Тільки для справжніх пані!

Свербіж шкіри на нервовому грунті: причини, лікування, ліки, народні засоби

Свербіж шкіри на нервовому грунті: причини, лікування, ліки, народні засоби

Зміст:

У ряді випадків нервово-психічні перевантаження є провокуючими факторами розвитку або загострення різних захворювань, в тому числі і захворювання шкіри. Симптомом найчастіше виступає шкірний свербіж, який супроводжується розчісуванням шкірних покривів. Свербіж шкіри на нервовому грунті, його причини, симптоми і методи лікування далі в нашій статті.

Чому на нервовому грунті з’являється свербіж?

В результаті занепокоєння, переживань, нервового перенапруження імунна система дає збій в організмі і починає атакувати власні клітини, відповідно реагуючи таким чином на стреси. Відбувається дисбаланс між захисними і агресивними механізмами, де останні починають домінувати над першими, приводячи тим самим до краху. Вільні нервові закінчення шкірного покриву – сенсорні рецептори – починають активуватися і подають сигнал в спинний мозок, той, у свою чергу, передає його в головний. Шкірний свербіж є передумовою виникнення болю, так як, якщо станеться сильне подразнення рецепторів, це почне викликати відчуття болю.

Як відрізнити свербіж на нервовому грунті від інших шкірних захворювань?

Крім того, що шкірний свербіж може виникнути на тлі психічних зривів, він може бути і симптомом розвитку інших шкірних і паразитарних захворювань, таких як короста, кропив’янка, дерматит, мікозу. Але як можна відрізнити його від інших хвороб шкіри?

Зазвичай шкіра перестає свербіти після прийому заспокійливих препаратів, але якщо після цього свербіж триває, то необхідно відразу звернутися до лікаря і здати необхідні медичні аналізи, так як це говорить про більш серйозному становищі. Не слід самостійно ставити собі діагноз і пропивати різні таблетки. Це може привести до утруднення визначення діагнозу лікарями, а також дати зворотну реакцію.

Ось кілька прикладів захворювань, основним симптомом яких є поява свербежу на шкірі.

Наприклад, кропив’янка — супроводжується стійким свербежем, що спонукає хворого сильно розчісувати ділянки тіла. З’являються пухирі, ущільнені червонуваті освіти, які можуть бути схожі на укуси комах. Висип може раптово з’явитися і через 1-2 години зникнути. Через деякий час знову повторитися.

Свербінням також супроводжується короста. При цьому захворюванні часто свербіж посилюється в нічний час. Висипання в основному локалізуються між пальців рук, ліктях, близько пахвової западини, в області пупка і ін.

Симптоми дерматиту: свербіж, почервоніння шкіри рук та обличчя, а також поява себорийних кірочок на бровах, повіках або шкіри голови.

Мікоз додатково до свербіння супроводжується лущенням, відшаруванням шкіри, появою пухирців, роздратуванням між пальців.

А також супроводжується свербінням і багато інших захворювань. Виходячи з вищесказаного, можна зробити висновок про те, що кожен з цих захворювань має симптом свербежу, якісь із них можуть бути потайливі, тому, щоб не запустити хворобу, необхідно пройти повне медичне обстеження.

Профілактика і лікування свербежу шкіри на нервовому грунті

Свербить шкіра — ліки і медикаменти

Шкірний свербіж на нервовому грунті викликає неприємні відчуття і занепокоєння. Класичне лікування полягає в усуненні причин його виникнення. Рекомендується приймати заспокійливі засоби. У тому випадку, якщо така реакція організму носить непостійний характер, то слід приймати екстракт валеріани. В іншому випадку необхідно застосування більш сильних препаратів, рецепт яких може виписати тільки лікар. При неправильному прийомі, який проходить без спостереження лікаря, може виникнути алергічні реакції, а також звикання до препарату. У комплексі з заспокійливими засобами виписуються антигістамінні препарати, спрямовані на зняття свербіння.

Шкірний свербіж на нервовому грунті — народні засоби

Не завжди під рукою виявляються потрібні медикаменти і можливість звернутися скоро до лікаря. У цьому випадку, існує народні засоби проти шкірного свербежу. Корисний і заспокійливий ефект надають деякі види трав, з якими слід прийняти ванну. Це ромашка, вівсянка, пажитник, лаванда, кора дуба. Можна протирати ділянки тіла оцтом, змішаним з водою в пропорції 1:1, томатним соком з водою (2:1) або нанести крем, до складу якого входить ментол.

Профілактика нервового свербежу

Профілактика свербежу шкіри на нервовому грунті полягає в тому, щоб по можливості захистити себе від ситуацій, що викликають виникнення стресу. Можна записатися на прийом до психолога і пройти кілька сеансів, так як у багатьох випадках тільки психолог може допомогти в розпізнанні причин нервових зривів, переживань, неспокою і страху. Щоденне вживання заспокійливих відварів, чаїв також буде допомагати справлятися з нервовим напруженням. Якщо вам має бути зустріч, переговори, іспит або те, що може викликати стрес, прийміть перед цим екстракт валеріани або інше заспокійливий засіб. Заняття йогою і медитацією спрямовані також на надання глибокого впливу на організм людини, в тому числі на стан умиротворення і спокою.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Як боротися з безсонням? Поради і засоби народної медицини

Зміст: Як позбавитися від безсоння — поради Засоби народної медицини від безсоння Інсомнія або безсоння – це порушення нічного сну. Людина, яка страждає від безсоння, не може заснути, перевертається в…

Засоби від печії: кращі народні домашні засоби від печії, ліки і таблетки від печії

Зміст: Народні домашні засоби від печії Засоби лікування печії – ліки і таблетки від печії Засоби від печії при вагітності Краще швидке засіб від печії Як уникнути появи печії: способи…

Причини печії. Чому з’являється печія — 7 причин печії

Зміст: Неправильне харчування — головна причина печії Виразкова хвороба і гастрит як причина печії Причини печії — неправильний спосіб життя Ще одна причина печії — слабкі м’язи стравоходу Пошкодження черевної…