратися. У статті ми викладемо підхід наших лікарів до уреаплазмозу, а також пропонуємо вам переглянути кілька відео з альтернативною думкою з приводу наявності цієї бактерії в нашому організмі і необхідністю боротися з нею.

Все що потрібно знати про уреаплазмозе

Чи потрібно лікувати уреаплазмоз? Це питання виникає і у чоловіків, так і у жінок, яким був поставлений такий діагноз. Лікують уреаплазму в обов’язковому порядку, коли вона знаходиться в гострій стадії, і супроводжується наступною симптоматикою:

Важливо! Нерідко таку клінічну картину можна сплутати з гарднерелою або молочницею, хламідіозом або мікоплазмою, саме тому здача мазка з піхви допоможе поставити точний діагноз.

А треба лікувати уреаплазму, якщо аналіз показав її наявність, а симптоматики немає? Існує думка, що з цим можна почекати, т. к. були випадки коли недуга проходив сам по собі. Вірне це думка чи ні — над цим питанням сперечаються десятки лікарів. Лікування уреаплазмоза зніме з вас статус носія цієї бактерії, але і вживання великої кількості медикаментів принесе більше шкоди, ніж її наявність в організмі. Але без лікування в Росії зазвичай не обійтися, якщо:

Важливо! У російській медицині в останні роки прийнято, що якщо аналіз показав наявність уреаплазмозной бактерії в кількості не менше 10 у 4 ступені, то з лікуванням можна почекати. Але якщо значення перевищує цю цифру, то лікування потрібно почати в найкоротші терміни.

Уреаплазма у жінок: може пройти сама?

Чи потрібно лікувати уреаплазму або вона може пройти сама? Це питання цікавить багатьох, але відповісти на нього однозначно неможливо, а все тому, що до кінця це захворювання не вивчено. Але згідно медичній практиці і лікарському досвіду щодо уреаплазмоза у жінок варто сказати наступне:

 • При проведенні аналізу по вертикальному інфікування «мати-дитина» у новонароджених жіночої статі на наявність клітинного паразита, до якого відноситься невеликий, але небезпечний мікроорганізм Ureaplasma urealyticum, третина з них завжди позитивні. Причому паразитарні бактерії вражають слизові дихальної та статевої системи або осідають на епідермісі. І всього лише 5% школярок, які не живуть статевим життям, мають ці бактерії. Це показник набагато менше, ніж при первинному вертикальному аналізі, а це говорить про те, що самовилікування організму від бактерій можливо. Адже спочатку мова йде про 30%, за даними пологового будинку, і 5% — після шкільного огляду.
 • Мало шансів на самовиліковування при проникненні бактеріального паразита через статевий контакт. Іноді на появу перших симптомів, як печіння і свербіж, піде від декількох днів до місяця. А буває, що сиптоматика так і не з’являється. А якщо проникнення бактерії сталося оральним шляхом, то найближчим часом розвинеться ангіна і вся симптоматика, яка їй властива. Лікування спрямоване на усунення її симптомів, і вилікувана жінка вирішить, що все пройшло, але це не так. Інфекція закріплюється на слизових оболонках. І все це буквально до сильного стресу, переохолодження або іншого негативного обставини, коли бактерія почне активну діяльність, що проявиться у неприємних і хворобливих симптомах.
 • Важливо! При обмірковуванні питання «чи потрібно лікування уреаплазми у жінок чи все-таки пройде сама», подумайте, що підступна недуга може роками не показувати себе, а ви весь час будете активним носієм інфекції.

  Чи можна від уреаплазми вилікуватися назавжди?

  Нерідко пацієнтки задають свого гінеколога питання про те, чи можна вилікувати уреаплазму повністю і назавжди. При попаданні в жіночий організм ця бактерія може стати першопричиною, таких хвороб, як:

  І якщо відбулося утворення такого тандему, то повністю вилікувати організм від цих недуг буде дуже непросто, адже бактерія потрапила в ендометрій всіх внутрішніх органів. Але якщо буде підібрана грамотна схема лікування уреаплазми і хвора вчасно звернутися до лікаря, то повністю позбутися від уреаплазми можна. Однак це не гарантує, що це назавжди, адже виключити вторинне інфікування неможливо.

  Нерідко при сильному імунітеті у зараженої на уреаплазмоз патогенний збудник буде млявим, а значить і буде протікати безсимптомно. І це може тривати роками, а людина і не буде знати, що він заражений. Але це не завадить йому заражати інших, адже він носій інфекції, не знає про це.

  Факти про Ureaplasma urealyticum

  Щоб зрозуміти наскільки підступна уреаплазма, і тривалим буде ваше лікування від цієї недуги, незайвим буде дізнатися важливі факти про Ureaplasma urealyticum:

 • Ця бактерія відноситься до самих дрібних прокариотам, вільно переміщається і размножающимся в організмі, будучи при це паразитом. Вона може тривалий час висіти на клітинній мембрані, тісно взаємодіючи з нею. При цьому бактерія буде будувати свою колонію, потрапляючи під захист клітини.
 • При тривалому контакті патогенної флори і клітинного шару організму виникає симбіоз, який приховує її від впливу імунної системи або антибактеріальних препаратів.
 • Коли вирішують ніж лікувати уреаплазму і скільки це буде тривати, потрібно пам’ятати про те, що вона схильна до мутації, яка відбувається постійно. Тому підібрати ефективний препарат буває досить складно, а іноді і неможливо зовсім.
 • Висновок: лікується швидко від цієї недуги не вийде, тому що це завжди тривалий і копіткий процес, і вищеперелічені факти тому явне підтвердження. У середньому тільки прийом антибактеріальних препаратів займає не менше 2 тижнів.

  Як вилікувати уреаплазмоз: докладна схема лікування

  Схема лікування уреаплазми як у чоловіків, так і у жінок завжди базується на антибактеріальної терапії. Тому ураеплазмоз і його лікування, завжди базуються на цих принципах:

 • Медикаменти призначають тільки при виявленні запалення та існуючих симптомів.
 • Обов’язково призначають лікування вагітній жінці, що б виключити вертикальне інфікування дитини при пологах.
 • Прийом лікарських препаратів обов’язковий і при встановленні факту про те, що статевий партнер виявився носієм інфекції.
 • Схема лікування уреаплазмозу завжди тривала, як і прийом антибіотиків при ній, тому організм потрібно підтримувати пробіотиками.
 • Терапія завжди ґрунтується на тандемі антибіотиків та імуномодуляторів.
 • На весь час терапії заборонені будь-які статеві контакти.
 • Протягом всієї терапії будуть проводити паркани аналізів, щоб з’ясувати наскільки ефективно проходить лікування. Паркан основного мазка завжди відбувається після закінчення менструального циклу, коли в піхву оновлюється вся мікрофлора.
 • Це відео подивіться обов’язково! Альтернативна думка потрібно в принципі лікувати уреаплазму і як з нею борються (або зовсім не помічають) в інших країнах.

  Антибіотики при уреаплазми

  Як вилікувати уреаплазмоз у жінок? Тільки з антибіотиками:

 • Тетрациклінової групи: Доксицилин, Юнідокс. Ще 10 років тому вони були основою терапії, але зараз їх призначають тільки комплексно з іншим антибіотиком. А все тому, що до нього бактерія швидко адаптується.
 • Група макролипидов, на азитромициновой основі: Сумамед, Азитроміцин. Це засоби першої лінії, які акумулюються в клітинах, у потрібній концентрації не менше 3 днів.
 • Група фторхинолонидов: Авелокс, який не може тривало акумулюватися в клітинах, тому їх прийом тривалі, більше 21 дня.
 • Важливо! При невираженний запаленні курс терапії обходиться лікуванням тільки одним антибактеріальним препаратом, а якщо воно ускладнене, то лікування буде тандемне, наприклад, чергування макролідів та тетрациклінів.

  Імуномодулятори і не тільки

  Як лікувати уреаплазмоз у жінок? Тільки з використання засобів, що сприяють зміцненню імунітету і мінімізують дію антибіотиків, особливо на ШКТ. Для цього в терапії застосовують такі препарати:

  Які свічки допомагають при уреаплазмозе

  У комплексній терапії цієї недуги активно використовують свічки двох груп:

 • Антисептичні, як Гексикон-Д, сприяють пригніченню активності патогенних бактерій. Зазвичай їх призначають курсом з щоденним використанням одного супозиторія в день.
 • Імуномодулюючі, як Генферон. Середній курс 10 днів по 2 супозиторія на добу вранці і ввечері.
 • Важливо! Існує думка, що свічки можуть повністю замінити всі ліки при цьому недугу, але це невірно. Свічки — це допоміжний засіб, але ніяк не основне.

  Народна медицина і народні засоби

  Уреаплазмоз можна лікувати і народними способами, але тільки як доповнення до основної терапії і строго з узгодженням у лікуючого лікаря. Є 7 перевірених рецептів, які пройшли випробування часом:

 • Полегшити відчуття свербіння і печіння допоможе спринцювання збором наступних рослин: кора дуба, корінь бадану, курильський чай, які беруть у рівних частинах. 6 ст. л. Суміші заливають крутим окропом. Настоюють до охолодження, проціджують і спринцюються їм вранці і ввечері не більше 2 тижнів.
 • Тими ж властивостями володіє рослинний збір з пари столових ложок кори дуба і кореня бадану, грушанки, борової матки, яких беруть по 1 ст. л. Це заливають літром окропу, дають настояти як мінімум 1 годину, і спринцюються перед сном. Курс — 10 днів.
 • Тампон з часником. Для його приготування беруть очищений зубок часнику, злегка наколюють його голкою і замотують в марлю. Змочити тампон в оливковій олії і ввести в піхву, залишивши на всю ніч. Курс — 7 днів.
 • Зняти запалення і відновити мікрофлору допоможе настоянка з золотушника. Для цього пару столових ложок рослини заливають половиною літра окропу і настоюють в термосі пару годин. Вживати як чай чотири рази на день. Курс — 30 днів.
 • Змішати кору осики, корінь родовика, перстачу гусячої за 100-грамової пачки, і корінь кубушки, мильнянки по 50-грамової пачки. Змішати і подрібнити. В літрі окропу заварити 3 ст. л. суміші. Після проціджування його випивають протягом дня. Курс — 14 днів у повному обсязі, після ще 16 днів, але за 0,5 літра.
 • Зробити настоянку з 100 грам бруньок тополі, черемшини, 50 грам чистотілу і ягід ялівцю, які наполягають на 700 мл спирту. Наполягають в темряві і теплі 14 днів. Схема прийому краплинна: 10 днів 3 рази по 20 крапель, 10 днів 3 рази по 30 крапель і знову 10 днів з початковою нормою.
 • Настояти 3 столові ложки осоки піщаної в літрі окропу і залишити в термосі на ніч. Приймати тричі на день по чашці. Категорично заборонено прийом цього настою вагітним і годуючим.
 • Важливо! Ми не рекомендуємо вам відчувати на собі народні засоби без консультації з вашим лікарем.

  Ускладнення уреаплазмоза

  Саме для представниць прекрасної статі ця недуга може обернутися серйозними і сумними наслідками:

 • Хвороби сечостатевої системи: пієлонефрит, цистит, сечокам’яна хвороба, уретрит.
 • Запальні хвороби матки і піхви: ендометрит, вагініт, цевицит.
 • Запальні хвороби маткових труб, придатки, яйники.
 • Втрата репродуктивної функції.
 • Дуже небезпечно інфікування уреаплазмою в період виношування дитини, адже це ризик його втрати, зараження в процесі пологів, передчасні пологи, менінгіт та пневмонія у новонародженого. Саме тому, плануючи вагітність, потрібно пройти повний лікарський огляд, особливо у гінеколога, щоб виявлений недугу можна було вилікувати і народити здорового і міцного малюка.

  Як вилікувати уреаплазму? Тільки у кваліфікованого лікаря! Інших варіантів немає.

  І наостанок ще одне цікаве відео про уреаплазми — комерційному діагноз!

  Дивимося й робимо висновки: уреаплазмоз — хвороба або спосіб на нас заробити, лікувати чи ні.  Де ви зараз? Ось тут:


  Схожі записи:

  Як зняти зубний біль швидко: ліки, народні засоби

  Зміст: Чому болять зуби? Причини і джерела зубного болю Важливо, якщо у вас болять зуби Як швидко зняти гостру зубний біль? Ліки або народні засоби від зубного болю? Точковий масаж…

  Камені в жовчному міхурі: причини, симптоми, лікування хвороби

  Зміст: Причини появи каменів у жовчному міхурі або протоках Камені в жовчному міхурі: симптоми і ознаки Діагностика захворювання Із-за чого може початися напад жовчнокам’яної хвороби? Камені в жовчному міхурі: перша…

  Чому хочеться їсти крейду: причини, наслідки, чим замінити?

  Зміст: Що таке крейда… і з чим його їдять Чому людині хочеться крейди? Можна їсти крейду? Який і скільки? Наслідки мелоедения Якщо хочеться крейди, що робити? «Крейдяні гурмани» дивують оточуючих:…