Тільки для справжніх пані!

Цистит: причини, профілактика, лікування

Цистит: причини, профілактика, лікування

Зміст:

Цистит або запалення сечового міхура — неприємна хвороба. З цим захворюванням стикаються і чоловіки, і жінки. Але за статистикою — 60% -65% жінок знають його симптоми і тільки 0,5% чоловіків відчували біль в нижній частині живота і печіння при сечовипусканні.

Причини циститу

Особливості сечовипускального каналу жінок такі, що у слабкої статі він більш широкий і короткий. Збудники хвороб проникають по ньому без праці. До них відносяться мікоплазми, хламідії, бактерії, віруси і гриби. Найчастіше зараження відбувається через недотримання правил гігієни. Головним винуватцем є інфекція, що знаходиться в шлунково-кишковому тракті, яка при попаданні в сечовий канал, стає причиною запалення. Зустрічаються цистити, пов’язані з статевими або вагінальними інфекціями. Хвороби статевої сфери — одна з причин циститу.

Серед інших причин можна назвати переохолодження, яке погано впливає на органи малого тазу взагалі і на сечовий міхур зокрема. Тим, хто любить гостреньке і солоне, теж варто задуматися, оскільки їжа такого роду може негативно позначатися на його роботі. Ну, а застуди, які супроводжують нас усе життя, — одна з поширених причин циститу.

Симптоми циститу

Різка біль при сечовипусканні, печіння, каламутна сеча, іноді з кров’ю, біль внизу живота, гнійні виділення — все це ознаки і симптоми циститу. Помилкові позиви до сечовипускання особливо неприємні, коли ви на відпочинку. Це безконтрольне бажання змушує шукати туалет.

Лікування циститу

Лікування циститу включає курс антибіотиків і препаратів, які покращують кровеснабжение стінок сечового міхура. Дотримання дієти — важливий фактор, що сприяє одужанню. Ні в якому разі не можна займатися самолікуванням. Народні методи є лише підсобним засобом лікування цього непростого захворювання, тому що інфекція, яка розвинулася в міхурі може піти далі і призвести до хронічного циститу, викликати уретрит або, що ще гірше, пієлонефрит — дуже серйозне захворювання нирок. З кожним новим нападом пієлонефриту функція нирок значно зменшується.

Профілактика циститу

Профілактика захворювання проста. Дотримання правил особистої гігієни — один з важливих факторів. Треба правильно користуватися туалетним папером — від сечового каналу до анального отвору, а не навпаки. Підмивання після випорожнення також вбереже вас від цього захворювання. При менструаціях краще користуватися прокладками, а якщо ви застосовуєте тампони, то міняти їх через 2 години. Важливо не переохолоджуватися. Якщо ви вживаєте гострі або копчені страви, запивайте їх великою кількістю води. При сидячій роботі намагайтеся робити паузи і активно рухайтеся, щоб не було застоїв в сечовому міхурі. А також не сидіть на холодних поверхнях, наприклад, на камені.

Кореневища перстачу, хвощ польовий і лист подорожника змішують і заливають окропом, настоюють 20 хвилин і п’ють при циститі. Відвар хвоща польового — прекрасний засіб від цього захворювання. Також корисні кисіль, морс, компот і будь-рясне питво.

На жаль, хвороба може повторитися, тому добре, якщо ви будете проходити обстеження 1 раз в рік і, що особливо важливо, зміцнювати свій імунітет.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Здоров’я живота: як зміцнити і підтримати?

Зміст: Життя без стресів Здорові зуби Секретне вправа Вся сила — в злаках! Напружуємо і розслабляємо Скручиваемся «Золота середина» нашого тіла – це, звичайно ж, живіт. У ньому розташовуються мільярди…

Аккупунктура — голковколювання

Зміст: Пряме попадання Сила – в пальцях Вухо вилікує від усього Китайська медицина у себе вдома Акупунктура, або акупунктура — один з тих методів лікування, секрети якого губляться в глибині…

Як правильно відпочивати?

Зміст: Гармонізуйте Налаштовуйтеся на позитив Балуйте себе Відчувайте Творіть Справі — час, а потісі – вихідні. Частенько ми міркуємо саме так. Весь тиждень наполегливо «вантажимо» себе на робочому місці, а…