Тільки для справжніх пані!

У чому користь і протипоказання «Боржомі»

У чому користь і протипоказання «Боржомі»

Мінеральна вода «Боржомі» відома, мабуть, кожному. Її корисні властивості вже не один десяток років допомагають впоратися з різними захворюваннями. Вона стала просто легендою.

Родовища цієї цілющої води були відкриті ще 1,5 тис. років тому. Її використовували в основному для купання (це підтверджують виявлені недалеко від джерел ванни з каменю). Показання для внутрішнього вживання «Боржомі» в той час, швидше за все, були відсутні. Довгий період в тих районах проходили війни, і родовища води опинилися в запущеному стані.

Їх виявили знову абсолютно випадково в 19-му столітті. Джерела розчистили і побудували навколо них різні санаторії і здравниці. Мінеральна вода «Боржомі» не припиняє вражати своїми корисними властивостями. Тому й донині вона залишається популярним і ефективним засобом для лікування і профілактики багатьох хвороб.

Зараз «Боржомі» видобувається з 9-ти свердловин, глибина яких від 200 м до 1,5 км. Її склад не змінювався вже протягом майже 2-х століть. На даний момент воду випускають в декількох різних упаковках і з різним ступенем газування. Від тари залежить і термін зберігання продукту. В скляних пляшках – 24 місяці з дати розливу, в пластикових – 1 рік.

Склад і корисні властивості

«Боржомі» – це натуральна гідрокарбонатна натрієва вода, що має природну мінералізацію і унікальний склад. Її аналогів просто не існує. Воду добувають на півдні Грузії з Боржомської родовища, яке знаходиться в долині р. Кура. Її користь відома в багатьох куточках світу.

Процес народження цього цілющого продукту сам по собі дивний. Його виштовхує на поверхню природний вуглекислий газ з глибини практично 10 км. Під час цього процесу природа збагачує воду, не встигаючу охолонути, більш ніж 60-ма мінералами.

В її склад входять фтор, натрій, хлор, сірка, калій, магній, бор, кальцій, сульфати, гідрокарбонати та інше. Саме завдяки всьому цьому мінеральна вода має такий широкий спектр цілющих властивостей.

Користь «Боржомі» полягає не тільки в лікувальних особливості продукту. Ця вода також має профілактичні властивості. Її призначають при:

І це далеко не повний список того, при яких захворюваннях призначається мінеральна вода «Боржомі». Її також п’ють для підтримки нормальної роботи імунної системи і в цілях профілактики виникнення хвороб кишечника. Мінеральна вода також часто використовується для очищення організму. Вона, крім всього, ще і відмінно відновлює водний баланс в організмі.

Показання щодо застосування води є у вагітних жінок. Їм варто пити її, щоб зменшити нудоту і печію. Однак не можна зловживати, тому що продукт може принести шкоду. Оптимальна кількість становить не більше 1 ст. в 24 години.

Мінеральна вода «Боржомі» призначається навіть маленьким дітям при отруєннях або запорах. Але користь і бажаний результат виявляться лише в тому випадку, якщо кількість вірно оцінив лікар. В іншому випадку організму дитини може бути завдано шкоди.

Показання до застосування «Боржомі» також можуть наступними:

Відомо, що систематичні заняття спортом призводять до втрати організмом всіляких важливих солей і мінералів. Склад «Боржомі» дозволяє відновити їх, а також нормалізувати водно-сольовий баланс. Мінеральна вода також омолоджує організм і шкіру.

Поради по застосуванню

Користь і шкода цієї мінеральної води полягає в правильному її використанні. Важливо дотримуватися певні умови та враховувати показання щодо застосування для того чи іншого випадку.

Лікарі радять вживати «Боржомі» в теплому вигляді за 0,5 години до їжі. У такому разі її користь буде максимальною. Ні в якому разі не можна доводити воду до кипіння, оскільки її можливості зводяться практично до нуля. Шкода такий напій, звичайно, не принесе.

В ідеалі воду необхідно розігріти на бані, а потім великими ковтками, не поспішаючи, випити. Одна порція не повинна бути більше 150 мл

Також, враховуючи різні показання для застосування, її потрібно використовувати таким чином:

Шкоду і протипоказання

Біля води «Боржомі», незважаючи на всі її лікувальні властивості, також є протипоказання. Вона може завдати шкоди, якщо її пити безконтрольно і в необмеженій кількості. Не можна вживати продукт просто для втамування спраги, коли хочеться. Перед використанням «Боржомі» обов’язково потрібно проконсультуватися з лікарем, дізнатися які є покази для використання, в яких випадках вона може завдати шкоди організму.

Враховуючи склад цієї води, ефект може бути повністю протилежний при тривалому застосуванні. Не варто пити «Боржомі» при загостренні виразкової хвороби. Також при постійному вживанні цієї води баланс зсувається в лужну сторону, що може спровокувати проблеми з метаболізмом, почнуть з’являтися набряки і неприємності з травним трактом. Особливо варто обережно застосовувати цю мінеральну воду вагітним і дітям.

Користь «Боржомі» залежить від правильності її вживання. Більше – не означає краще. Потрібно враховувати всі нюанси і протипоказання, а в разі сумнівів консультуватися з лікарем.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

У чому користь гречаної каші і чи є від неї шкоди?

Зміст статті: Користь продукту Очищення організму крупою З чим поєднувати гречану кашу? Шкідливі наслідки від продукту Секрети страви Гречка вельми популярна серед гарнірів. У сфері громадського харчування її часто включають…

У яких продуктах міститься така корисна клітковина?

Зміст статті: Корисні властивості Які бувають види? Продукти, В яких містяться ці компоненти їжі? Норма споживання Покращуємо дитяче меню Побічні ефекти і протипоказання Правильний вибір Клітковина – харчові волокна, що…

У світі «живої їжі»: сироїдіння як спосіб схуднути

Яких результатів добиваються люди, які вирішили схуднути за допомогою сироїдіння? Проект legkopolezno. ru проливає світло на одну з найбільш популярних методик позбавлення від зайвих кілограмів. Треба розуміти, що сироїдіння —…