Тільки для справжніх пані!

У скільки місяців можна і найкраще садити дівчаток

У скільки місяців можна і найкраще садити дівчаток

Народження дитини – це завжди радісна подія в родині, хоч і клопітка. Батькам необхідно заздалегідь підготуватися до появи майбутнього малюка. Бажано ознайомитися з корисною інформацією щодо догляду за новонародженим, освоїти техніку масажу, а також розібратися, у скільки місяців можна садити дівчаток.

Кожен маленький чоловічок – це вже унікальний індивідуум, не тільки з фізичної сторони питання, але й психологічної точки зору. Батькам дуже важливо знати особливості розвитку малюка, щоб допомогти йому легше і краще адаптуватися до навколишнього світу, а не намагатися занадто рано його саджати. З кожним днем новонароджені діти стають більш активними і спритними. Малюки починають виявляти спроби зміни пози. Вони починають повзати, перевертатися з боку на бік, сидіти, ходити.

Але часом мами припиняють ранні спроби дитини сідати, оскільки багато ортопеди не рекомендують садити дітей раніше піврічного віку. Особливо актуально це у відношенні дівчаток, оскільки вони – майбутні мами, для них надзвичайно важливо не допустити деформації кісток малого тазу і хребта.

У чому небезпека

Звичайно, спроби починати присаживать дитини віком до чотирьох місяців можуть принести лише негативні наслідки – це вже доведений факт. Незміцнілий хребет, не має підтримки у вигляді м’язового корсета, отримує в такій позі перевантаження, яка здатна викликати такі наслідки:

У той же час вертикальна поза, приймається дівчатками у дуже ранньому віці небезпечна і тому, що може викликати викривлення кісток, а також зміна форми маткової порожнини. Крім того, ставши дорослою, дівчина стане страждати від больових відчуттів при місячних. Не уникнути їй і ускладнень при вагітності.

Між хлопчиками і дівчатками хоч і існують невеликі відмінності, але їх треба все-таки враховувати. Кісткові тканини жіночого організму в порівнянні з чоловічим більш тендітні. Саме з цієї причини починати присаживать дівчаток слід набагато пізніше за часом.

Так все-таки, коли можна садити дівчинку? Впевнено можна присаживать дитини з піврічного віку – з урахуванням індивідуальних фізичних особливостей. У даний період багато дітей вже показують свою самостійність і прагнення до активності, вони намагаються сидіти. Батьки, які помічають, що їхня дитина вже без праці піднімається на ручках, легко піднімає своє тіло, коли лежить вниз животом, і намагаються йому допомогти, роблять помилку.

Використовуючи для того, щоб починати присаживать, штучну опору, що полегшує для дитини збереження необхідного положення, мами і тата не враховують, що підкладання дівчинці під спину валиків або подушок, тобто вертикальне навантаження на ще незміцнілий хребет – це досить шкідливо. Щоб дитина змогла краще сидіти, достатньо всього лише проводити спеціальну гімнастику, що сприяє зміцненню тіла.

Методики

Сьогодні є різні методики та вправи для цієї мети, що дозволяють ефективно зміцнити крихкий дитячий хребет і сформувати правильну поставу. Кількість проведених занять регулюється батьками. Постійні фізичні вправи дають можливість дівчинці швидше почати сидіти, а також згодом самостійно ходити і сідати. Але в цьому питанні не варто дуже старатися, діти повинні сприймати заняття, як гру.

Вже з півтора місяця допускається починати виконувати підтягування дитини. Приступаючи до вправи, потрібно обов’язково розім’яти суглоби, а також тендітні пальчики дівчинки. Потім запропонуйте їй зловити ваші руки, після чого повільно підтягніть дитину до себе, з кожним разом збільшуючи кут підйому. Через деякий час малюк самостійно почне виконувати ці вправи.

Допоможуть впоратися з поставленим завданням також інші вправи:

Перевороти дадуть можливість навчити дитину самостійно повертатися. Ці маніпуляції можна проводити з народження, не замислюючись, в якому віці вони дозволені. Варто тільки покласти дівчинку на животик. Надалі маля почне сама піднімати голівку, потім і зовсім буде самостійно перевертатися. Такі заняття допоможуть сформувати рухові звички. Вправи сприяють розвитку суглобів кінцівок, а також починають зміцнювати шийні м’язи. Всі ці дії допоможуть дитині згодом самостійно сісти.

Тепер зрозуміло, коли можна садити дівчинку. До 6 місяців малютка ще невпевнено сидить, постійно заваливаясь вбік. Хоча зустрічаються і такі юні принцеси, які відразу прекрасно сидять, впевнено нахиляючи тіло і дотягуючись до іграшок.

Через місяць-другий у дівчинки з’являється впевненість у освоєнні цього навику. Вона здатна тримати рівновагу і сидіти без опори. Навіть починає сідати з будь-якого положення без підтримки. Дівчинці вже не складає труднощів приймати позу з боку, зі спини або живота. У неї виходить сидіти тривалий час і при цьому не втомлюватися.

Головне для батьків у цей період – починати стежити за тим, як маля сидить і сідає. Потрібно, щоб її головка була трохи нахилена вперед, верхня частина хребта і шия – розігнуті, а ось тазостегнові суглоби і поперек – зігнуті, злегка нахилені вперед. Дитячі ніжки повинні бути розведені, одночасно розгорнуті назовні, а рученята – розташовуватися, як опора, перед корпусом. Чому це так важливо? Саме таке положення її тіла допоможе правильним чином сформувати природні вигини хребетних тканин, м’язів і зв’язок.

Індивідуальна особливість

Лікарі рекомендують батькам не квапити події і не присаживать дитину, якщо дівчинка не поспішає сидіти. Її не варто змушувати або вчити – все повинно відбуватися природним шляхом. Дитина сам відчує впевненість і тоді стане готовим форсувати події. Малюк зможе самостійно сидіти.

Коли батьків все ж турбує питання довгої відсутності позивів прийняти таке положення – варто звернутися до свого педіатра, проконсультуватися у нього і отримати рекомендації, як допомогти дитині і з якого віку, чи варто її присаживать, якщо вона сама не сідає. Швидше за все, це будуть фізичні вправи, масаж, водні процедури. Всі ці маніпуляції сприятимуть розвитку навичок сидіння.

Висновок

Вказати на здатність дівчинки сидіти допоможуть наступні ознаки: самостійне перевертання на живіт, дитина добре утримує голову у вертикальному положенні, малятко здатна стояти і спиратися руками, вона робить перші спроби сісти самостійно. Помітивши подібні спроби, можна починати поступово допомагати дитині, направляючи його і не допускаючи занадто раннього усадження.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Адаптація малюка в дитячому садку: секрети успішного звикання

Зміст статті: Готуємося до саду На що звернути увагу для підготовки до саду? Перший раз в дитячий сад Допомога в адаптаційному періоді з боку батьків Дитинство пролітає дуже швидко, особливо,…