Тільки для справжніх пані!

Сухофрукти в раціоні жінки під час вагітності

Сухофрукти в раціоні жінки під час вагітності

Період вагітності – радісне і відповідальний час. Кожна майбутня мама знає, що дуже важливо правильно складати свій раціон харчування, щоб народити здорового малюка. У меню вагітної повинні входити тільки корисні продукти.

Велику користь жінці в 1-3 триместрі вагітності принесе щоденне вживання сухофруктів. Вони містять незамінні для організму вагітної елементи, мінерали (фосфор, залізо, кальцій, мідь, магній та ін) і вітаміни (H, K, E, B 1-9, PP, C). Ще сухофрукти при вагітності необхідні, тому що вони містять амінокислоти і антиоксиданти, а також служать джерелом клітковини, яка корисна для роботи кишечника і шлунка. Крім того, вони здатні швидко втамувати голод.

Користь від вживання сухофруктів

Зрозуміло, свіжі фрукти також володіють багатьма корисними властивостями. Однак сухофрукти їм не поступаються їх сушіння здійснюється при температурі, яка не перевищує 40-50 градусів. Це дозволяє зберігати всі основні корисні компоненти продукту.

Які сушені фрукти можна вживати вагітним?

Як правило, вагітність супроводжується певними тимчасовими труднощами, серед яких безсоння, тривожність, нудота вранці, труднощі зі стільцем, печія, судомні відчуття в ногах, набряклість, погіршення якості волосся і нігтів. Здається неймовірним, але багато хто з таких проблем в кожному триместрі можуть бути вирішені завдяки вживання висушених фруктів.

Вагітним, зрозуміло, вживати сухофрукти не просто можна, а навіть потрібно. Однак, незважаючи на їх численні корисні якості, майбутнім мамам не варто перевищувати рекомендовану лікарями норму споживання цих продуктів. Небезпека в тому, що в сушених фруктах міститься багато цукру, а також вуглеводів. Розумно буде вживати сухофрукти щодня, але не більше 100 грамів на добу. Такий дозування цілком достатньо для заповнення нестачі корисних елементів в організмі, нормалізації роботи кишечника, так і підняття емоційного фону у вагітної жінки.

Цінність компоту із сухофруктів для майбутніх мам

Коли жінка знаходиться в «цікавому положенні», їй не можна вживати газовані напої, що викликають підвищене газоутворення і навіть печію, фруктові соки фабричного виробництва також не рекомендуються. Такі напої, як кава і чай, потрапляють під заборону з-за вмісту в них кофеїну. У такій ситуації порятунком стануть свіжовичавлені соки і… вітамінізований компот, зварений із сухофруктів в домашніх умовах. Його вживати вагітним можна без побоювання.

Особливо актуально його вживання в 1 триместрі, коли у багатьох жінок з’являється токсикоз. Даний триместр нерідко супроводжується нудотою і блювотою, які перешкоджають нормальному самопочуттю жінки. Крім цього, може наступити різке зниження ваги, що може позначитися на плоді, що розвивається.

Компот з сухофруктів при вагітності корисний з наступних причин:

 • Приготований з різних сушених фруктів, компот допоможе послабити симптоми токсикозу у 1 триместрі, пробудить апетит, поліпшить роботу системи травлення і кишечника, так і в цілому надасть сприятливий вплив на самопочуття вагітної.
 • Зварений компот із сушених фруктів в комплексі збагатить жіночий організм і зароджується усередині нього плід необхідними живильними елементами. Наявність заліза у складі більшості сухофруктів сприяє підвищенню рівня гемоглобіну, різко знижується під час вагітності, тим більше в період першого триместру. А робота серця майбутньої мами покращиться за рахунок надходить калію, знизиться небезпеку захворювання серцево-судинної системи.
 • Компот з сухофруктів має сечогінну дію, а це, в свою чергу, корисно для тих вагітних, які мають схильність до набряків.
 • Попередити у вагітних погіршення стану волосся, шкіри, нігтів, зубів, кровоточивість ясен і навіть погіршення зору допоможе регулярне вживання компоту, приготованого з сушених плодів груш і яблук.
 • Організм вагітної жінки швидко стомлюється, тому і знижується ступінь стресостійкості, порушується регулярність сну, розхитується психіка. Цим і пояснюються періодичні істерики і примхи жінок «в положенні». А адже негатив, який переносить на собі вагітна, також відчуває і майбутня дитина. Тому настійно рекомендується звести всі стреси до мінімуму і усунути емоційне напруження. Для цього в тому числі рекомендується пити компот, зварений із сухофруктів (груші, шипшини або родзинок). Такий компот також поліпшить пам’ять, нормалізує тиск, підвищить імунітет і посприяє поліпшенню мозкової діяльності.
 • Як видно, користь компоту із сушених фруктів для організму майбутньої мами величезна. Пийте цей цілющий напій! Його вживання подарує лише позитивні емоції та покращить здоров’я мами і її майбутнього малюка.  Де ви зараз? Ось тут:


  Схожі записи:

  Способи вживання і корисні властивості меліси

  Зміст статті: Склад і корисні властивості Користь трави для жінок Лікувальні засоби з меліси Протипоказання до застосування Лимонна м’ята (трава) або меліса – поширена рослина в країнах Середземномор’я, де його…

  Список продуктів, призначених для правильного харчування

  Зміст статті: В основі – екологічна чистота З чого складається «здорова» їжа? Групи продуктів, які зроблять життя кращим Роздільно – значить, корисно П’ємо багато і правильно Шкідливим продуктам – однозначне…

  Спіруліна: у чому унікальність складу морської водорості?

  Зміст статті: Природний джерело Що в ній міститься? Безпека Форми випуску Негативні моменти Спіруліна — це рослина, що несе в собі всю користь моря нашому організму. Органічна водорість настільки унікальна,…