Тільки для справжніх пані!

Тяга до алкоголю: чи можна відмовитися від шкідливої звички

Тяга до алкоголю: чи можна відмовитися від шкідливої звички

Алкоголь – це страшне зло, це горе для рідних і друзів, бруд і невлаштованість, невблаганно насувається смерть. Багато любителі прикластися до чарки це розуміють, але вважають, що нічого не можуть з собою зробити. Особливо важко доводиться тим, хто страждає запоями. У складні моменти тяга до алкоголю перемагає, їм не вдається перемогти своє бажання і залишитися тверезими.

На жаль, асоціації з алкоголем у людини, який регулярно прикладається до пляшки, пов’язані тільки хороші: він знає, як весело йому було, як милостиво він дивився на світ, на свої проблеми, коли випивав в минулий раз. Проте в його пам’яті зовсім не відклалося те, що сталося після: неадекватна поведінка, нудота, дурні і ганебні вчинки, іноді навіть злочини. Тому слово «випити» навіває у такої людини приємні спогади.

Тяга до спиртного – це не тільки уявний позитив і відхід від проблем, це ще й бажання повторювати це з дня у день. Виходить замкнуте коло, розірвати яке можна лише кардинально вирішивши проблему. І тут важливо вибрати правильний спосіб. І лікарі-наркологи, і колишні алкоголіки говорять про те, що тяга до вина або горілки, як така, нікуди не пропадає. Вона періодично повертається. Але є два варіанти: або вона мучить людину, змушує мріяти про чарці, бігти купувати або займати, красти, обманювати, або він не помічає її.

Існує безліч засобів, дієвих і непотрібних, призначених для того, щоб зменшити тягу до алкоголю. Спробуємо розібратися і вирішити: які способи дійсно допоможуть позбутися від бажання випити, а які – чистої води шарлатанство, пусте виманювання грошей або невігластво.

Способи боротьби з тягою до пляшці

Алкогольна залежність виникає непомітно. Вона починається з невинного бажання випивати по святах і поступово трансформується до такої міри, що людина може подолати наслідки узливань тільки за допомогою наступної пляшки. Які б причини не викликали алкоголізм, сьогодні існують наступні методи подолання цієї залежності.

Серед усього розмаїття таблеток є і ті, які лікарі призначають для того, щоб знизити бажання прикластися до чарки. Дія деяких з них направлено на придушення почуття тривожності, стабілізацію нервової системи. Інші є загальнозміцнюючими препаратами, які покращують сон і виводять токсини, у тому числі, і продукти розпаду алкоголю. Є ліки, відбивають бажання випити, знищуючи його причину – відчуття ейфорії і легкості.

Ці кошти досить сильно впливають на організм в цілому і нервову систему зокрема. Деякі з них не рекомендується чи забороняється приймати без контролю лікаря. Але найголовніше – ліки не погасять психологічну залежність. Вони можуть лише пригальмувати супутні їй процеси або безпосередньо впливають на фізіологію. Справжня боротьба – це бажання людини, усвідомлення наслідків своєї згубної пристрасті й того, що без неї можна і потрібно жити.

Гормони радості в організмі людини можуть вироблятися за допомогою різних речовин. Крім алкоголю такою здатністю володіють деякі продукти харчування. Тому, якщо людину тягне випити, впоратися з цією напастю в домашніх умовах можуть допомогти шоколад, горіхи, мед, фрукти, спеції, серед яких виділяються різні види гострого перцю.

Така методика – палиця о двох кінцях. З однієї сторони, вона може на деякий час відвернути від чарки, з іншого – з’являться порушення харчової поведінки, зайва вага, проблеми з шлунково-кишковим трактом. Кардинально позбутися залежності таким чином не вийде, якщо немає залізної сили волі.

Особливо значущими лікарі вважають вітаміни групи В, особливо В6 (піридоксин), солі магнію.

Звичайно, теоретично, вітаміни – відмінна альтернатива алкоголю, особливо в домашніх умовах. Але насправді це рішення навряд чи подіє на п’яницю зі стажем, людини, що страждає хронічними запоями. Концентрація вітамінів в крові буде настільки мала, що просто не зможе істотно знизити тягу до спиртного. Така добавка до раціону допустима як допоміжний метод, який супроводжує основному – свідомого позбавлення від психологічної залежності.

Як відомо, пияцтвом на Русі здавна страждали багато і багато. Саме тому ми маємо сьогодні багатий арсенал рецептів, які повинні позбавити від нього і, принаймні, допомогти стриматися, не випити чарку перед обідом.

Частина народних методик зводиться до приготування загальнозміцнюючих і вітамінних відварів (наприклад, капустяний сік + гранатовий сік + яблучний оцет). До того ж, такі напої покращують апетит. Інші рецепти, переважно настої трав (особливою популярністю користуються звіробій і любисток), виводять токсини і на час дійсно знижують бажання випити. Є і більш радикальні методи, такі, як знаменитий лавровий лист, настояний на спирту, який потрібно підливати в їжу і питво залежної людини.

Проблема всіх вищеперелічених способів у тому, що вони не припускають вільного усвідомлення необхідності звільнення самого алкоголіка. Він не зможе впоратися зі своєю недугою, якщо всі будуть робити за нього домашні, наполягаючи трави, а вже, тим більше, таємно підливаючи якісь зілля в їжу і питво.

У боротьбі з будь-якими залежностями величезну роль грає спорт. Займаючись чимось активним, можна бути впевненим, що продукти розпаду стануть швидше залишати організм, здорова навантаження позбавить від неробства і зайвих думок, і на бажання випити не залишиться ні сил, ні часу.

Проте ці заходи ефективні саме як супутні, причому, при усвідомленні людиною їх необхідності. «Притягнути» кого-небудь на стадіон або в тренажерний зал насильно неможливо. Та й саму тягу спорт не може прибрати, адже це не чарівна паличка.

Цей улюблений росіянами спосіб деякими п’яницями випробуваний на собі десятки разів. Але саме цей факт говорить про те, що ефект незначний і короткостроковий. Щоб кодування подіяло, повинні дотримуватися наступні умови:

Який спосіб кращий?

Перебороти бажання випити в домашніх умовах можна. Багато воліють це робити за методом Аллена Карра, знаменитого своєю книгою про боротьбу з курінням. Ще одне його твір носить назву «Легкий спосіб кинути пити».

У ньому автор говорить про те, що головну роль у звільненні від залежності повинен грати сам чоловік, який може усвідомити наслідки своєї пристрасті, зрозуміти, що вся проблема – в його голові. Подолання повинно початися з почуття того, що алкоголь абсолютно не потрібен вам для життя, для роботи, для спілкування з близькими. Незабаром вийде веселитися і отримувати задоволення без допінгу, і людина перестане бути рабом чарки.

Для того щоб позбутися від залежності, теоретично можна використовувати всі методи народної і академічної медицини. Проте варто пам’ятати, що все це – лише малоефективні доповнення до головного: вміння володіти своїми думками, направляти їх, робити щось корисне і собі, і іншим, думати логічно і аналізувати ситуацію, відмовляючись від помилок.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Товстіють від вживання пива?

Зміст статті: Сильний пол Прекрасна стать Винні закуски? На сьогоднішній день пиво є одним з найпопулярніших алкогольних напоїв. Торговельні мережі просто рясніють різними сортами, а рекламісти намагаються подати їх максимально…

Скільки виходить нікотин із організму людини

Зміст статті: Отже, скільки ж потрібно часу? Наскільки довго нікотин тримається в крові? Чи можна прискорити вивітрювання нікотину з організму? Що може перешкодити позбавленню від нікотину Користь нікотину: міф чи…

Працюємо над свідомістю: як кинути курити раз і назавжди

Зміст статті: Стадії нікотинової залежності Вступаємо в боротьбу Звертаємося до спеціальним методикам Звільняємося від залежності Кожен курець постійно твердить собі про необхідність зав’язати з шкідливою звичкою. Однак перейти від слів…