Тільки для справжніх пані!

Свободу маминим рукам: як відучити дитину від рук і навіщо це потрібно

Свободу маминим рукам: як відучити дитину від рук і навіщо це потрібно

Мабуть, для молодої матері немає нічого приємніше, ніж тримати в обіймах своєї новонародженої дитини. Але якщо він день у день абсолютно не бажає перебувати в ліжечку і весь час наполегливо вимагає, щоб мама взяла його на руки, у жінки мимоволі з’являється почуття втоми і подразнення, що, звичайно, тут же позначається на дитині. Особливо важко доводиться тим матусям, які змушені щодня з ранку до вечора перебувати з малюком один на один. У таких випадках виникає закономірне питання: як відучити дитину від рук?

Чому дитина проситься на руки?

В першу чергу батькам необхідно зрозуміти, що немовля не здатний проситися на руки «шкідливості». Постійна вимога перебувати поруч з мамою завжди пов’язане з необхідністю задовольнити будь-які потреби. І так як по-іншому висловити своє невдоволення малюк не може, він починає вередувати і плакати, щоб звернути на себе увагу батьків.

Основні причини того, що дитина весь час проситься на руки, можуть бути наступними:

Психологи стверджують, що грудної дитина тонко відчуває емоційний стан мами і атмосферу в сім’ї. Тому нерідко діти, зростаючі в обстановці сварок, скандалів і материних сліз, бувають дуже неспокійні. Заспокоїтися вони можуть тільки у надійних обіймах матері. Тому коли малюк весь час плаче і проситься «на ручки», фахівці наполегливо рекомендують у першу чергу звернути увагу на психологічний мікроклімат у родині і відносини між подружжям.

Потрібно носити дитину на руках?

Давним-давно побутувала думка, що привчати немовляти до рук не можна. Вважалося, що «потім не злізе». Така точка зору була поширена ще за часів наших бабусь і була цілком зрозуміла, адже тоді в ясла віддавали навіть грудних дітей, мотивуючи це необхідністю вийти на роботу. На щастя, в сьогоднішньому світі ця практика безнадійно застаріла і більше не застосовується.

Дослідники довели, що дітям грудного віку життєво необхідно постійно бути поруч із матір’ю. Це як не можна краще впливає на їх психоемоційний розвиток. Причому мама повинна не просто бути присутнім, а в повній мірі задовольняти потребу новонародженого в тактильному контакті. Існує теорія, згідно з якою недолік тактильних контактів в ранньому дитинстві (просто кажучи, маминих обіймів і дотиків) безпосередньо пов’язаний з виникненням психологічних проблем у свідомому віці. Більше того, діти, які недоотримали маминої ласки в дитячому віці, можуть гірше розвиватися не лише психічно, а й фізично: вони схильні до порушень мовлення, енурезу та інших відхилень у здоров’ї.

Діти, яких часто носили на руках, виростають більш спокійними і впевненими в собі, активно пізнають навколишній світ і випереджають однолітків за показниками нервово-психічного розвитку. Саме тому педіатри всього світу радять мамам не обмежувати малюка бажання побути на руках батьків і просять відмовитися від побоювань, що дитина буде і надалі постійно проситися до мами. Час пролетить непомітно, і зовсім скоро малюк вже не захоче спокійно сидіти на маминих ручках, бажаючи якнайшвидше освоїти нові простори і дізнатися щось цікаве. Для тих батьків, які поділяють точку думки фахівців, вже давно придумані спеціальні допоміжні пристрої, які допоможуть мамі і татові займатися своїми справами без шкоди спілкуванню з дитиною – наприклад, слінг або ергономічний рюкзак.

Як відучити немовляти від рук без стресу і сліз?

Якщо незважаючи ні на що мама все ж твердо вирішила відучити малюка від рук, вона неодмінно повинна постаратися, щоб цей процес пройшов найменш болісно для нього. Потрібно пам’ятати, що зовсім відмовляти дитині в обіймах неприпустимо. Відучення від рук означатиме лише деяке скорочення щоденного кількості хвилин, проведених немовлям на руках матері.

Як уже говорилося, першочергове завдання мами – зрозуміти причину, з якої дитина не бажає перебувати в своєму ліжечку. Цілком можливо, що вимога маминої ласки обумовлено тимчасовими обставинами, та після їх усунення ситуація нормалізується. Якщо ж цього не відбулося, а мати знаходиться на межі нервового зриву від втоми, подразнення і брак часу, то можна спробувати зробити наступні кроки:

Не зліться на малюка, якщо він настійно потребує вашої уваги і обіймів незважаючи на всі ваші зусилля відучити його від рук. Можливо, він ще не до кінця адаптувався до навколишнього світу, і тепло маминих рук для нього життєво необхідно. В цьому випадку залишається лише змиритися і пам’ятати про те, що зовсім скоро пройде цей період. Спробуйте поглянути на ситуацію з іншого боку: ви – цілий світ для вашої дитини, і можете пишатися і насолоджуватися цим.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Ріжуться зубки у дитини: як допомогти малюку

Зміст статті: Терміни прорізування зубів, встановлені медиками Температура і плаксивість Підвищене слиновиділення й прагнення щось гризти Допомагаємо дитині правильно Перша посмішка, спроби підкорювати все нові території (перевертатися на животик, сідати…

З якого віку можна привчати дитину до горщика?

Зміст статті: Коли почати? Вибір горщика З чого почати? Варто звертатися до лікаря? Діти дуже швидко ростуть і розвиваються. І одного разу наступає момент, коли потрібно привчати дитину до горщика….

Дитина часто і сильно потіє: чи є привід для хвилювання?

Зміст статті: Вік дитини Умови та одяг Активність Спадковість Харчування Емоційний стан Захворювання Уважні батьки завжди ретельно стежать за станом здоров’я своїх дітей. Активність, настрій, апетит, температура – це елементарні…