Тільки для справжніх пані!

У дитини за вухом запалився лімфовузол: причини, симптоми, лікування

У дитини за вухом запалився лімфовузол: причини, симптоми, лікування

У здорової людини лімфовузли практично непомітні: вони мають невеликий розмір, не відчуваються при рухах, не заподіюють болю. Проте в якийсь момент вони можуть збільшуватися, запалюватися. Це може бути симптомом різних захворювань і станів. Справа в тому, що саме лімфатична система допомагає організму протистояти різним вірусним захворюванням. Досить часто батьки стикаються з тим, що лімфовузол у дитини запалюється за вухом.

Симптоми

Розпізнати запалення лімфовузла за вухом нескладно. У дітей зазвичай яскраво виражена симптоматика. Перший і основний ознака цього – збільшення лімфовузла в розмірах. Шкіра в цьому районі може припухнуть, стати м’якою. Це помітно навіть при візуальному огляді. Крім того, можуть бути присутні наступні симптоми:

Якщо лімфовузли за вухами у дитини стали твердими і опуклими, зовні і на дотик нагадує шишку, значить, запальний процес протікає вже давно. Можливо, що інфекція живе в маленькому організмі досить довго і вимагає негайного лікування.

Як правило, достатньо кількох з цих симптомів, щоб батьки поспішили на прийом до лікаря. Займатися самолікуванням або сподіватися, що запалення як-небудь пройде, безглуздо, оскільки це не саме захворювання, а лише один із симптомів збою в організмі дитини.

Причини запалення

Буде незайвим знати можливі причини запалення лімфовузлів за вухами. Обізнаність у цьому питанні допоможе батькам, як мінімум, не запустити ситуацію.

Запалення лімфовузла за вухом – тривожний симптом. Батьки повинні точно помітити, в який момент їх дитина почав погано себе почувати, і вчасно звернутися до лікаря. Займатися самостійною діагностикою та лікуванням не варто, оскільки збільшення лімфовузла за вухом може свідчити про самих різних захворюваннях. Найчастіше проблема криється в прилеглих органах, але можуть бути і винятки. Тільки педіатр здатен призначити адекватне лікування.

Лімфовузол за вухом може запалитися з наступних причин:

Список можливих захворювань досить великий. Тому батькам потрібно спостерігати за малюком і запам’ятовувати його скарги. Особливо треба бути уважними, якщо дитина – немовля, яке ще не може сам сказати, що і як у нього болить. Такі дані допоможуть звузити пошук проблеми, і дозволять лікарю правильно встановити діагноз.

Для точного встановлення причини можуть знадобитися різні аналізи. Батьки й дитина повинні бути готові до цього. Подальше лікування, як правило, буде спрямоване на усунення захворювання або стану, яке викликало збільшення лімфовузлів за вухом.

Лікування

Боротися потрібно не з збільшенням самого лімфовузла, а з тим захворюванням, яке його викликало, тобто з причиною, а не з наслідком. Фахівець також дасть необхідні рекомендації по догляду за малюком, оскільки без цього лікування буде неповним і малоефективним.

В першу чергу, дитині знадобиться пройти ряд обстежень і здати деякі аналізи. На підставі отриманих результатів педіатр зробить висновки про те, яке захворювання вразило малюка. Зазвичай призначають:

Подальше лікування залежить від отриманих результатів і встановленого діагнозу. Як правило, дітям призначають препарати, зміцнюючі імунітет. Якщо збільшення лімфовузла викликана алергією, то в хід йдуть антигістамінні препарати, якщо грибком або вірусом – антибіотики. Також призначають фізіопроцедури для зняття набряку, при болях – анальгетики. Обов’язково прописують препарати місцевої дії, наприклад, вушні краплі або для полоскання ротової порожнини і горла.

Дії батьків

Без правильного і дбайливого догляду прописане лікування не буде мати і половини своєї сили. Дуже багато залежить від батьків. Мама і тато повинні в точності дотримуватися рекомендації педіатра, щоб не зробити дитині гірше. Дотримання простих правил допоможе немовляті швидше відновитися і впоратися з недугою.

Найкраще, що можуть зробити батьки – це своєчасно звернутися до педіатра. Це допоможе уникнути різних ускладнень. В іншому випадку хвороба може стати хронічною, запущеної і важковиліковної. Позбутися від неї буде набагато складніше.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

У дитини уві сні сильно пітніє голова: нешкідливий факт або тривожний симптом

Зміст статті: Виключаємо об’єктивні причини Адаптація до нового життя Запобігти розвиток рахіту Така важлива заліза Серце повинно бути в порядку! Головне – стежити за малюком Турботливі батьки ретельно стежать за…

У малюка болить зуб: як допомогти дитині

Зміст статті: Чому виникає біль? Перша допомога Лікування Профілактика Щоб зуби залишалися здоровими як можна довше, за ними потрібно доглядати з самого дитинства. Тому батькам малюка потрібно правильно його годувати,…

У маленької дитини випадає волосся: чи є привід для занепокоєння

Зміст статті: Випадання як варіант норми Або все ж патологія? Як вчинити? У кожної людини впродовж усього життя постійно змінюються волосся: старі випадають, відростають нові. Це стосується і дітей. Іноді…