Тільки для справжніх пані!

Цинк: для чого він потрібен організму і чим загрожує дефіцит елемента

Цинк: для чого він потрібен організму і чим загрожує дефіцит елемента

Важко переоцінити роль, яку відіграє цинк в організмі людини. Цей мікроелемент є найважливішим учасником обмінних процесів, а також істотно впливає на здоров’я в цілому. Його унікальність полягає в тому, що в організм має надходити рівно стільки речовини, скільки йому потрібно.

Дефіцит цинку в організмі має такі ж негативні наслідки, як його надлишок. Тому дуже важливо, щоб людина отримувала лише дійсно необхідну кількість, не створюючи ризику його надмірної концентрації в крові.

Значення для організму

Роль цинку в організмі людини важко переоцінити. Він виконує цілий ряд найважливіших функцій:

Така кількість важливих функцій обумовлює ступінь важливості мікроелемента для людей.

Необхідна добова доза та можливу шкоду від неправильного вживання

Знаючи, для чого ж потрібен цинк в організмі, дуже важливо брати до уваги шкоду, яку він може завдати:

При цьому слід враховувати, що надлишок мікроелемента неможливий, якщо отримувати його з їжі. Отруєння може настати, якщо неправильно вживати лікарські препарати з вмістом цинку. Вважається, що воно настало, якщо вміст мікроелемента в організмі людини перевищує 150 р.

Всі люди повинні отримувати цинк в різних кількостях. При цьому необхідна добова доза залежить від таких факторів як вік, стать, індивідуальні особливості організму:

Користь для чоловіків

Від цинку залежить кількість вироблюваного тестостерону, тому відсутність достатньої відсотка мікроелемента може стати причиною статевої неспроможності чоловіка. Однак у нього не тільки зникає статевий потяг, але й погіршується загальний стан. Ось навіщо організму цинк потрібен в достатній кількості і чому це важливо для всіх представників чоловічої статі. Крім того, його нестача може стати причиною аденоми простати та інших неприємних захворювань сечостатевої системи.

Користь для жінок

Вплив цинку на жіночий організм складно переоцінити. Саме його достатня кількість відповідає за хороший стан шкіри обличчя, а також її швидке відновлення, з його допомогою тіло виглядає доглянутим. Даний мікроелемент позбавляє від вугрів, забезпечує міцні нігті і густі здорові волосся, дозволяючи зберегти красу.

Крім того, цинк відіграє важливу роль у статевому житті жінки. Саме він відповідає за рівень потягу до протилежної статі, а також забезпечує вироблення змазки. Нестача може стати причиною проблем в інтимному житті партнерів.

Ще одна важлива функція мікроелемента полегшення хворобливих відчуттів в період менструацій. Саме він відіграє вирішальну роль у стабілізації гормонального фону, від якого багато в чому залежить самопочуття під час місячних і стан здоров’я в цілому.

Особливе значення цинк має під час виношування дитини. Разом з іншими важливими мікроелементами він сприяє нормальному перебігу вагітності і запобігає виникненню різних ускладнень. Новонароджені також потребують в достатній кількості цинку. Особливо це стосується немовлят чоловічої статі, серед яких відсоток смертності через нестачу речовини особливо високий. Ось для чого потрібен цинк людям різного віку незалежно від статі!

Ознаки дефіциту та його наслідки

Нестача цинку в організмі може стати причиною цілого ряду хвороб. Саме тому вкрай важливо вчасно розпізнати його дефіцит.

Недостатність мікроелемента у дітей характеризується:

Що стосується дорослих, у них відсутність достатньої кількості цинку можна запідозрити, якщо людина часто страждає від:

Якщо вчасно не поповнити дефіцит мікроелемента, недолік цинку в організмі може стати причиною:

Також можна запідозрити необхідність у додатковому поповнення цинку, якщо на нігтях виявилися невеликі плями білого відтінку.

Можливі причини дефіциту

Брак мікроелемента чинить серйозний негативний вплив на організм людини. Щоб йому запобігти, слід знати фактори, які ведуть до зменшення кількості цинку.

Також слід враховувати, що з віком може повноцінне засвоєння мікроелемента, що надійшов з продуктів харчування.

Ознаки надлишку

Необережне вживання цинку створює ризик його надлишку. Запідозрити це можна, якщо у вас:

Важливо: якщо вживати продукти виключно натурального походження, ризик надмірного надходження мікроелементу в організм мінімальний.

Вживання правильної їжі

Отримувати цинк в достатній кількості, не побоюючись надлишку, можна з продуктів рослинного походження:

Неправильне харчування нерідко стає причиною необхідності поповнення цинку. Якщо людина при цьому ще й мало рухається, ризик різко збільшується. Особливо це небезпечно для представників чоловічої статі, яким часто загрожує простатит. Саме недостатня кількість цинку є найбільш поширеною причиною даного захворювання.

Таким чином, вибір правильних продуктів та ведення здорового способу життя – це відмінна профілактика нестачі цього мікроелемента.

А враховуючи, який ефект надає його дефіцит, варто максимально уважно стежити за рівнем його надходження. Для цього треба періодично здавати спеціальний аналіз, який здасться кількість мікроелемента в крові. Враховуючи ступінь впливу цинку на організм, слід виявляти особливу обережність у визначенні його концентрації.

Навіть при відсутності зовнішніх ознак нестачі або перебору мікроелемента, бажано регулярно здавати кров.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Цинк – диво-мінерал для жіночого організму

Зміст статті: Важливий мікроелемент Цинк: допомога організму У пошуках цинку Дефіцит цинку: симптоматика Незамінний для слабкої статі Наша шкіра Наші волосся Наші нігті Трохи про сильному полі Цинк по праву…

Функції ненасичених жирних кислот у харчуванні людини

Зміст статті: Різновиди НЖК Корисні властивості НЖК В якій кількості потрібно вживати Ненасичені жирні кислоти (НЖК) – це сполуки, які беруть участь у різних процесах людської життєдіяльності. При цьому більшість…

Фісташки: особливості горіхів, користь і шкода

Зміст статті: Склад Корисні властивості Шкідливі властивості Особливості вибору та зберігання горішків Фісташки містять велику кількість корисних речовин, тому займають особливе місце серед інших горіхів. Рослина, на якому вони ростуть,…