Тільки для справжніх пані!

Сухий кашель і його причини

Сухий кашель і його причини

Виникаючи як відповідної реакції на подразнення нервових рецепторів в бронхах, сухий кашель не є захворюванням, але сигналізує про появу недуги. Він може бути симптомом кількох десятків патологій, починаючи від простудних і кінчаючи інфекційними. Зазвичай через кілька днів сухий кашель переходить у вологий, що свідчить про поліпшення стану. Але коли він затягується на кілька тижнів і навіть місяців, необхідно з’ясувати, чому не проходить сухий кашель.

Причини

Тривалий сухий кашель пов’язаний зазвичай з запальними захворюваннями органів дихання, але він може бути викликаний і іншими патологіями. Як правило, причини проблеми наступні.

Найбільш частими причинами сухого кашлю стають вірусні та бактеріальні інфекції дихальних шляхів. При міцному імунітеті організм справляється з такими захворюваннями швидко. Якщо він ослаблений, то хвороба затягується і може перейти в хронічну форму, ознакою якої стане сухий кашель.

Так називається група запальних захворювань легеневої тканини, викликаних нетиповими для збудниками пневмонії. Ними можуть бути віруси, мікоплазми, хламідії та інші. Природа хвороби ще не до кінця вивчена. Атипова пневмонія небезпечна тим, що звичайні антибіотики з нею не справляються, тому так важливо вчасно і правильно встановити причини сухого кашлю.

Коклюш хоча і вважається дитячою хворобою, але випадки захворювання зустрічаються і серед дорослих людей, у яких ослаблений імунітет. Конвульсивний, сухий кашель, його головний симптом, іноді буває настільки сильним, що може призвести до появи блювоти.

Кір – гостре вірусне захворювання, яке, крім кашлю, що супроводжується висипом на шкірі та слизових. Перші місяці життя дітей оберігає від недуги вроджений імунітет, отриманий від матері. В останні роки періодично відбуваються спалахи захворювання на кір, тому слід проявляти обережність і пам’ятати про профілактику.

При гаймориті або хронічному нежиті може мучити нічний кашель. Він викликається слизом, що стікає з носа по стінках глотки, і створює оманливе враження вологого.

Ларингіт виникає при пошкодженні слизової гортані і розвиток на цій грунті запальних процесів, чому з’являється згодом гавкаючий кашель. Якщо запалення перекинулося і на трахею, може початися ларинготрахеїт або, по-іншому, помилковий круп.

Фарингіт – запальне захворювання слизової оболонки глотки, що протікає з сухим кашлем і першіння.

Вчені вважають, що паличка Коха присутній в організмі кожної дорослої людини. Однак вона активізується при ослабленні імунітету, і статистика щодо цього захворювання невтішна. При туберкульозі з’являється кашель або постійне подкашливание і слабкість, хоча температура може і не підвищуватися.

Якщо не проходить сухий кашель протягом тривалого часу, причина може бути пов’язана з онкологічними захворюваннями дихальних шляхів, що допоможе виявити ретельне обстеження.

Діагностика сухого кашлю

Тривалий сухий кашель повинен стати серйозним приводом для звернення до фахівця. Точну причину важко встановити на підставі лише огляду і опитування пацієнта. Потрібне ретельне обстеження.

Дуже важливо правильно встановити причини і лікування призначити у відповідності з діагнозом.

Лікування сухого кашлю

Терапія сухого кашлю представлена комплексом заходів, що включають медикаментозне лікування, фізіотерапевтичні методи і перевірені народні рецепти. Лікарські препарати призначаються в залежності від виду основного захворювання.

Пацієнт повинен неухильно виконувати всі лікарські рекомендації. Самостійне лікування в даному випадку загрожує важкими наслідками.

Ефективним доповненням до курсу лікування є домашні засоби, що пом’якшують сухий кашель:

Профілактика кашлю

Для того щоб виключити сухий кашель і причини, що викликають цю проблему, потрібно стежити за своїм здоров’ям і виконувати нескладні рекомендації:

Частіше сухий кашель є симптомом запущеної застуди, проте іноді за ним можуть стояти дуже серйозні патології. Тому своєчасне звернення до лікаря і виявлення причин проблеми допоможе зберегти здоров’я.Де ви зараз? Ось тут:


Схожі записи:

Соплі при нежиті: що робити, якщо слиз виділяється з кров’ю

Зміст статті: Причини появи кровотечі Клінічні ознаки Кров’яні виділення при нежиті у дітей Соплі з кров’ю в період вагітності Перша допомога Методи лікування Одним з симптомів застуди є нежить. Він,…

Сік алое від нежитю – чудодійний засіб для дорослих і дітей

Зміст статті: Чим корисно це рослина? Дія при нежиті Лікування дітей Найпростіший рецепт Рецепт з медом Протипоказання до застосування Алое або столітник – унікальна рослина, відоме своїми цілющими властивостями вже…

Суміш для підвищення імунітету з волоського горіха, меду, лимона і кураги

Прекрасним способом зміцнення здоров’я є вітамінні суміші. Особливо корисні вони в холодні місяці, коли настає сезон простудних захворювань. Суміш для імунітету можна легко і швидко приготувати з смачних натуральних продуктів….