Тільки для справжніх пані!

У дитини ніяк не проходить нежить: причини, лікування

У дитини ніяк не проходить нежить: причини, лікування

У будь-який час року батьки можуть зіткнутися з проблемою, коли у дитини не проходить нежить протягом тривалого періоду. Якщо недуга переслідує малюка тиждень і більше, то його по праву можна вважати затяжним. Нормою це явище назвати ніяк не можна, однак воно зустрічається доволі часто. Так що ж треба робити батькам, якщо у дитини затяжний нежить?

Що це таке?

Навіть самий звичайний дитячий нежить є патологічним станом. Розвивається воно, якщо у верхні дихальні шляхи потрапляють різні віруси та інфекції. Алергічне стан і механічні травми також здатні спровокувати виникнення нежиті. У більшості випадків захворювання проходить протягом тижня. Але може трапитися так, що запальний процес затримається в дитячому організмі надовго. Чому це відбувається?

Класифікація дитячого затяжного нежитю

Причини появи

Батьки дуже часто задаються питанням, чому ж у дитини довго не проходить нежить. Насправді причин існує не так вже й мало:

Симптоми дитячого затяжного нежитю

Якщо нежить у дитини зберігається більше 10 діб, то його можна вважати затяжним. У кого-то тривалість захворювання може обчислюватися декількома тижнями і навіть місяцями. Дитина постійно скаржиться на закладеність носа і відсутність чутливості до запахів.

Можливо поява слизово-гнійного секрету замість прозорої слизової рідини. Головні болі, втому, млявість і сонливість переслідують дитини на кожному кроці. В носоглотці може відчуватися свербіж і печіння. У цьому випадку на справедливі думки батьків про те, що ж робити, існує єдине вірне рішення – необхідне термінове лікарське втручання з подальшим лікуванням.

Діагностика захворювання

Якщо симптоми нежитю помітні у вашої дитини вже кілька тижнів, а тим більше місяць, терміново необхідно отримати дані клінічної картини. Для цього можуть знадобитися результати різних методів діагностики.

Способи лікування

Якщо нежить у дитини не проходить місяць і більше, то лікування повинно проводитися з обов’язковим урахуванням причини виникнення затяжної захворювання.

В першу чергу, обов’язково регулярно робити промивання носової порожнини малюка. За допомогою цієї маніпуляції можна вимити з носоглотки всі бактерії, віруси, алергени і чужорідні тіла. Також видаляються і патологічні слизові виділення. Найефективнішими препаратами, які використовують для промивання носа, є ті, що містять морську сіль, а також відвари трав.

Лікування бактеріального та вірусного риніту вимагає використання фітопрепаратів, які мають комплексну дію. До їх складу часто включені масла, що володіють ефірними властивостями. Крім того, ці ліки мають антисептичні, муколітичні та дезодоруючі властивості, що здатне значно полегшити дихальні процеси.

Судинозвужувальні препарати категорично забороняється застосовувати довше одного тижня, щоб не викликати у дитини звикання. Якщо хворому менше 24 місяців, то ця категорія медикаментів не призначається. Трав’яні інгаляції і інгаляції холодного типу (з ефірними маслами) – ще один обов’язковий елемент лікування бактеріологічного та вірусного риніту.

Алергічний нежить може тривати місяць і більше. Він вимагає негайного усунення алергену, його викликав. Вологе прибирання дитячої кімнати необхідно проводити раз в день, не використовуючи при цьому ніяких хімічних засобів. Іноді доводиться кардинально поміняти весь раціон харчування дитини. Фахівці можуть призначити антигістамінні засоби.

Для профілактики нежитю, як і багатьох інших хвороб, варто пам’ятати про щоденних прогулянках, а також загартуванні своїх дітей. Здоров’я вам та вашим дітям!Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

У дитини за вухом запалився лімфовузол: причини, симптоми, лікування

Зміст статті: Симптоми Причини запалення Лікування Дії батьків У здорової людини лімфовузли практично непомітні: вони мають невеликий розмір, не відчуваються при рухах, не заподіюють болю. Проте в якийсь момент вони…

У дитини уві сні сильно пітніє голова: нешкідливий факт або тривожний симптом

Зміст статті: Виключаємо об’єктивні причини Адаптація до нового життя Запобігти розвиток рахіту Така важлива заліза Серце повинно бути в порядку! Головне – стежити за малюком Турботливі батьки ретельно стежать за…

У малюка болить зуб: як допомогти дитині

Зміст статті: Чому виникає біль? Перша допомога Лікування Профілактика Щоб зуби залишалися здоровими як можна довше, за ними потрібно доглядати з самого дитинства. Тому батькам малюка потрібно правильно його годувати,…