Тільки для справжніх пані!

Цинк – диво-мінерал для жіночого організму

Цинк – диво-мінерал для жіночого організму

Цинк по праву можна назвати одним з найважливіших мікроелементів для нашого організму. Для повноцінного функціонування всіх його органів має бути в нашому тілі не менше 3 грам. А користь цинку для організму жінки – велика. Чи це Так? – Давайте розберемося, а також дізнаємося, чи є від цинку шкоди.

Важливий мікроелемент

Наукові діячі жартома називають цинк «мікроелементом краси». Адже його користь для шкіри, волосся і нігтів відома ще здавна. Для жінок, напевно, немає важливішого перерахованих речей. Саме тому цей елемент часто можна знайти в складі самих різноманітних косметичних засобів.

Ще стародавні китайці високо цінували перловий порошок і використовували його для косметичних засобів. Після використання шкіра ставала здоровою і сяючою. Сучасні наукові дослідження визначили, що все це було завдяки вмісту в порошку цинку.

А ось знаменита Клеопатра черпала цей мікроелемент з козячого молока. Щодня вона приймала ванни з його великим змістом. Краса цієї жінки зводила з розуму багатьох. Європейці пізнали чудодійний ефект від цинку тільки в 17 столітті завдяки працям французького вченого Руалина. Після його доводів на користь цього мінералу як незамінного учасника всіх процесів в організмі почалося більш глибоке її вивчення. І воно триває досі, адже тепер його досліджують не як одиничний елемент, який надає позитивний вплив, а як тандемний союз з іншими корисними речовинами.

Цинк: допомога організму

Багаторічні наукові досліди і аналізи дозволили вченим визначити чітку користь, яку приносить нам цей елемент:

У пошуках цинку

Те, що цинк корисний для організму – не можна оскаржити. Але де ж брати цей корисний елемент? – Просто потрібно їсти їжу, яка містить в собі цей чудодійний мінерал. Чого нам не вистачає? – Цинк міститься в м’ясі, птиці, молоці, яйцях і морепродуктах. Рослинна продукція містить його не набагато менше, ніж тваринна, і лідерами тут є зернові, бобові, насіння, горіхи.

Дефіцит цинку може обернутися порушеннями в роботі щитовидної залози, атеросклерозом, артрит, цирозом внутрішніх органів, діабет і навіть рак.

Дефіцит цинку: симптоматика

Якщо його не вистачає, це проявляється наступними симптомами:

 • Уповільнений ріст і розвиток у дитини.
 • Статеве дозрівання відбувається з істотним запізненням.
 • Погано заживають рани.
 • Провали в пам’яті і її погіршення.
 • Притуплення нюху і смаку.
 • Імпотенція.
 • Порушення репродуктивної функції у жінок.
 • Поява вугрів у великій кількості.
 • Випадають волосся.
 • Крихкі і розшаровані нігті.
 • Зростання холестерину.
 • Вразливість до інфекційних захворювань.
 • Незамінний для слабкої статі

  Користь цинку для нашого організму досить велика. І це, в першу чергу, позначається його вплив на репродуктивну функцію представниць прекрасної статі. В юнацькому віці проявляється в правильному розвитку всієї статевої системи. І якщо дівчина з якоїсь причини має його нестачу, то шкода її організму може бути завдано непоправної – пізні строки статевого дозрівання, недієздатні яєчники, недорозвинена матка.

  Він Корисний і в період вагітності або грудного вигодовування. На даному етапі вживання цинку повинно бути збільшено як мінімум на 1/3. Якщо на організм виявляються підвищені навантаження, то дефіцит цього мікроелемента може привести:

  Нестача цинку завдасть шкоди і в більш зрілому віці. Це ранній клімакс, проблеми з шкірою, волоссям, нігтями, забудькуватість і т. п. Чим старше вік представниці прекрасної статі, тим більше шансів на те, що організм почне заперечувати цинк. І тут вирішити проблеми тільки їжею вже не вийде. Потрібно буде провести лабораторне та медичне дослідження, визначити, як вирішувати проблему (таблетками, імуномодуляторами тощо). Однак це прерогатива вашого лікуючого лікаря. Пам’ятайте, що шкоду, завдану організму, зазвичай сприймається не так критично, як шкоду, завдану красі.

  Наша шкіра

  У цинку є унікальна властивість – впливати на колір і зовнішній стан шкіри. Все це відбувається завдяки його активній участі в трансформаціях жирних кислот, які відповідають за регенерацію епідермісу. Він впливає і на продукування роботи сальних залоз. Значить, його користь у боротьбі з висипом вугрів і акне незамінна. Позитивний вплив на імунітет дозволяє уповільнити старіння.

  Наші волосся

  Тандем цинку і заліза приносить користь всьому волосяного покриву. І не тільки в плані швидкого росту волосся, але і їх зовнішнього вигляду, густоти, усунення лупи. При його дефіциті волосся наноситься серйозна шкода – вони тьмяніють, блякнуть, випадають, стають ламкими і крихкими. Усунення нестачі цинку скасовує всі ці симптоми. І через нетривалий час багато проблем з волоссям зникають.

  Наші нігті

  Користь цинку для здоров’я нігтів стає видно, як тільки з’являються ознаки його нестачі. Подивимося на нашу нігтьову пластину, вона розповість нам, чого їй не вистачає. Нігтьова пластина при нестачі цього мінералу:

  При виявленні цих ознак потрібно терміново переглядати свій раціон і починати пити вітамінний комплекс. Особливо помітна ламкість нігтів при спробі привести їх у порядок. Перше ж рух пилкою – та ніготь розшарується або зламається.

  Трохи про сильному полі

  Незважаючи на те, що слабка стать більше потребує балансі цинку, чоловікам не варто халатно до нього ставитися. Так, ще в дитинстві нестача цього елемента може стати причиною смерті новонародженого. Саме тому вагітна жінка повинна суворо стежити за раціоном і контролювати його мінеральне зміст. Не менш важливий він і для формування статевих гормонів. Без нього відбудуться суттєві порушення у всій статевої системи чоловіка і зроблять його безплідним. А достатній вміст мінералу дозволить уникнути аденоми простати, яка «косить» сильна стать.

  Безумовно, цей мікроелемент дуже важливий для організму людини, незважаючи на стать і вік. Але більш важливо побудувати свій раціон так, щоб у ньому було достатньо усіх потрібних нам мікроелементів. В такому разі не буде потреби купувати вітаміни, які хоч і корисні, але також є хімією. Їжте правильно, і ваш організм скаже вам спасибі!  Де ви зараз? Ось тут:


  Схожі записи:

  Функції ненасичених жирних кислот у харчуванні людини

  Зміст статті: Різновиди НЖК Корисні властивості НЖК В якій кількості потрібно вживати Ненасичені жирні кислоти (НЖК) – це сполуки, які беруть участь у різних процесах людської життєдіяльності. При цьому більшість…

  Фісташки: особливості горіхів, користь і шкода

  Зміст статті: Склад Корисні властивості Шкідливі властивості Особливості вибору та зберігання горішків Фісташки містять велику кількість корисних речовин, тому займають особливе місце серед інших горіхів. Рослина, на якому вони ростуть,…

  Унікальна користь яблучного оцту і його можлива шкода

  Зміст статті: Переваги Як правильно використовувати Протипоказання Як приготувати самостійно З яблучним оцтом знайомі не всі. Хтось зовсім не користується оцтом, інші вважають, що оцет – це тільки оцтова есенція…